Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,495 meets 994,120 performances
 
 
 

Groups D & F

Original result sheets: Boys | Girls

Thursday, December 22, 2016    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 16/17

Race: Final(Event 42)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 37.23 Maurice Teachey Jr 12 Malverne  
2 38.54 Dylan Welch 12 North Shore  
3 38.93 Aaron Siff-Scherr 12 Port Washington  
4 39.09 Hayden DiPalma 12 North Shore  
5 39.40 Nicholas Simonetti 11 MacArthur  
6 39.58 Daniel Battillo 12 CSH  
7 39.68 Jack Casey 12 Oyster Bay  
8 40.29 Elias Feldman 12 Port Washington  
9 40.29 RASHAD TEACHEY 9 Malverne  
10 40.30 Nigel Walker 11 VS South  
11 40.45 Amari Reyes 12 Malverne  
12 40.94 Joshua Zabih 11 Great Neck North  
13 40.96 Luca Marra 10 North Shore  
14 41.12 Brendan Naughton 12 Friends Academy  
15 41.23 Eric Chao 11 Oyster Bay  
16 41.68 Rory Owens 12 Port Washington  
17 41.76 Giankarlo Sverko 10 Oyster Bay  
18 41.94 JUSTIN CRUZ 12 Malverne  
19 41.99 Jordan Hurt 12 Port Washington  
20 42.26 James Vizza 10 North Shore  
21 42.42 Finian Ashmead 12 Long Beach  
22 43.30 Jason Robles 11 VS South  
23 43.32 Adejuwon Fasanya 11 VS South  
24 43.35 Jordan Herbert 12 VS South  
25 43.70 Dennis Mejia 11 Oyster Bay  
26 43.70 Rashard Forte 9 Malverne  
27 43.81 Kanji Katayama 12 Port Washington  
28 43.81 Gerrick Charles 8 VS North  
29 44.11 Blake Nagel 9 Friends Academy  
30 44.18 Javier Walker 9 Malverne  
31 44.38 Joshua Starling 11 VS South  
32 44.40 Rafael (RJ) Arias 11 Port Washington  
33 44.87 Khevon Pinnock 10 Malverne  
34 45.38 Brian Munoz 9 VS North  
35 45.46 Gavin Gray 11 VS North  
36 45.78 Ramel Smith 9 Malverne  
37 45.94 JinUk Park 11 Port Washington  
38 46.86 Darian Best 10 Malverne  
39 49.21 Richard Troia 11 Mineola  
40 50.57 Christian Degand 10 Malverne  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 42.70 Chris Happel 11 MacArthur  
2 43.16 Doug Feltman 12 Farmingdale  
3 43.60 Chris Flick 9 MacArthur  
4 43.66 Abner Sanchez 9 MacArthur  
5 43.80 Jake McAleer 12 Division Avenue  
6 44.6 h Kevin Collado 11 Hewlett  
7 45.5 h Luca Domingos 12 Oyster Bay  
8 45.8 h Jonathan Wong 11 Oyster Bay  
9 46.60 Robert Hagner 10 MacArthur  
10 46.6 h Trevor Yee 11 Oyster Bay  
11 47.20 Philip Konior 9 Division Avenue  
12 47.3 h Shahood Ahmad 9 Hewlett  
13 47.34 Chris Dinoro 9 MacArthur  
14 47.4 h Jason Plaia 11 Oyster Bay  
15 47.5 h Talha Siddiqui 12 Hewlett  
16 47.80 Alcides Sosa 11 Division Avenue  
17 48.10 Nick Kerins 10 MacArthur  
18 48.23 Ben Fagin 11 CSH  
19 48.3 h Cristian Garcia 11 Oyster Bay  
20 48.55 Felix McLymont 10 CSH  
21 49.00 Gerard Fiorenza 11 MacArthur  
22 49.03 Ari Gerberg 10 CSH  
23 50.10 Thomas Holler 11 MacArthur  
24 50.20 Omar Pineiro 9 MacArthur  
25 50.30 Bryan Lau 11 MacArthur  
26 51.3 h Guy Chernin 9 Hewlett  
27 51.6 h Brandon Feller 9 Hewlett  
28 54.70 Antony Tao 10 Division Avenue  
29 56.6 h Sagar Chinnapala 12 Hewlett