Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,028 meets 930,621 performances
 
 
 

Great Neck Invitational

Saturday, October 12, 2013    Location: Great Neck South HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Cross Country 2013

Race: Boys JV     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 19:28.8 Joseph D'Elia 10 VS North  
2 19:35.6 Liam Hageman-scettini 11 Calhoun  
3 19:46.0 Jonathon Martinez 10 VS North  
4 19:50.5 Tate Keller 11 Calhoun  
5 20:00.9 John Gandolfo 11 Calhoun  
6 20:06.4 Joseph Cueter 10 Mineola  
7 20:09.5 Matt Dunn 11 Calhoun  
8 20:18.4 Alex Gee 10 Herricks  
9 20:32.7 Emmanuel Rivera 10 Great Neck South  
10 20:42.8 Matthew Mach 10 Herricks  
11 20:43.5 Michael Kaestel 11 Mineola  
12 20:44.4 Michael Ringel 10 Great Neck South  
13 21:26.4 Marvin Wong 11 Calhoun  
14 21:27.6 Ben lahood 11 Calhoun  
15 21:33.6 Justin Mirville 10 VS Central  
16 21:39.7 Milton Thomas 12 Great Neck South  
17 21:40.0 Ryan O'Hara 12 Calhoun  
18 22:08.3 Josh Halilej 11 Plainview Kennedy  
19 22:11.0 Collin Jones 10 VS Central  
20 22:22.1 Robert Becker 9 CSH  
21 22:24.9 Max Tanner 11 Great Neck North  
22 22:25.4 Matthew Hogan 10 Herricks  
23 22:29.2 Thomas Elbert 10 VS North  
24 22:49.3 Tyler Kiser 10 VS North  
25 22:57.6 Eric Goldfarb 10 Oceanside  
26 22:58.9 Ralph Ramos 12 VS Central  
27 23:14.7 Jason lee 16 Herricks  
28 23:21.1 John Scala 11 VS North  
29 23:22.0 Cronin Thomas 11 Calhoun  
30 23:25.3 Anthony Urena 12 Oceanside  
31 23:27.5 Gabriel Besada 10 Wheatley  
32 23:34.0 Ng Curwin 10 Great Neck North  
33 23:34.3 Christian Barrero 11 Oceanside  
34 23:49.7 Faisal Salam 11 Great Neck South  
35 24:21.5 Kieran Barrett-Snyder 11 Calhoun  
36 25:01.4 Nathan Schor 11 Plainview Kennedy  
37 25:08.5 Jeremy Rodriguez 12 VS Central  
38 25:10.7 Evan Oppenheimer 12 Great Neck South  
39 25:11.1 Jon Eliasof 10 Plainview Kennedy  
40 25:25.7 Troy Benson 9 Plainview Kennedy  
41 25:26.8 Blake Emsden 9 CSH  
42 25:53.5 Brian Kishinevsky 12 Calhoun  
43 26:01.3 Peixin Zhong 11 Great Neck North  
44 26:08.4 Mahgerefteh Chayim 10 Great Neck North  
45 27:09.2 Christopher Tesoriero 12 CSH  
46 28:17.0 Brian Darmstadt 11 Mineola  
47 28:18.8 Hunter Krasinski 10 Wheatley  
48 28:26.3 Ziv Lotsky 11 Wheatley  
49 29:27.8 Alex zseller 12 Calhoun  
50 29:34.2 Peter Roberts 9 Calhoun  
51 31:04.3 James Feimer 11 Wheatley  
52 31:13.5 Joshua Phillips 10 Calhoun  
53 36:13.6 Okin Thomas 10 Great Neck North  
 

Race: Boys Varsity A     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 17:07.2 Bryant Babel 12 Oceanside  
2 17:18.7 Phillip Inguanta 11 VS North  
3 17:25.9 Joseph Kocaj 12 Oceanside  
4 17:30.7 Alexander Boyd 12 Calhoun  
5 17:43.9 Peter Wilk 11 VS North  
6 17:47.3 Jake Catalano 10 VS North  
7 17:52.9 Elias Platanias 10 Calhoun  
8 17:57.9 Michael Athy 11 Calhoun  
9 17:59.7 Jack Sherman 10 Great Neck South  
10 18:07.4 Vincent Steves 12 Great Neck South  
11 18:12.4 Michael Dobkowski 10 Calhoun  
12 18:14.4 Matthew Cinnamo 11 VS North  
13 18:28.5 Jacob Rigos 11 Great Neck South  
14 18:39.3 Andrew Boyd 11 Calhoun  
15 18:42.6 Kamrynn Irani 12 Great Neck South  
16 18:44.1 Sam Breiter 12 Plainview Kennedy  
17 18:48.8 Adam Siegel 10 Great Neck South  
18 19:03.1 Julian Osorio 11 VS North  
19 19:16.1 Thomas Ensmenger 11 Plainview Kennedy  
20 19:24.3 Ryan Kerin 10 Plainview Kennedy  
21 19:36.3 Michael Rubin 10 Plainview Kennedy  
22 19:36.9 John Katramados 12 Great Neck South  
23 19:37.9 Anthony Neves 11 Great Neck South  
24 19:47.7 Louis Scavelli 11 VS North  
25 19:59.1 Jordan Mentzel 12 Calhoun  
26 20:01.0 Albert Kirchner 9 CSH  
27 20:06.4 Mike Agarenzo 11 Oceanside  
28 20:08.5 Zach Goldstein 10 Plainview Kennedy  
29 20:19.3 James Hamilton 11 Oceanside  
30 20:19.7 Isaih Paige 11 VS North  
31 20:24.4 Blake Walsh 10 CSH  
32 20:40.8 Joshua Wicker 10 Plainview Kennedy  
33 20:49.2 Ryan Walsh 12 CSH  
34 21:24.7 Stephen Fischer 11 CSH  
35 21:29.1 Adam Weinstein 12 Oceanside  
36 21:39.4 Eric Zhou 10 CSH  
37 21:51.1 Alex Hilbert 11 Plainview Kennedy  
38 22:28.8 Dan Grossman 12 Oceanside  
39 23:37.3 Justin Iovino 11 Oceanside  
 

Race: Boys Varsity B     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 17:30.8 John Weed 11 VS Central  
2 17:42.2 Jake Tavernite 12 Mineola  
3 18:38.0 Watson Benjamin 10 Great Neck North  
4 18:59.8 Dylan Bestler 12 Mineola  
5 19:00.0 John Murray 11 Mineola  
6 19:00.3 Chris Mueller 11 Mineola  
7 19:00.5 Douglas Demagistris 11 Mineola  
8 19:24.9 Matthew Jones 12 VS Central  
9 19:25.8 Christian Salas 12 VS Central  
10 19:26.8 Belal Taher 11 Herricks  
11 19:39.6 Matt Tavernite 10 Mineola  
12 19:49.7 Weinstein Matthew 9 Great Neck North  
13 20:02.3 Ryan Kelly 12 Mineola  
14 20:10.6 Mike Kosalka 10 Wheatley  
15 20:17.3 Brian Fitzpatrick 10 Herricks  
16 20:24.8 Zachary Calabrese 9 Wheatley  
17 20:30.8 Zachary Niles 12 VS Central  
18 20:39.0 Conor Cunningham 11 Herricks  
19 20:55.8 Vakas Akhtar 10 Wheatley  
20 20:59.0 Christopher Thai 11 Division Avenue  
21 21:00.5 Adel Elkosh 12 Herricks  
22 21:08.8 Kyle Hom 11 Herricks  
23 21:12.4 Alex Lamy 52 VS Central  
24 21:28.0 Brian Tehrani 11 Great Neck North  
25 22:07.9 Faith Jeremy 10 Great Neck North  
26 22:14.2 Dillon Hanel 12 Wheatley  
27 22:25.7 Yu Chulin 9 Great Neck North  
28 22:28.4 Neil Shahdadpuri 11 Wheatley  
29 22:39.5 Anthony Cutinella 10 Wheatley  
30 22:55.5 Matthew Cohen 12 Division Avenue  
31 24:41.5 Christian Magorrian 12 Division Avenue  
32 27:37.0 Gabriel Besada 10 Wheatley