Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

Groups A & E

Wednesday, December 19, 2018    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 18/19

Race: Preliminaries(Open)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 08.20 Theodore Ricketts 11 Plainview Kennedy  
2 08.60 Anthony Canino 12 Plainview Kennedy  
3 08.60 Zachary Friedman 12 Plainview Kennedy  
4 08.70 Riley Gillman 11 Plainview Kennedy  
5 09.40 James Garofalo 9 Island Trees  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 07.30 Amani Lewis 12 Baldwin  
2 07.5 h Nathaniel Mark 10 Baldwin  
3 07.6 h Jonathan Pitt 11 Baldwin  
4 07.60 Marc Anthony Davis 11 Baldwin  
5 07.9 h Gurjot Singh 9 Baldwin  
6 07.9 h Bryan Roy 9 Baldwin  
7 07.9 h Eric Hill 9 Baldwin  
8 08.04 Robert Diamond 9 Roslyn  
9 08.1 h Joel Salazar 9 Baldwin  
10 08.2 h Kevin Duryea 11 Baldwin  
11 09.5 h Victor Martinez 9 Baldwin  
 

Race: Final(Event 28)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.80 Jadan Hanson 11 Uniondale  
2 06.82 Christopher James 11 Freeport  
3 06.87 Richard Imbro 12 Island Trees  
4 06.94 Asiel King 12 Uniondale  
5 06.95 Justin Budhu 11 Freeport  
6 06.97 Daniel Williams 11 Roslyn  
 

Race: Preliminaries(Event 28)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.93 Christopher James 11 Freeport  
2 06.94 Jadan Hanson 11 Uniondale  
3 06.98 Justin Budhu 11 Freeport  
4 06.99 Daniel Williams 11 Roslyn  
5 07.00 Richard Imbro 12 Island Trees  
6 07.02 Asiel King 12 Uniondale  
7 07.06 Malik Barrett 12 Uniondale  
8 07.06 Jayvian Allen 10 Freeport  
9 07.10 Christian Grizzle 12 Uniondale  
10 07.13 James Lin 12 Jericho  
11 07.13 Michael Lin 12 Jericho  
12 07.13 Kevin Zhang 12 Jericho  
13 07.16 Nick Kerins 12 MacArthur  
14 07.16 Emil Acosta 11 Baldwin  
15 07.16 Justin De Maria 12 MacArthur  
16 07.17 Jack Racer 11 JFK Bellmore  
17 07.17 Asauni Allen 10 Freeport  
18 07.19 Isaiah Feimster 10 Baldwin  
19 07.22 Juan Ivaldy 10 Island Trees  
20 07.23 Jake Cizmarik 11 Manhasset HS  
21 07.24 Devon Roth 11 New Hyde Park  
22 07.24 Nayan Chatterjee 11 Jericho  
23 07.25 Mycal Ransom 12 Baldwin  
24 07.26 Nicholas Quinn 12 Manhasset HS  
25 07.26 Chris Dinoro 11 MacArthur  
26 07.29 Jaehyeon Song 11 Plainview Kennedy  
27 07.31 Kaylin James 12 Uniondale  
28 07.32 Lucas Molina 12 New Hyde Park  
29 07.36 Giovanni Martini 12 Freeport  
30 07.36 Clarky Begy 11 Uniondale  
31 07.38 Samuel Nkrumah 11 East Meadow  
32 07.39 Nicholas Ng 11 New Hyde Park  
33 07.40 Thomas Carriero 10 Island Trees  
34 07.42 Peter Ackermann 12 Roslyn  
35 07.42 Brian Ong 10 Plainedge  
36 07.43 Kevin Finck 12 Plainedge  
37 07.43 Andy Arrieta 12 East Meadow  
38 07.45 Joshua Davis 12 Baldwin  
39 07.45 Peter Cuomo 11 Wheatley  
40 07.48 Jelani Pitter 10 Uniondale  
41 07.50 Christopher Saji 11 New Hyde Park  
42 07.50 Ethan Chung 10 New Hyde Park  
43 07.54 David Kim 11 Plainview Kennedy  
44 07.55 Kevin Ivers 12 JFK Bellmore  
45 07.55 Barr Berco 12 Roslyn  
46 07.56 Robert Ragusa 12 Island Trees  
47 07.57 Joey Tsai 11 New Hyde Park  
48 07.57 Michael Destin 11 New Hyde Park  
49 07.58 Adam Ayroso 11 Plainedge  
50 07.62 Brandon Long 9 Uniondale  
51 07.63 Daniel Molina 11 East Meadow  
52 07.67 Robert Zavala 10 Oyster Bay  
53 07.67 Saksham Gupta 12 Jericho  
54 07.70 John Kim 12 Plainview Kennedy  
55 07.70 Iodoro Footo 10 Uniondale  
56 07.72 Matt Sellitto 11 Island Trees  
57 07.74 Matthew Schneider 11 New Hyde Park  
58 07.74 Fredis Galvez 11 Uniondale  
59 07.80 Antonio Reggio 12 New Hyde Park  
60 07.80 Patrick Walsh 9 Oyster Bay  
61 07.81 Carlos Pinckney 10 Baldwin  
62 07.88 Matthew Scotti 11 East Meadow  
63 07.93 Jordan Flores 9 MacArthur  
64 07.94 Kevin Cho 12 Roslyn  
65 07.94 Zack Lesser 9 Island Trees  
66 07.96 Isaiah Minelli 12 New Hyde Park  
67 08.03 Anthony Galvez 12 Island Trees  
68 08.14 Dennis Murphy 9 New Hyde Park  
69 08.30 Mike Mazzallo 10 Island Trees  
70 08.60 Kazuki Neo 12 Roslyn  
71 08.83 James Skvarla 10 Oyster Bay  
 

Race: Final(Open)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 07.16 Emil Acosta 11 Baldwin  
2 07.19 Isaiah Feimster 10 Baldwin  
3 07.25 Mycal Ransom 12 Baldwin  
4 07.81 Carlos Pinckney 10 Baldwin  
5 07.94 Zack Lesser 9 Island Trees  
6 08.30 Mike Mazzallo 10 Island Trees  
7 09.20 Santiago Arango 10 Island Trees  
 

Race: Preliminaries(Unseeded)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 07.75 Andrew Rodman 10 Seaford  
2 07.79 Anthony Munro 9 Seaford  
3 08.26 Matthew Garcia 9 Seaford  
4 08.45 Paul Anzelone 9 Seaford  
5 08.48 Dylan Maringo 10 Seaford  
6 08.87 Sean Urban 11 Seaford  
7 08.91 Angel Varela 12 Seaford  
 

Race: Final(Open)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.94 Jevon Walker 12 Baldwin  
2 09.29 Jeremy Jean-Baptiste 11 Baldwin  
 

Race: Final(Event 24)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 08.03 Asiel King 12 Uniondale  
2 08.94 Jevon Walker 12 Baldwin  
3 09.03 Peter Ackermann 12 Roslyn  
4 09.11 Luke Sulli 11 Seaford  
5 09.29 Jeremy Jean-Baptiste 11 Baldwin  
6 09.30 Anthony Munro 9 Seaford  
7 09.48 Johnny Tretolo 12 Wheatley  
8 09.60 Matthew Schneider 11 New Hyde Park  
9 09.72 Brandon Decarolis 11 Oyster Bay  
10 09.85 Adam Ayroso 11 Plainedge  
11 10.23 Chris Vartoukian 10 MacArthur  
12 10.45 Nathanael Griffin 10 Roslyn  
13 10.49 Iodoro Footo 10 Uniondale  
14 10.70 Edrian Deres 11 Uniondale  
15 10.72 Riley Gillman 11 Plainview Kennedy  
16 10.75 Brandon Long 9 Uniondale  
17 10.77 Milber Mejia 11 Glen Cove  
18 10.95 Khaled Taima 11 Jericho  
19 10.96 Kyle Li 9 East Meadow  
20 10.97 Garrett Nogid 10 East Meadow  
21 10.97 Matthew Rotchford 10 Plainview Kennedy  
22 11.30 Manit Vora 11 East Meadow  
23 11.32 Antonio Romano 10 East Meadow  
24 11.36 Sylas Chacko 9 Jericho  
25 11.70 William Chen 9 Jericho  
26 13.43 James Skvarla 10 Oyster Bay  
27 14.25 Ryan Hiew 9 Jericho