Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 7,550 meets 1,141,153 performances
 
 
 

Class A County Championships

Wednesday, February 6, 2019    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Girls Winter Track 18/19

Race: Final(Open)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 07.46 Aniyah McCarthy 8 Uniondale  
2 07.56 Elizabeth Glashen 11 Uniondale  
 

Race: Final(Event 4)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 07.25 Olivia Miller 9 VS Central  
2 07.38 Alexandria Yarbrough 11 Freeport  
3 07.42 Illyana Lewis 11 VS Central  
4 07.46 Aniyah McCarthy 8 Uniondale  
5 07.50 Ashley Fulton 7 Elmont  
6 07.61 Nyah Thomas 9 Friends Academy  
 

Race: Preliminaries(Event 4)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 07.28 Olivia Miller 9 VS Central  
2 07.36 Alexandria Yarbrough 11 Freeport  
3 07.42 Illyana Lewis 11 VS Central  
4 07.47 Ashley Fulton 7 Elmont  
5 07.49 Aniyah McCarthy 8 Uniondale  
6 07.54 Nyah Thomas 9 Friends Academy  
7 07.56 Elizabeth Glashen 11 Uniondale  
8 07.68 Roodginia Guerrier 12 Elmont  
9 07.70 Janiya Cooke 11 Freeport  
10 07.71 Christine Grandon 11 MacArthur  
11 07.72 Nadege Jean 11 Elmont  
12 07.72 Morgan Middleton 8 VS Central  
13 07.76 Lindsay Segal 10 East Meadow  
14 07.81 Niasha Batson 12 Uniondale  
15 07.91 Jasmine Johnson 12 Long Beach  
16 07.95 Cantee Oglesby-Cowan 10 Freeport  
 

Race: Final(Open)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.29 Zaria Fuller 12 Uniondale  
 

Race: Final(Event 10)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.29 Zaria Fuller 12 Uniondale  
2 08.55 Olivia Nelson 11 VS Central  
3 08.94 Brianna Thier 11 Mepham  
4 09.17 Quinci Easter 11 Freeport  
5 09.19 Chinyere Akazi 10 Uniondale  
6 09.48 Jamie Derkash 12 Garden City  
 

Race: Preliminaries(Event 10)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.56 Zaria Fuller 12 Uniondale  
2 08.57 Olivia Nelson 11 VS Central  
3 08.72 Brianna Thier 11 Mepham  
4 09.26 Chinyere Akazi 10 Uniondale  
5 09.28 Jamie Derkash 12 Garden City  
6 09.41 Quinci Easter 11 Freeport  
7 09.49 Josephine Alliano 12 Massapequa  
8 09.69 Madeline Levine 10 Oceanside  
9 09.76 Kyla Jackson 11 Freeport  
10 09.77 Eesha Alladin 10 Syosset  
11 09.84 Emma Romano 10 Oceanside  
12 09.86 Melissa Moreno 11 Freeport  
13 09.90 Hannah Romano 11 Syosset  
14 10.01 Elizabeth Cruz 11 Manhasset HS  
15 10.04 Lindsay Segal 10 East Meadow  
16 10.28 Mackenzie Ritznore 12 East Meadow  
17 10.55 Madison Burke 12 Farmingdale  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.72 Brianna Thier 11 Mepham  
2 09.28 Jamie Derkash 12 Garden City  
 

Race: Final(Open)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 43.90 Katie Frisch 11 Long Beach  
 

Race: Final(Event 14)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 40.52 Alexandria Yarbrough 11 Freeport  
2 41.11 Zaria Fuller 12 Uniondale  
3 42.48 Rene'e Newton 10 Hempstead  
4 42.63 Niasha Batson 12 Uniondale  
5 42.69 Aniyah McCarthy 8 Uniondale  
6 42.90 Nyah Thomas 9 Friends Academy  
7 43.70 Morgan Middleton 8 VS Central  
8 43.74 Gabrielle Stephens 9 VS Central  
9 43.79 Ava Gellis 12 Port Washington  
10 43.90 Katie Frisch 11 Long Beach  
11 43.95 Kamoy Campbell 8 Elmont  
12 44.03 Sam Collins 12 MacArthur  
13 44.07 Efe Omokeni 11 Freeport  
14 44.53 Emma Knopf 10 Friends Academy  
15 44.83 Nadege Jean 11 Elmont  
16 45.53 Lindsey Webb 11 Hempstead  
17 45.92 Jayda Wood 10 Hempstead