Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,946 meets 1,041,307 performances
 
 
 

St. Anthony's Developmental Meets

Original result sheets: Boys | Girls

Saturday, December 3, 2016    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 16/17

Race: Final(Open)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.96 Brian Shevlin 12 Chaminade  
2 07.03 Matthew Storch 10 Friends Academy  
3 07.06 Justin Harvey 11 Kellenberg  
4 07.12 Joseph Reich 12 Chaminade  
5 07.13 Nicolas Baylis 10 Chaminade  
6 07.14 Jude Okonkwo 12 Chaminade  
7 07.17 Shane Walsh 10 Chaminade  
8 07.26 Matthew Kreuder 12 JFK Bellmore  
9 07.28 Luca Saponieri 11 Chaminade  
10 07.35 Andrew Daniel 11 Chaminade  
11 07.37 Andrew Ackerman 12 Calhoun  
12 07.38 Matthew Schramm 11 Calhoun  
13 07.38 Nick Egan 12 St. John The Baptist  
14 07.39 Lucas Musella 12 Kellenberg  
15 07.47 Ndebueze Okonkwo 10 Chaminade  
16 07.50 Matthew Baker 11 JFK Bellmore  
17 07.52 Barry Zheng 11 Oceanside  
18 07.54 Shawn King 11 JFK Bellmore  
19 07.55 Shah Christopher 11 St. Mary's  
20 07.56 John Harris 11 St. Mary's  
21 07.56 Jack Racer 9 JFK Bellmore  
22 07.59 Nigel Jarvis 11 St. John The Baptist  
23 07.63 Blake Nagel 9 Friends Academy  
24 07.64 Zachary Friend 9 St. Mary's  
25 07.66 Kole Castro 12 St. Mary's  
26 07.67 Anthony Kraus 11 Chaminade  
27 07.70 Bobby Spano 10 St. John The Baptist  
28 07.71 Anthony Romeo 11 Oceanside  
29 07.71 Karl Muczynski 10 St. Mary's  
30 07.75 Anthony Maffucci 12 JFK Bellmore  
31 07.75 Lorenzo Casanova 10 Chaminade  
32 07.75 Robert Squillace 9 Chaminade  
33 07.78 Marco Zgaljardic 11 Kellenberg  
34 07.81 Jean-Albert Chassagne 12 St. Mary's  
35 07.83 Nicholas Tiongson 12 JFK Bellmore  
36 07.84 John McKie 10 Chaminade  
37 07.84 Christopher Chao 11 JFK Bellmore  
38 07.85 Justin Jung 12 JFK Bellmore  
39 07.85 Alejandro Wiltshire 9 St. Mary's  
40 07.86 Kevin Ivers 10 JFK Bellmore  
41 07.93 Arnold Reyes 11 Oceanside  
42 07.96 Wesley Morrisey 11 Chaminade  
43 08.07 Owen Ingrassia 10 Friends Academy  
44 08.09 James Messina 10 Chaminade  
45 08.13 Brian Fegan 11 JFK Bellmore  
46 08.16 Ross Gossett 9 JFK Bellmore  
47 08.17 Linton Thomas 11 St. Mary's  
48 08.22 Christian Bergam 9 Chaminade  
49 08.22 Christopher Diktas 11 St. Mary's  
50 08.26 Timothy Ahlstrom 11 Chaminade  
51 08.26 Justin Seidman 12 JFK Bellmore  
52 08.26 Liam Healy 9 St. John The Baptist  
53 08.29 Justin Toby 9 Friends Academy  
54 08.29 Mateus Toppin 9 Chaminade  
55 08.47 Joseph Santos 10 Chaminade  
56 08.52 Ryan Kenny 10 Chaminade  
57 08.55 Ryan Shand 10 Calhoun  
58 08.56 John Halleran 10 Manhasset HS  
59 08.56 Brendan Reiss 9 JFK Bellmore  
60 08.67 Liam Smith 9 Chaminade  
61 08.83 Jeremy Arbesfeld 9 JFK Bellmore  
62 08.85 Timmy Le 10 Oceanside  
63 08.87 James Vaccarelli 11 St. Mary's  
64 08.92 Eric Latham 10 Chaminade  
65 08.96 Brendan Campbell 10 Chaminade  
66 09.03 John Goggin 11 JFK Bellmore  
67 09.43 Ethan Petine 9 St. John The Baptist  
68 10.85 Jonathan Ottavio 9 Manhasset HS  
 

Race: Final(Open)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.05 Ryan Cummings 12 JFK Bellmore  
2 08.37 Anthony Romeo 11 Oceanside  
3 08.39 Robert Ferrara 12 Massapequa  
4 08.72 Bryant Lewis 12 St. Anthony  
5 09.20 Michael Losak 12 Calhoun  
6 09.37 Chris Tyszka 11 St. John The Baptist  
7 09.44 Colby Macina 10 St. John The Baptist  
8 09.47 Mathew Cordenzio 10 Calhoun  
9 09.63 George Haff 11 Chaminade  
10 09.67 Kristian Nilsen 12 Oceanside  
11 09.67 Cole Dougherty 11 Chaminade  
12 09.77 Michael Healy 11 St. John The Baptist  
13 09.78 Lucas Morizio 10 Chaminade  
14 09.78 Matthew Lally 10 Chaminade  
15 09.91 Jake Maltese 11 St. Anthony  
16 10.00 Connor Buschle -1 St. John The Baptist  
17 10.09 Noah Charvat 12 St. John The Baptist  
18 10.09 Angelo Licata 11 St. John The Baptist  
19 10.15 Tom Wollweber 12 Oceanside  
20 10.33 Ryan Mancini 12 Calhoun  
21 10.52 Jourdon Lynch 11 St. Anthony  
22 10.56 Timothy Ahlstrom 11 Chaminade  
23 10.59 Colm Brown 11 St. John The Baptist  
24 10.75 Henry Son 10 Manhasset HS  
25 10.90 Joseph Kern 11 Chaminade  
26 10.92 Joseph Ugenti 10 Chaminade  
27 11.32 Joseph Theodorou 11 Chaminade  
28 11.51 Andrew Jiang 10 Manhasset HS  
 

Race: Final(Open)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 37.99 Joseph Reich 12 Chaminade  
2 38.40 Derrick Magwood 12 St. John The Baptist  
3 38.46 Sean Wissman 11 Massapequa  
4 38.92 Erik Brown 10 Kellenberg  
5 39.25 James Smith St. John The Baptist  
6 39.42 Robert Squillace 9 Chaminade  
7 39.60 Alessandro Sambone 12 Massapequa  
8 40.05 Liam Curran 11 Massapequa  
9 40.19 Jonathan DiSiena 11 Syosset  
10 40.25 Kevin Wang 10 St. John The Baptist  
11 40.32 Joshua Michel 10 Kellenberg  
12 40.33 Shawn King 11 JFK Bellmore  
13 40.55 John Capozzoli 12 Kellenberg  
14 40.66 James King 11 Calhoun  
15 40.86 Daniel Parker 11 St. John The Baptist  
16 40.98 Matthew Storch 10 Friends Academy  
17 41.17 Gianluca Mennuti 12 Syosset  
18 41.37 Max Smith 12 Kellenberg  
19 41.57 Owen Rail 11 Chaminade  
20 41.66 Brian Shevlin 12 Chaminade  
21 41.78 Barry Zheng 11 Oceanside  
22 42.00 kyle Pilotti 11 Calhoun  
23 42.01 Chris Drury 10 Massapequa  
24 42.09 Michael Hernandez 11 Chaminade  
25 42.10 Christopher Chao 11 JFK Bellmore  
26 42.50 Mark Cirelli 10 Chaminade  
27 42.55 Michael Losak 12 Calhoun  
28 42.66 Jourdon Lynch 11 St. Anthony  
29 42.67 Anthony Como 10 Syosset  
30 42.68 Shah Christopher 11 St. Mary's  
31 42.74 Chris Cascio 10 Oceanside  
32 42.74 Matthew Koster 11 Massapequa  
33 42.75 Jonathan Staib 9 St. Anthony  
34 42.86 John Mansfield 10 Chaminade  
35 42.89 Joseph Dougherty 11 Oceanside  
36 42.96 Shane Belkin 11 Oceanside  
37 43.01 Cole Dougherty 11 Chaminade  
38 43.10 David Amelemah 10 St. John The Baptist  
39 43.33 Christopher Casella 11 Chaminade  
40 43.70 Gianni Rossitto 9 St. Anthony  
41 43.76 David Butera 9 St. Anthony  
42 43.91 Smith Ronan 11 St. Mary's  
43 43.99 Jake Maltese 11 St. Anthony  
44 44.25 Jack Racer 9 JFK Bellmore  
45 45.09 Parker Moore 10 Chaminade  
46 45.10 Anthony Maffucci 12 JFK Bellmore  
47 45.15 Jeet Shah 12 Syosset  
48 45.84 Kole Castro 12 St. Mary's  
49 46.83 Leeland Saban-Cheofalo 10 Calhoun  
50 47.06 Brian Fegan 11 JFK Bellmore  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 45.8 h John Natoli 10 Oceanside  
2 46.0 h Arnold Reyes 11 Oceanside  
3 46.2 h Tim Buhse 11 Oceanside  
4 50.7 h Tommy Le 10 Oceanside