Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,134 meets 964,740 performances
 
 
 

Conference 5 Championships

Tuesday, January 28, 2020    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 19/20

Race: Final(Event 4)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.67 Ryan Williams 12 VS North  
2 06.77 Luke Martin 12 North Shore  
3 06.87 Patrick Cave 12 Lawrence  
4 06.93 Justice St. Louis 12 VS North  
5 07.05 Sedgeley Duperval 8 VS North  
6 07.11 Aidan Leporin 11 North Shore  
 

Race: Preliminaries(Event 4)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.78 Ryan Williams 12 VS North  
2 06.87 Patrick Cave 12 Lawrence  
3 06.87 Luke Martin 12 North Shore  
4 06.90 Justice St. Louis 12 VS North  
5 07.05 Sedgeley Duperval 8 VS North  
6 07.07 Aidan Leporin 11 North Shore  
7 07.10 Aiden Stulberger 10 North Shore  
8 07.13 Brian Ong 11 Plainedge  
9 07.16 Daniel Browne 11 Wantagh  
10 07.17 Angel Bran 9 Lawrence  
11 07.19 Julien Woodley 9 VS South  
12 07.31 Adam Ayroso 12 Plainedge  
13 07.34 Brandon Guzman 11 Lawrence  
14 07.42 Nicholas Dowling 11 Plainedge  
15 07.53 Robert Rice 11 Wantagh  
16 07.95 filippos koulouris 10 Floral Park  
17 08.22 Jack Carroll 10 Lynbrook  
 

Race: Final(Event 12)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.22 Matthew Foster 12 VS North  
2 08.31 Milton Morris 11 VS North  
3 08.43 Aiden Adams 11 Lawrence  
4 08.85 Keaton Danseglio 12 North Shore  
5 09.04 Dan Rodriguez 12 Lawrence  
6 09.10 Malachi Lewis 11 VS North  
7 09.29 Adam Ayroso 12 Plainedge  
8 10.05 Junior Salomon 11 Lawrence  
9 10.08 Michael Lopes 12 Mineola  
10 11.23 Christopher Brown 11 Plainedge  
 

Race: Final(Event 16)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 37.58 Luke Martin 12 North Shore  
2 38.00 Ryan Williams 12 VS North  
3 38.07 Ryan John 10 VS North  
4 38.40 Daniel Browne 11 Wantagh  
5 39.07 Aidan Leporin 11 North Shore  
6 39.58 Julien Woodley 9 VS South  
7 39.61 Aiden Stulberger 10 North Shore  
8 39.88 Joshua Mundy 12 Mineola  
9 40.52 Patrick Cave 12 Lawrence  
10 40.69 Devonte Gordon 12 VS North  
11 41.42 Brian Ong 11 Plainedge  
12 41.62 Lucas Miele 11 Lynbrook  
13 41.80 William Wren 12 Lynbrook  
14 42.46 Nicholas Dowling 11 Plainedge  
15 43.56 Michael Langella 12 Mineola  
16 44.58 Aidan Smithwick 12 Lynbrook  
17 45.75 Robert Rice 11 Wantagh