Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,490 meets 991,821 performances
 
 
 

Conference 3 Championships

Original result sheets: Boys | Girls

Thursday, January 19, 2017    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 16/17

Race: Final(Event 4)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.71 Adam Fields 12 Carey  
2 06.77 Lucas Mathieu 12 Elmont  
3 06.82 Jallah Stephenson 11 Manhasset HS  
4 06.85 Quentin Bucknor 11 Garden City  
5 06.96 Matthew Storch 10 Friends Academy  
6 06.97 Michael Djalo 11 Elmont  
 

Race: Preliminaries(Event 4)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.77 Adam Fields 12 Carey  
2 06.81 Lucas Mathieu 12 Elmont  
3 06.91 Jallah Stephenson 11 Manhasset HS  
4 06.93 Michael Djalo 11 Elmont  
5 06.96 Quentin Bucknor 11 Garden City  
6 07.01 Matthew Storch 10 Friends Academy  
7 07.01 Gianni Macchio 10 Mepham  
8 07.30 Shawn King 11 JFK Bellmore  
9 07.31 Sevin Malcolm 12 Elmont  
10 07.38 Liam Hollis 12 Garden City  
11 07.42 Blake Nagel 9 Friends Academy  
12 07.49 Marc Lam 9 Great Neck South  
13 07.50 Andrew Jiang 10 Manhasset HS  
14 07.51 Jack Racer 9 JFK Bellmore  
15 07.53 Anthony Maffucci 12 JFK Bellmore  
16 07.58 Alex Park 9 Manhasset HS  
17 07.60 Erik Vasquez 12 Great Neck North  
18 07.62 Ralph Licciardi 12 Carey  
19 07.63 Ethan Wang 10 Great Neck South  
20 07.69 John Kasongo-Ngoy 11 Carey  
21 07.70 Timothy Morgan 9 Friends Academy  
22 07.74 Matthew Marooney 10 Garden City  
23 07.77 Daniel Sedgh 9 Great Neck North  
24 07.88 Anil Bradley 11 Mepham  
25 07.92 Kevin Kazokas 9 Mepham  
26 08.21 Marco Coluccio 10 Great Neck South  
27 08.37 Zach Salm 10 Great Neck North  
 

Race: Final(Event 12)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 07.78 Ryan Cummings 12 JFK Bellmore  
2 08.29 Michael Chin 12 Manhasset HS  
3 08.30 Kenneth Ciulla 11 Carey  
4 08.74 Gavin Jones 11 Mepham  
5 08.92 Nick Langel 10 Great Neck South  
6 09.43 Eric Cho 10 Great Neck South  
7 10.03 Erik Vasquez 12 Great Neck North  
8 10.04 Dante Valentini 10 Carey  
9 10.13 Jake Cizmarik 9 Manhasset HS  
10 10.20 Henry Son 10 Manhasset HS  
11 10.22 Sehyun Chung 10 Great Neck South  
12 10.81 Vincent Valentini 10 Carey  
13 10.88 Alex D'Aloisio 10 Garden City  
 

Race: Final(Event 16)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 36.71 Demoni Gilkes 11 Elmont  
2 37.05 Malik Johnson 11 Elmont  
3 37.42 Jallah Stephenson 11 Manhasset HS  
4 39.41 Shawn King 11 JFK Bellmore  
5 39.49 Andrew Tang 11 Garden City  
6 39.77 Conor Coyle 12 Garden City  
7 39.78 Alexander Mazer 11 Manhasset HS  
8 39.87 Eric Tacheci 10 Manhasset HS  
9 40.17 Max Klein 11 Mepham  
10 40.56 Matthew Storch 10 Friends Academy  
11 40.65 Joshua Zabih 11 Great Neck North  
12 40.79 Ike Kanu 11 Elmont  
13 41.11 Gianni Macchio 10 Mepham  
14 41.35 Brendan Burke 12 Garden City  
15 43.34 Matthew Gelin 10 Mepham  
16 43.65 Daniel Sedgh 9 Great Neck North  
17 44.86 Ethan Wang 10 Great Neck South  
18 45.43 Sehyun Chung 10 Great Neck South  
19 45.46 Justin Jung 12 JFK Bellmore  
20 45.47 Marco Coluccio 10 Great Neck South  
21 48.25 Timothy Morgan 9 Friends Academy  
22 48.27 Ariel Kashizadeh 10 Great Neck North  
23 48.72 Justin Toby 9 Friends Academy