Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

Frosh-Soph Meet

Monday, October 25, 2010    Location: Bethpage State Park
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Cross Country 2010

Race: Frosh     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 17:16.1 Sidharth Kakkar 10 Port Washington  
2 17:20.7 Jack Curran 10 Calhoun  
3 17:39.9 Zach Toner 10 Calhoun  
4 17:43.5 Ori Carlin 10 Roslyn  
5 17:56.2 Mark Chouryguin 10 Manhasset HS  
6 18:02.9 Fred Lang 10 Mineola  
7 18:06.9 Nicolas Sapountzis 10 Port Washington  
8 18:11.3 Shoki Yamada 10 Port Washington  
9 18:12.0 James Gallagher 10 Port Washington  
10 18:13.6 Patryk Tauter 10 Oyster Bay  
11 18:24.5 Chris Landi 10 Calhoun  
12 18:29.1 Joe Depalma 10 Farmingdale  
13 18:39.7 Vin Tesoriero 10 Wantagh  
14 18:40.4 Robert Kelly 10 Oceanside  
15 18:49.7 Jackson Lathrop 10 Port Washington  
16 18:56.0 TJ Butler 10 Oyster Bay  
17 18:57.5 Carlos Barycki 10 South Side  
18 18:58.6 Matthew Bascelli 10 MacArthur  
19 18:59.4 Jacob Kashani 10 Roslyn  
20 19:06.3 Lawrence Vedilago 10 Massapequa  
21 19:08.6 Brian Michalak 10 North Shore  
22 19:10.1 Rodrigo Ulloa 10 Hewlett  
23 19:12.1 Miles Kurtz 10 Port Washington  
24 19:14.3 Austin Hecker 10 Calhoun  
25 19:14.8 Michael Wilkens 11 Syosset  
26 19:26.6 Luke Pascale 10 Roslyn  
27 19:27.4 John Lazo 10 Sewanhaka  
28 19:29.4 Matthew Tam 10 Manhasset HS  
29 19:36.2 Julian Faccibene 10 Port Washington  
30 19:39.4 Patrick Ducey 10 MacArthur  
31 19:41.1 Pat Lavin 10 Wantagh  
32 19:43.5 Donald Spampinato 10 Manhasset HS  
33 19:45.1 Brian Shea 10 Hicksville  
34 19:46.7 Kennedy Matthew 10 Port Washington  
35 19:48.5 Varun Shivakumar 10 Plainview Kennedy  
36 19:50.5 John Coyle 11 East Meadow  
37 19:53.9 Matthew Ferrone 10 Manhasset HS  
38 19:54.7 Daniel Beim 10 Mepham  
39 19:57.0 Brian Chambers 10 Hewlett  
40 19:58.7 James Rail 10 Massapequa  
41 20:00.1 Hunter Rainis 10 South Side  
42 20:00.6 Kieran O'Reilly 10 Sewanhaka  
43 20:02.4 Steven Maniscalco 10 Mepham  
44 20:06.8 Chucky Bendernagel 10 Mepham  
45 20:11.0 Bryce Keller 10 Port Washington  
46 20:13.3 Sean Aquilino 10 MacArthur  
47 20:13.8 Jonathan Mattner 10 North Shore  
48 20:15.3 Nico Ritirato 10 Carey  
49 20:19.5 Kenneth Connolly 10 Farmingdale  
50 20:19.8 Eric Russo 10 MacArthur  
51 20:20.0 Reed Henig 10 Wantagh  
52 20:23.7 Matthew Wilshere 10 Manhasset HS  
53 20:24.0 Kevin Clarke 12 East Meadow  
54 20:24.8 Nickolas Conte 10 Wheatley  
55 20:26.8 Brian Sayrafe 10 Massapequa  
56 20:27.6 Nikal Goyal 10 Syosset  
57 20:28.9 Najeeb Emmanuel 10 Uniondale  
58 20:30.3 Kelson Haberlack 10 Massapequa  
59 20:32.8 Anthony Cartagine 10 North Shore  
60 20:38.9 Ryan Culley 10 South Side  
61 20:39.4 Daniel Clayton 10 Uniondale  
62 20:40.6 Abe Lahood 10 Calhoun  
63 20:41.6 Sean Chenells 11 East Meadow  
64 20:42.2 Brandon Birch 11 East Meadow  
65 20:43.5 Scott Udisky 10 Locust Valley  
66 20:43.8 Luis Sosa 10 Uniondale  
67 20:44.1 Denis McDonnell 10 Port Washington  
68 20:50.0 Christopher Bianchi 10 Mepham  
69 20:50.2 Jeffrey Nan 10 Manhasset HS  
70 20:52.1 Adam Lavender 10 North Shore  
71 20:52.5 Will Duke 11 Friends Academy  
72 20:54.0 Drew O'Neil 10 South Side  
73 20:55.9 Brian Donaldson 10 Lynbrook  
74 21:01.1 Alex Kirchmar 10 Syosset  
75 21:02.9 Kyle Sheehan 10 Mepham  
76 21:03.8 Jerry Carroll-Parks 10 Long Beach  
77 21:04.1 Brad Coleman 10 Mineola  
78 21:05.1 Tyler Krypell 10 Jericho  
79 21:06.3 Daniel Bache 10 Oyster Bay  
80 21:11.6 Kyle Brophy 10 MacArthur  
81 21:14.2 Joseph Mulder 10 Mineola  
82 21:18.1 Sami Mansoor 10 Manhasset HS  
83 21:19.4 Michael Worth 10 Floral Park  
84 21:23.0 Eric Hitchings 10 Massapequa  
85 21:24.9 Joshua Khalou 10 Roslyn  
86 21:28.3 Joseph Salonia 10 Farmingdale  
87 21:30.4 Christian VanPak 10 North Shore  
88 21:33.4 Michael Fitzsimons 10 Long Beach  
89 21:37.4 Jacob Shuster 10 North Shore  
90 21:44.0 Nick Turco 10 Lawrence  
91 21:44.5 Paul Johnson 10 Sewanhaka  
92 21:45.9 Rob Tempesta 10 Farmingdale  
93 21:48.7 Kenji Japra 10 VS North  
94 21:51.5 Herard Aguste 10 West Hemp  
95 21:52.7 Daniel Casalino 9 Locust Valley  
96 21:53.1 Michael Casola 10 Mepham  
97 21:55.2 Michael Esswein 11 Syosset  
98 21:56.2 Jake Hirsh 10 Jericho  
99 21:58.6 Kyle Bloch 10 Hicksville  
100 22:00.8 Brent Carris 10 South Side  
101 22:01.3 Anthony Gomez 10 Calhoun  
102 22:02.4 Matthew Kasban 10 Plainedge  
103 22:03.6 Justin Grant 10 Freeport  
104 22:05.1 Garrett Anderson 10 Roslyn  
105 22:06.3 Samuel Schwarzwald 10 Mepham  
106 22:11.8 Ryan Schumer 10 Carey  
107 22:15.0 Ben Davoodzadeh 10 Great Neck North  
108 22:23.4 Anthony Marden 10 Syosset  
109 22:25.9 Matthew Solomon 10 Jericho  
110 22:31.9 Devon Seward 10 VS Central  
111 22:34.1 Robert Licetti 10 Jericho  
112 22:35.5 Taehoon Kim 10 Port Washington  
113 22:37.8 Nick Marasco 10 South Side  
114 22:38.1 Grant Kadell 10 Carey  
115 22:38.4 Josh Speigel 10 Mepham  
116 22:41.1 Matthew Danese 10 Calhoun  
117 22:44.0 Matt Gallo 10 Calhoun  
118 22:50.1 Daniel Mahfar 10 Great Neck North  
119 22:55.4 Adam Crespo 10 Hicksville  
120 22:57.0 Dan Blaustein 10 Massapequa  
121 23:00.0 Alexander Aguirre 10 Farmingdale  
122 23:00.4 Cole Valentino 10 Friends Academy  
123 23:09.5 Robert Brachman 10 Plainview Kennedy  
124 23:10.1 Patrick Murray 10 Mineola  
125 23:10.5 Kevin Welsh 10 Island Trees  
126 23:14.0 Kevin Flores 10 Great Neck South  
127 23:14.4 Rob Knatz 10 Mepham  
128 23:16.1 Thomas Clifton 10 Hicksville  
129 23:16.6 Casey Marlow 10 Farmingdale  
130 23:22.1 Andrew Burkhardt 10 Floral Park  
131 23:27.0 Nick Redeker 10 South Side  
132 23:27.8 Kevin York 10 Manhasset HS  
133 23:34.5 Peter Palczewski 10 Oyster Bay  
134 23:39.5 Ryan Mercadante 10 North Shore  
135 23:50.7 Tyler Mack 10 Division Avenue  
136 23:53.4 John Minikel 10 Island Trees  
137 23:53.9 Cody Goldsmith 10 Oceanside  
138 24:08.7 Roldon Henry 9 Uniondale  
139 24:09.0 Charles Chen 10 Great Neck South  
140 24:14.8 Timothy McConnell 10 Massapequa  
141 24:15.8 Greg Bader 10 North Shore  
142 24:20.7 Tommy Emmerich 10 Lynbrook  
143 24:27.8 Tyler Tine 10 North Shore  
144 24:28.6 Brendan Murchie 10 Carey  
145 24:34.8 William Humes 10 East Rockaway  
146 24:38.6 John McGrane 10 Lynbrook  
147 24:41.4 Zach Kriesberg 10 Friends Academy  
148 24:43.1 Daniel Chin 10 Roslyn  
149 24:50.2 Jong Heon Shin 10 Port Washington  
150 24:53.4 Thomas Dempsey 10 Mepham  
151 24:55.6 Prateek Thakur 10 Island Trees  
152 24:57.2 Brian Ethier 10 Great Neck North  
153 25:01.2 Gavin Verity 10 Mepham  
154 25:03.9 Conor Dorney 10 Lynbrook  
155 25:04.3 Alex Stern 10 JFK Bellmore  
156 25:06.9 William Dalessandro 10 Port Washington  
157 25:16.5 Chad Marvin 10 Mepham  
158 25:21.3 Jonah Lipton 10 CSH  
159 25:26.1 Pawandeep Singh 10 Hicksville  
160 25:27.0 Eric Murray 10 South Side  
161 25:34.0 Timothy Thompson 10 Farmingdale  
162 25:53.8 Kyle Tengco 11 Bethpage  
163 26:12.8 William Goedel 10 JFK Bellmore  
164 26:23.5 Anthony Brennan 10 Massapequa  
165 26:28.5 Evan Nussbaum 10 Roslyn  
166 26:29.4 Johan Perez 10 Lawrence  
167 26:39.8 Thomas Mistretta 9 JFK Bellmore  
168 26:52.0 Ben Breban 10 Lawrence  
169 26:53.7 Allen Zhou 10 Roslyn  
170 27:03.2 Michael Mayorga 10 Roslyn  
171 27:13.6 Andrew Bruno 10 JFK Bellmore  
172 27:17.8 Doyin Adeyeye-Akintobe 10 Uniondale  
173 27:22.1 Michael Acierno 10 Carey  
174 27:24.2 Ari Panzer 10 Great Neck North  
175 27:29.1 Kevin Hui 10 Great Neck South  
176 27:41.7 Christian Galeas 10 West Hemp  
177 27:46.5 Ariq Williams 10 Uniondale  
178 28:24.4 Matt Roberts 10 JFK Bellmore  
179 29:24.7 Yonatan Aharoni 10 Great Neck North  
180 29:33.8 Damien O'Donnell 10 Massapequa  
181 31:24.0 Thomas Patrick 10 Long Beach  
182 31:30.8 Zhani Parker 10 Uniondale  
183 32:26.2 Dean Smiros 10 Oyster Bay  
184 32:31.3 Alec Leto 9 North Shore  
 

Race: Soph     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 17:38.0 Ryan DePinto 9 Syosset  
2 17:44.3 Jonathan Schloth 9 East Rockaway  
3 17:45.2 Travis Laderer 9 North Shore  
4 17:49.6 Dylan Smith 9 North Shore  
5 17:50.8 Joseph Miller 9 Seaford  
6 18:07.1 Alexander Cowen 9 Great Neck South  
7 18:10.2 Bryant Babel 9 Oceanside  
8 18:12.2 Tim Reilly 9 Wantagh  
9 18:17.0 Glenn Lostritto 8 Friends Academy  
10 18:24.6 Leo Potters 9 Port Washington  
11 18:47.7 Dale Mittleman 9 Syosset  
12 18:50.5 Brian Keohane 9 Mepham  
13 18:58.0 Luke Germanakos 8 Lynbrook  
14 19:01.0 Jake Tavernite 9 Mineola  
15 19:06.3 Mike Collins 9 Mineola  
16 19:12.0 Ryan Clifford 8 MacArthur  
17 19:13.2 Will Duggan 9 South Side  
18 19:15.7 Andrew Blonairz 9 Wantagh  
19 19:24.5 Adam Struhl 9 Syosset  
20 19:25.0 Peter Wilk 8 VS North  
21 19:27.7 Kenny Hanlon 9 CSH  
22 19:30.6 Simon Nwana 9 Syosset  
23 19:31.4 John Weed 8 VS Central  
24 19:34.0 William Hanley 9 Massapequa  
25 19:37.2 David Nassirian 9 Manhasset HS  
26 19:40.5 Eamon Sheerin 11 Syosset  
27 19:41.3 Wes Craig 9 Wantagh  
28 19:41.7 Ken Peluso 9 Wantagh  
29 19:45.4 Stephen Tranchina 9 Manhasset HS  
30 19:47.3 Matt Clark 9 Seaford  
31 19:49.1 Aaron Gladstein 9 Hewlett  
32 19:55.3 Joseph Kocaj 9 Oceanside  
33 19:56.9 Sahil Massand 9 Friends Academy  
34 19:59.9 Christoper Melito 9 Calhoun  
35 20:02.4 Patrick Crowley 9 Friends Academy  
36 20:03.6 John Marcucci 9 Manhasset HS  
37 20:08.0 John Mahon 9 JFK Bellmore  
38 20:15.6 Archer Casimir 9 VS Central  
39 20:25.0 Joseph Pinto 9 Massapequa  
40 20:29.5 George Weiss 9 Port Washington  
41 20:35.3 Paul Papandrew 9 Lynbrook  
42 20:35.6 Matt Paris 9 Lynbrook  
43 20:38.9 Rich Monaco 9 Wantagh  
44 20:50.1 Derrick Trinidad 9 Syosset  
45 20:51.0 JonPaul Crichton 9 Calhoun  
46 20:53.4 Jake Catalano 7 VS North  
47 20:54.3 Matthew Blasi 9 Seaford  
48 20:55.9 Thomas Tator 9 VS North  
49 20:57.7 David Lam 9 Syosset  
50 21:02.8 Justin Sanchez 9 VS Central  
51 21:03.3 Michael Kusnierek 9 Manhasset HS  
52 21:07.8 Justin Truglio 9 Port Washington  
53 21:14.2 Hayden Walsh 9 Locust Valley  
54 21:20.3 Andrew Quiles 9 Oceanside  
55 21:21.3 Shane Vodicka 9 Syosset  
56 21:23.2 Michael DelGaudio 9 North Shore  
57 21:26.3 Steven Forte 9 Mepham  
58 21:29.2 Mark Edwards 9 VS Central  
59 21:31.9 Brendan Egan 9 Wantagh  
60 21:32.2 Dillon Hanel 9 Wheatley  
61 21:33.3 Dan Miller 9 Oceanside  
62 21:35.1 Anthony Carnevale 9 Massapequa  
63 21:36.2 Peter Marin 9 VS Central  
64 21:37.5 Ryan Wu 9 Jericho  
65 21:42.3 Scott Katzmann 9 Manhasset HS  
66 21:43.3 Adam Bender 12 East Meadow  
67 21:50.5 Paolo Acuna 12 East Meadow  
68 21:52.5 Cory Weinstein 9 Roslyn  
69 21:53.4 Benjamin Schor 9 Port Washington  
70 21:55.1 Patrick Fahey 9 Manhasset HS  
71 21:56.9 Anthony Tesoriero 9 Massapequa  
72 21:58.8 Jacob Petty 9 Port Washington  
73 22:01.1 Matt Corbume 14 East Meadow  
74 22:07.2 Devon Liu 9 Port Washington  
75 22:11.2 Ryuichi Kuraoka 9 Syosset  
76 22:13.9 Justin Liberta 9 Manhasset HS  
77 22:18.8 Thomas Lesniak 9 Seaford  
78 22:19.6 Chris Hamilton 9 CSH  
79 22:20.2 Zachary Cho 9 Hewlett  
80 22:21.7 Conor Klaum 9 Floral Park  
81 22:22.8 Alex Russo 9 Bethpage  
82 22:23.2 Zach Millack 9 Island Trees  
83 22:24.9 Andrew Ferrall 9 Lynbrook  
84 22:26.3 Brendon Prashad 9 South Side  
85 22:33.2 Timothy Woods 9 Massapequa  
86 22:34.7 Joe Hatzelman 12 East Meadow  
87 22:37.9 David Finkelstein 9 Jericho  
88 22:38.2 Robert Dowling 9 Sewanhaka  
89 22:40.2 Andrew Montalti 9 Mepham  
90 22:45.7 Robert Squicciarini 9 CSH  
91 22:48.3 Sasha Carberry 9 Lynbrook  
92 22:48.9 Justin Riley 9 VS Central  
93 22:50.0 Donny Allen 9 Seaford  
94 22:51.5 Matt Langan 9 Wantagh  
95 22:52.4 Matthew Jones 9 VS Central  
96 22:54.1 Conor Cicione 9 Oceanside  
97 22:56.4 Tyler Ambrico 9 Lynbrook  
98 22:59.0 Dean Ostrofsky 9 JFK Bellmore  
99 22:59.7 Kevin Rauchenberger 9 Roslyn  
100 23:06.7 John Shelley 9 Oceanside  
101 23:08.9 Jimin Bang 9 Jericho  
102 23:14.5 Brian Fitzpatrick 9 Oceanside  
103 23:29.5 Erik Loscalzo 9 Friends Academy  
104 23:39.7 Luke DeIulio 9 Carle Place  
105 23:40.1 Thomas Giunta 9 Wheatley  
106 23:43.2 Adam Bell 9 North Shore  
107 23:48.0 Jonathan Bae 9 Roslyn  
108 23:51.7 Robert Mattia 9 Farmingdale  
109 23:59.3 Matthew Josephs 9 Bethpage  
110 24:00.2 Aakash Jhaven 9 Wheatley  
111 24:03.2 Christopher Lau 9 Hicksville  
112 24:05.5 Dan Chang 12 East Meadow  
113 24:08.0 Warren Estter 9 North Shore  
114 24:13.0 David Park 9 Mineola  
115 24:16.2 Tao Zeng 9 Wheatley  
116 24:18.1 Darshveer Singh 9 Hicksville  
117 24:20.8 Ivailo Dukov 9 Hicksville  
118 24:21.4 Onkar Singh 9 Hicksville  
119 24:22.2 Chris Coakley 7 Seaford  
120 24:27.3 Alex Lim 9 Great Neck South  
121 24:31.0 Brian Marckesano 9 South Side  
122 24:34.7 Tim Hung 9 Lynbrook  
123 24:39.9 Yoni Yaghoubian 9 Great Neck North  
124 24:50.5 Robert Godfried 9 Manhasset HS  
125 25:13.9 Oliver Hu 9 Jericho  
126 25:21.9 Jared Green 9 Massapequa  
127 25:23.3 Ryan Kissane 9 Plainview Kennedy  
128 25:31.9 Malik Talbert 9 VS Central  
129 25:33.0 Jonathan Kim 9 Bethpage  
130 25:33.7 Mathew Karp 9 Calhoun  
131 25:34.2 Kevin Bonomo 9 Lynbrook  
132 25:37.0 Justin Strudler 9 Syosset  
133 25:38.1 Dakota Davis 9 Mepham  
134 25:38.6 John Paul Rosal 9 Seaford  
135 25:41.2 Alex Burns 9 Lynbrook  
136 25:47.7 Gurvinder Singh 9 Hicksville  
137 26:02.2 Brandon Rabinowitz 9 Jericho  
138 26:05.1 Scott Weitzner 9 Port Washington  
139 26:07.3 Steven Hart 9 Wantagh  
140 26:11.6 James Dachille 9 JFK Bellmore  
141 26:15.1 Tyler Eckles 9 VS Central  
142 26:22.6 Brandon Hamroff 9 Great Neck North  
143 26:39.6 Richard Feder 9 Great Neck North  
144 26:44.0 Kevin Monahan 9 Oceanside  
145 26:45.1 Albert Hsiung 9 Jericho  
146 26:47.7 Mike Shinasi 9 Oceanside  
147 26:52.0 James Caulfield 9 Massapequa  
148 26:57.1 Bijon Lee 9 Hewlett  
149 27:03.7 Dan Teich 10 Oceanside  
150 27:15.3 Joseph Sheehan 9 Oyster Bay  
151 27:16.2 Jared Smith 12 East Meadow  
152 27:17.4 Chris Callahan 9 South Side  
153 27:31.7 Juan Giraldo 9 Freeport  
154 27:54.4 Dan Horbachevsky 9 Oceanside  
155 28:07.1 Ryan Corcoran 9 Jericho  
156 28:12.2 Steven Macaluso 9 Bethpage  
157 28:16.7 Sam Breiter 9 Plainview Kennedy  
158 29:00.5 Michael Letzler 9 Massapequa  
159 29:05.6 Alex zseller 9 Calhoun  
160 29:19.9 Suril Butalia 9 Wheatley  
161 29:53.7 Jeffrey Chance 9 VS Central  
162 29:56.4 Thomas Karman 9 Hicksville  
163 30:02.7 Syrus Sassouni 9 Great Neck North  
164 30:32.9 Ariel Kadouri 9 Great Neck North  
165 30:37.9 Anthony Girimonti 9 Plainedge  
166 32:05.4 Min Kim 9 Jericho  
167 32:19.7 Gonzalo Quinones 9 Long Beach  
168 36:19.3 Michael Zirkel 9 Lynbrook