Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,961 meets 1,046,150 performances
 
 
 

Valley Stream Challenge

Original result sheets: Boys Results | Girls Results

Saturday, April 2, 2016    Location: Valley Stream North HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2016

Race: Final(Unseeded)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.9 h Zaahir Forbes 10 VS Central  
2 12.0 h Stanley Desir 10 VS Central  
3 12.0 h Jermaine Williams-Richard 10 VS Central  
4 12.2 h Charlie Doherty 11 Wantagh  
5 12.2 h John Correa 12 Wantagh  
6 12.4 h Christopher Turnier 10 VS Central  
7 12.5 h Nicholas Archin 12 VS Central  
8 12.5 h Christopher Garcon 12 VS Central  
9 12.8 h Justin Melkun 12 Clarke  
10 12.9 h Frido Jean-Louis 12 VS Central  
11 13.2 h Joy Ahmed 12 Clarke  
12 13.8 h Antonio Rivera 9 Clarke  
13 14.0 h Adrian Cox 10 VS Central  
14 14.1 h Prince Williams 10 VS Central  
15 14.2 h Andrew Brunjes 10 Wantagh  
16 14.2 h Noah Merone 10 Wantagh  
17 14.8 h Kevin Ha 9 Clarke  
18 14.9 h James Seaman 9 Wantagh  
19 15.7 h Jonathan Sebhatu 10 Clarke  
20 15.9 h Patrick Daly 10 Wantagh  
21 15.9 h Eric Sedig 9 Wantagh  
22 20.3 h Umar Dhillon 9 Clarke  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 10.9 h Jeremy Lissade 11 Mepham  
2 11.2 h Matthew Su 12 Jericho  
3 11.3 h Sean Wissman 10 Massapequa  
4 11.9 h Rashad Tucker 11 Freeport  
 

Race: Trials(Varsity)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.0 h Darren Butler 12 Freeport  
2 11.1 h Jeremy Lissade 11 Mepham  
3 11.2 h Sean Wissman 10 Massapequa  
4 11.3 h Matthew Su 12 Jericho  
5 11.3 h Dashawn Jackson 11 Roosevelt  
6 11.4 h Rashad Tucker 11 Freeport  
7 11.6 h James Musso 10 Kellenberg  
8 11.7 h Matthew Washington 11 Baldwin  
9 11.7 h Scheelener Beauval 12 VS Central  
10 11.7 h Steven Chambers 11 New Hyde Park  
11 11.9 h T'Khi Woodsmith 11 Baldwin  
12 12.0 h Jordan Vailes 11 Freeport  
13 12.1 h Aaron Dawson 12 Clarke  
14 12.1 h Dylan Stansbury 12 New Hyde Park  
 

Race: Final(Open)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 15.7 h Ryan Cummings 11 JFK Bellmore  
2 16.1 h Jordan Brown 11 Freeport  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 15.7 h Joseph Cummings 9 JFK Bellmore  
2 16.1 h Jordan Brown 11 Freeport  
3 16.1 h Jeffrey Purirojejananon 11 MacArthur  
4 16.4 h Russell Johnson 10 Baldwin  
5 16.7 h Jeshurun Colon 11 Freeport  
6 16.9 h Ryan Kaufman 12 Massapequa  
7 17.6 h Jordan Zaia 9 Massapequa  
8 17.7 h Nicolas Viola 12 Mepham  
9 17.7 h Robert Ferrara 11 Massapequa  
10 17.9 h Gavin Jones 10 Mepham  
11 19.3 h Brian Zhang 10 Jericho  
12 19.9 h Sam Gibson 10 Long Beach  
13 20.1 h Luke Oh 11 New Hyde Park  
14 20.6 h Matthew Chung 11 New Hyde Park  
15 21.1 h Jaden-Lloyd Forde 10 Baldwin  
16 21.1 h James Reo 10 New Hyde Park  
17 21.5 h Kevin Perdomo 11 VS North  
18 21.8 h Michael Gallardo 10 Roslyn  
19 22.7 h Peter Ackermann 9 Roslyn  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 23.2 h Matthew Su 12 Jericho  
2 24.0 h Steven Chambers 11 New Hyde Park  
3 24.1 h Joseph Branciforti 12 MacArthur  
4 24.4 h Joseph Motis 12 Massapequa  
5 24.4 h Nicholas Simonetti 10 MacArthur  
6 25.1 h Micky Peters 10 Jericho  
7 25.4 h Wayne Grandison 10 Massapequa  
8 25.5 h Thomas Cummings 11 MacArthur  
9 25.5 h Ryan Kaufman 12 Massapequa  
10 25.8 h Kevin Zhang 9 Jericho  
11 26.0 h Andrew Grivas 11 New Hyde Park  
12 26.3 h Michael Lin 9 Jericho  
13 26.7 h Jackie Lin 10 Jericho  
14 26.8 h Rich Traffficanda 10 MacArthur  
15 27.0 h Ryan Carr 12 MacArthur  
16 27.0 h Oscar Martinez 9 MacArthur  
17 27.8 h Matt Cummings 9 MacArthur  
18 28.1 h Thomas Koshy 12 New Hyde Park  
19 28.3 h Anthony Brusini 10 MacArthur  
20 28.5 h Robert Hagner 9 MacArthur