Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

Conference 4 Championships

Wednesday, January 20, 2016    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 15/16

Race: Final(Open)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.85 Tyler Wukitsevits 11 South Side  
2 06.97 Michael Thurmond 11 Glen Cove  
3 07.03 Nelson Figueroa 12 Roslyn  
4 07.22 Christian Riccobono 12 Plainedge  
5 07.29 Steven Chambers 11 New Hyde Park  
6 07.31 Elijah MaCallum 11 Division Avenue  
 

Race: Semi(Open)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.94 Tyler Wukitsevits 11 South Side  
2 07.03 Michael Thurmond 11 Glen Cove  
3 07.07 Nelson Figueroa 12 Roslyn  
4 07.24 Christian Riccobono 12 Plainedge  
5 07.27 Steven Chambers 11 New Hyde Park  
6 07.31 Elijah MaCallum 11 Division Avenue  
7 07.42 Stephen Scarry 10 Plainedge  
8 07.43 Kevin Ng 11 New Hyde Park  
9 07.45 Joseph Rodriquez 11 Wantagh  
10 07.47 Taj-Wayne Samuels 9 Roosevelt  
11 07.50 Rob Seaman 11 Wantagh  
12 07.52 Jeremy Dzigas 12 Wantagh  
13 07.61 Matthew Chung 11 New Hyde Park  
14 07.64 Guillermo Soto 12 Hewlett  
15 07.66 justin thomas 10 Roosevelt  
16 07.73 Nicholas Tomaselli 12 Division Avenue  
17 07.83 Justin Seplowe 9 South Side  
18 07.87 Nyjere Robinson 9 Roosevelt  
19 07.97 Alcides Sosa 10 Division Avenue  
20 08.03 Joseph Yee 10 Glen Cove  
21 08.05 Melvin Lopez 11 Glen Cove  
22 08.07 Kevin Cho 9 Roslyn  
23 08.29 Mardochee Hypolite 11 Hewlett  
24 08.31 Zachary Leff 10 South Side  
 

Race: Final(Open)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 09.09 Nicholas Murray 11 Roslyn  
2 09.37 Nicholas Furci 12 Roslyn  
3 10.01 Ryan Heffernan 10 Plainedge  
4 10.02 Ian Kavanaugh 11 Division Avenue  
5 10.31 Dan McGuigan 11 New Hyde Park  
6 10.61 Michael O'' Malley 11 Plainedge  
7 10.70 Dom Lovelace 9 Wantagh  
8 10.82 Rich Corbin 11 Wantagh  
9 10.91 James Reo 10 New Hyde Park  
10 10.91 Joe Korin 11 Hewlett  
11 10.96 Joseph Busching 12 South Side  
12 11.19 James Seaman 9 Wantagh  
13 11.79 David Goldhirsch 9 Hewlett  
 

Race: Final(Open)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 38.59 Jackson Krush 12 Roslyn  
2 39.06 Nicholas Leong 10 Roslyn  
3 39.11 Chris Mountanos 12 Wantagh  
4 39.32 Michael Thurmond 11 Glen Cove  
5 39.60 Nelson Figueroa 12 Roslyn  
6 40.17 Bryan Murphy 9 Wantagh  
7 40.45 Jacob Grant 10 South Side  
8 40.60 Steven Chambers 11 New Hyde Park  
9 40.65 Mark Chambers 12 New Hyde Park  
10 40.70 Elliot Rudgayzer 12 Hewlett  
11 41.34 Taylor Garcia 11 Hewlett  
12 41.93 Christian Riccobono 12 Plainedge  
13 42.22 Matt Brady 12 South Side  
14 42.37 Jeremy Dzigas 12 Wantagh  
15 43.17 Brian Bornkamp 10 Plainedge  
16 43.34 Makhii Napoleon 10 Glen Cove  
17 43.86 Michael Wilson 10 Roosevelt  
18 44.53 Justin Seplowe 9 South Side  
19 44.66 Matthew Tringali 11 Plainedge  
20 45.26 Victor Gibajunno 9 Roosevelt  
21 45.81 Thomas Koshy 12 New Hyde Park  
22 45.98 Alizander Lizaso 12 Glen Cove  
23 46.28 Alcides Sosa 10 Division Avenue  
24 47.01 Siddiqui Talha 11 Hewlett  
25 50.78 Christopher Pasqueralli 12 Division Avenue  
26 59.89 Antony Tao 9 Division Avenue