Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

Section VIII/State Qualifier

Saturday, November 6, 2010    Location: Bethpage State Park
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Cross Country 2010

Race: State Qualifier     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 15:47.9 Owen Skeete 12 Westbury  
2 15:57.0 James Panetta 12 Calhoun  
3 15:59.9 Daniel Siegel 12 Great Neck South  
4 16:04.1 Andrew Valenski 12 Massapequa  
5 16:10.7 Tim Campbell 12 Calhoun  
6 16:11.5 Stephen Bourguet 10 Manhasset HS  
7 16:12.8 Charlie Morris 11 Manhasset HS  
8 16:13.7 Sidharth Kakkar 10 Port Washington  
9 16:14.8 Taylor Titcomb 11 Port Washington  
10 16:23.1 John Duffy 12 Island Trees  
11 16:24.6 Aakaash Pillalamarri 11 Herricks  
12 16:27.1 Matthew Savino 12 Seaford  
13 16:28.0 Ryan Rausch 12 Oceanside  
14 16:33.9 Brendan Abrams 12 Calhoun  
15 16:35.8 Eric Ratner 11 Clarke  
16 16:40.3 Casey Bader 12 Calhoun  
17 16:43.3 Timmy Callahan 12 Massapequa  
18 16:47.8 Neil Cohen 12 Hewlett  
19 16:49.9 Nicholas Macaluso 12 Calhoun  
20 16:53.2 Sean Grady 11 East Meadow  
21 16:56.9 Kenneth Woo 12 Calhoun  
22 17:01.6 Thomas Garcia 12 Floral Park  
23 17:04.1 Mike Darnell 11 Wantagh  
24 17:10.8 Martin Egan 12 Wantagh  
25 17:11.2 Joe LaCorte 12 Oyster Bay  
26 17:13.5 Jose Madirgal 12 Great Neck South  
27 17:18.4 Nicholas Haile 11 Calhoun  
28 17:19.0 Austin Allegria 12 VS South  
29 17:20.1 Chaz Ramos 12 Freeport  
30 17:22.5 Gabriel Skugor 11 New Hyde Park  
31 17:23.2 Fred Lang 10 Mineola  
32 17:23.8 Nicholas Ross 11 Great Neck South  
33 17:24.6 Andrew Morra 10 Garden City  
34 17:24.9 Ori Carlin 10 Roslyn  
35 17:25.5 Alex Bertrand 10 Syosset  
36 17:26.0 Ryan Schwartz 11 Port Washington  
37 17:26.5 Joseph Miller 9 Seaford  
38 17:27.0 Visal Mohanan 12 VS North  
39 17:27.2 Mark Chouryguin 10 Manhasset HS  
40 17:28.3 Nicolas Sapountzis 10 Port Washington  
41 17:29.2 James Gallagher 10 Port Washington  
42 17:31.6 Kyle Smith 10 Massapequa  
43 17:33.7 Mike Egan 12 Lawrence  
44 17:34.7 Brendan Donohue 11 Mepham  
45 17:36.8 Thomas Mishra 12 Great Neck South  
46 17:37.6 Travis Laderer 9 North Shore  
47 17:37.9 Ryan Cooney 10 Massapequa  
48 17:43.2 Shoki Yamada 10 Port Washington  
49 17:43.6 Tyler Moritz 12 Syosset  
50 17:45.4 Michael Dolan 11 Herricks  
51 17:46.5 Gabriel DeSilva 10 Herricks  
52 17:47.5 Alexander Taffet 12 Great Neck South  
53 17:47.8 Zachary Bugge 11 VS North  
54 17:49.3 Brian Benesch 10 Oceanside  
55 17:49.6 Dylan Smith 9 North Shore  
56 17:49.9 Zach Lifman 12 JFK Bellmore  
57 17:50.2 Brian Chambers 10 Hewlett  
58 17:50.5 Mark DeSantis 9 Garden City  
59 17:51.8 Nicholas Spear 12 Mepham  
60 17:52.9 Jonathan Schloth 9 East Rockaway  
61 17:53.7 Nick DeLuna 12 Massapequa  
62 17:54.1 Rami Chami 12 East Meadow  
63 17:54.7 Alexander Cowen 9 Great Neck South  
64 17:55.0 Dale Mittleman 9 Syosset  
65 17:55.3 Vin Tesoriero 10 Wantagh  
66 17:56.5 Kevin Sun 11 Syosset  
67 17:56.8 Dan Finnegan 10 Garden City  
68 17:57.6 Kevin Flores 12 Clarke  
69 17:57.9 Adam Struhl 9 Syosset  
70 17:58.8 Steven Tortora 11 Oyster Bay  
71 17:59.2 Bryant Babel 9 Oceanside  
72 18:01.9 Jack McGuire 11 Herricks  
73 18:02.8 Shams Khondkar 11 Herricks  
74 18:03.1 Nuno Tinoco 12 Mineola  
75 18:03.9 Jonathan Thomas 12 Manhasset HS  
76 18:05.4 Chris Marohn 11 Clarke  
77 18:06.0 Nicholas Gangi 12 Mepham  
78 18:06.9 Nick Mavros 11 Oyster Bay  
79 18:08.0 Danny Reilly 11 Wantagh  
80 18:08.7 Rich Gold 11 Oceanside  
81 18:09.9 Nick Catalano 10 Farmingdale  
82 18:10.3 Joseph Rossi 12 VS North  
83 18:10.7 Rodrigo Ulloa 10 Hewlett  
84 18:11.0 Samuel Catalano 11 VS North  
85 18:11.3 Jake Tavernite 9 Mineola  
86 18:12.0 Daniel Tracy 10 Mepham  
87 18:13.6 Glenn Lostritto 8 Friends Academy  
88 18:14.1 Neil Quigley 10 Garden City  
89 18:15.8 Paolo Bertolotti 11 Port Washington  
90 18:16.2 Anoj Ilanges 11 Oceanside  
91 18:17.8 Jakub Micko 11 Glen Cove  
92 18:18.5 Nick Barolay 12 East Meadow  
93 18:18.9 Robert Kelly 10 Oceanside  
94 18:19.6 George Lawoo 11 Mepham  
95 18:20.0 Alex Morris 12 Garden City  
96 18:20.8 Joe Skidmore 10 Mepham  
97 18:21.2 Ben Freudman 11 Great Neck North  
98 18:22.3 Thomas Bardabelias 11 VS North  
99 18:22.7 Nick Torres 12 East Meadow  
100 18:23.3 Tim Reilly 9 Wantagh  
101 18:24.2 Dmitry Baptiste 9 Hewlett  
102 18:25.0 Lamar Letts 11 Hewlett  
103 18:25.5 Zach Hoffman 12 Mepham  
104 18:27.3 Ari Shabi 11 Great Neck South  
105 18:27.8 Louis Liberta 12 Manhasset HS  
106 18:29.3 Joe Depalma 10 Farmingdale  
107 18:30.1 Brendan Nyreen 11 Massapequa  
108 18:30.7 John Peterson 12 VS North  
109 18:32.6 Matt Austin 11 Great Neck North  
110 18:34.7 Jon Bura 12 East Meadow  
111 18:37.5 Kenshiro Akimoto 10 Herricks  
112 18:37.9 Chris Edouard 12 VS North  
113 18:38.2 Mike Puleio 10 Massapequa  
114 18:39.5 Dan Chalytonowicz 11 Wantagh  
115 18:39.8 Ryan Press 12 Great Neck North  
116 18:40.1 Scott Sanders 11 East Meadow  
117 18:41.8 TJ Butler 10 Oyster Bay  
118 18:46.1 Kevin Carman 12 Island Trees  
119 18:50.6 Kevin Clements 12 Clarke  
120 18:52.8 Will Montgomery 12 Seaford  
121 18:53.9 Eamon Sheerin 11 Syosset  
122 18:54.1 James Green 14 Seaford  
123 18:55.8 Peter Lithen 10 Lynbrook  
124 18:56.6 Joseph oconnor 12 Lynbrook  
125 18:58.6 Dan Muller 11 Garden City  
126 18:59.6 Tim Feyer 9 Garden City  
127 19:01.6 Scott Selltitz 12 Seaford  
128 19:04.3 Matthew Tam 10 Manhasset HS  
129 19:05.6 Aaron Gladstein 9 Hewlett  
130 19:07.4 Chris Kulis 12 Oyster Bay  
131 19:07.9 Joseph Kocaj 9 Oceanside  
132 19:10.7 Alexander Yee 12 Great Neck North  
133 19:11.5 Yonatan Benyamini 11 Herricks  
134 19:14.0 Andrew Kenn 12 Oyster Bay  
135 19:14.4 Mike Collins 9 Mineola  
136 19:20.6 Chris Abel 12 Farmingdale  
137 19:23.1 Pedro Vela 11 Mineola  
138 19:24.3 Tommy Vittucci 9 Syosset  
139 19:27.7 Tommy Curran 12 Seaford  
140 19:29.0 Ben Khordipour 12 Great Neck North  
141 19:30.0 Brian Hui 12 East Meadow  
142 19:31.2 Paul Papandrew 9 Lynbrook  
143 19:33.4 Brian Donaldson 10 Lynbrook  
144 19:34.5 George Marglin 11 Island Trees  
145 19:45.7 David Nassirian 9 Manhasset HS  
146 19:55.6 Mike Stewart 11 Wantagh  
147 19:56.8 Zachary Zieniewicz 12 Seaford  
148 20:02.9 Jonathan Salvage 12 Island Trees  
149 20:04.9 Jeremy Kaplowitz 12 Hewlett  
150 20:05.9 Brad Coleman 10 Mineola  
151 20:08.7 Evan Gottstein 11 Clarke  
152 20:10.7 Matt Paris 9 Lynbrook  
153 20:19.7 Manny Fuertes 11 Clarke  
154 20:25.7 Josh Ebrahimi 12 Great Neck North  
155 20:30.1 Chris Meile 11 Island Trees  
156 20:31.9 Zach Morris 12 Mineola  
157 20:52.5 William Colvin 10 Clarke  
158 21:19.8 Alexa Ritacco Oyster Bay  
159 22:31.4 John Groh 11 Island Trees  
160 24:45.1 Jesse Bua 10 Lynbrook