Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,134 meets 964,740 performances
 
 
 

Nassau County Class AA Championships

Thursday, May 26, 2016    Location: Glen Cove HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2016

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 10.85 Jeremy Lissade 11 Mepham  
2 10.87 Gregory Matzelle 12 Carey  
3 11.27 Timothy Hogan 12 Glen Cove  
4 11.28 Matthew Su 12 Jericho  
5 11.38 David Bull 12 Glen Cove  
6 11.50 Ricardo Brown 9 Manhasset HS  
7 11.57 Will Beglin 12 Glen Cove  
8 11.69 Lucas Mathieu 11 Elmont  
 

Race: Preliminaries(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 10.93 Gregory Matzelle 12 Carey  
2 11.06 Jeremy Lissade 11 Mepham  
3 11.35 Timothy Hogan 12 Glen Cove  
4 11.41 David Bull 12 Glen Cove  
5 11.45 Matthew Su 12 Jericho  
6 11.53 Will Beglin 12 Glen Cove  
7 11.58 Lucas Mathieu 11 Elmont  
8 11.59 Ricardo Brown 9 Manhasset HS  
9 11.66 Dashawn Jackson 11 Roosevelt  
10 11.66 Dylan Stansbury 12 New Hyde Park  
11 11.73 deondre barnes 10 Roosevelt  
12 11.84 Jallah Stephenson 10 Manhasset HS  
13 11.88 Sherman Sawyer 10 South Side  
14 11.92 Christian Riccobono 12 Plainedge  
15 11.95 Elijah Lespinasse 12 Sewanhaka  
16 12.00 Kevin wu 11 Great Neck North  
17 12.05 Charlie Doherty 11 Wantagh  
18 12.23 Tyler Wukitsevits 11 South Side  
19 12.24 Najon Dorsainvil 11 Manhasset HS  
20 12.28 Michael Smith 11 Mepham  
21 12.34 Rob Seaman 11 Wantagh  
 

Race: Final(Open)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 15.74 Dashawn Jackson 11 Roosevelt  
2 15.76 Matthew Su 12 Jericho  
3 15.77 Ryan Cummings 11 JFK Bellmore  
4 16.16 Kenneth Ciulla 10 Carey  
5 16.61 Daniel Baboolal 11 Glen Cove  
6 17.31 Michael Chin 11 Manhasset HS  
7 17.57 Nicolas Viola 12 Mepham  
8 23.10 Kevin wu 11 Great Neck North  
 

Race: Preliminaries(Open)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 15.63 Ryan Cummings 11 JFK Bellmore  
2 16.11 Dashawn Jackson 11 Roosevelt  
3 16.14 Matthew Su 12 Jericho  
4 16.33 Kenneth Ciulla 10 Carey  
5 16.70 Daniel Baboolal 11 Glen Cove  
6 16.73 Kevin wu 11 Great Neck North  
7 16.84 Michael Chin 11 Manhasset HS  
8 17.16 Nicolas Viola 12 Mepham  
9 17.25 Chris Carmant 12 Sewanhaka  
10 17.78 Matt Mannino 10 Hewlett  
11 18.27 Thomas Butcher 11 Manhasset HS  
12 18.61 Vincent Eng 10 Jericho  
13 18.63 Michael Luvin 10 South Side  
14 18.67 Brian Zhang 10 Jericho  
15 18.71 Liam Maliner 10 South Side  
16 18.75 Daniel Cizmarik 11 Manhasset HS  
17 18.82 Jake McAleer 11 Division Avenue  
18 19.15 Rashamel Beathea 11 Sewanhaka  
19 19.35 Jayden Francis 9 Hewlett  
20 19.36 Andrew Geiger 12 Plainedge  
21 19.84 Joseph Busching 12 South Side  
22 19.94 Dominic Brasiello 11 Glen Cove  
23 24.82 Gavin Jones 10 Mepham  
 

Race: Preliminaries(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 22.76 Demoni Gilkes 10 Elmont  
2 22.81 Michael Thurmond 11 Glen Cove  
3 22.90 Jeremy Lissade 11 Mepham  
4 23.04 Adam Fields 11 Carey  
5 23.52 Mark Barthelemy 12 Elmont  
6 23.59 Ricardo Brown 9 Manhasset HS  
7 23.79 Jallah Stephenson 10 Manhasset HS  
8 23.82 deondre barnes 10 Roosevelt  
9 23.88 Dylan Stansbury 12 New Hyde Park  
10 24.17 Lucas Mathieu 11 Elmont  
11 24.41 Christian Riccobono 12 Plainedge  
12 24.57 T.J. Kress 10 Bethpage  
13 24.75 Micky Peters 10 Jericho  
14 24.89 Charlie Doherty 11 Wantagh  
15 24.89 Steven Chambers 11 New Hyde Park  
16 25.06 Jo-Wayne Godfrey 12 Roosevelt  
17 25.08 Jasaiah Brown 11 Sewanhaka  
18 25.08 Shawn King 10 JFK Bellmore  
19 25.19 T.J. Hart 9 Bethpage  
20 25.40 John Correa 12 Wantagh  
21 25.62 Gavin Jones 10 Mepham  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 22.32 Jeremy Lissade 11 Mepham  
2 22.73 Demoni Gilkes 10 Elmont  
3 22.74 Michael Thurmond 11 Glen Cove  
4 23.06 Adam Fields 11 Carey  
5 23.54 Ricardo Brown 9 Manhasset HS  
6 23.59 Mark Barthelemy 12 Elmont  
7 23.73 deondre barnes 10 Roosevelt  
8 23.82 Jallah Stephenson 10 Manhasset HS