Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

Frosh-Soph Meet

Monday, October 24, 2011    Location: Bethpage State Park
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Cross Country 2011

Race: Frosh     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 17:15.5 Mike Grady 9 East Meadow  
2 17:38.5 John Weed 9 VS Central  
3 17:41.0 Will Long 8 Syosset  
4 17:54.1 Sahil Anand 9 Roslyn  
5 17:58.9 Scott Pourshalchi 9 Roslyn  
6 17:59.2 Luke Germanakos 9 Lynbrook  
7 18:02.1 Chuck Skidmore 9 Mepham  
8 18:13.9 Ryan Clifford 9 MacArthur  
9 18:28.2 Tyler Italiano 9 Syosset  
10 18:34.8 Michael Gordon 9 VS South  
11 18:43.6 Taro Katayama 9 Port Washington  
12 18:44.7 Carter Paterson 9 Manhasset HS  
13 18:49.5 Robert Boschert 9 Mepham  
14 18:56.2 Cam Hyder 9 East Meadow  
15 19:09.2 Jack Sherbal 9 Oyster Bay  
16 19:12.6 Tommy Fruhauf 9 Manhasset HS  
17 19:13.1 Matt Mcgovern 9 Long Beach  
18 19:18.4 Kieran McCarthy 9 South Side  
19 19:21.6 Steven Hurst 9 Long Beach  
20 19:23.1 Miles Conforti 8 Syosset  
21 19:26.1 Keton Kakkar 9 Port Washington  
22 19:27.7 Saturo Sunaga Syosset  
23 19:36.1 Ben Feder Syosset  
24 19:36.4 Jonathan Miranda 9 East Meadow  
25 19:36.7 Sam Goldman 9 Port Washington  
26 19:39.0 Billy Nolan 9 Mepham  
27 20:00.1 Eric Riesel 9 Oceanside  
28 20:02.8 Billy Heberer Syosset  
29 20:06.5 Jacob Cross 9 Farmingdale  
30 20:08.3 Sean Sullivan 9 Plainview Kennedy  
31 20:08.7 Michael Bottarini 8 Seaford  
32 20:10.9 Daniel Chen 9 Roslyn  
33 20:17.4 Anthony Napolitano 9 East Meadow  
34 20:20.7 Jonathan Detuillio 9 South Side  
35 20:22.5 Jon Speigel 9 Mepham  
36 20:24.7 HaeJin Park 9 Jericho  
37 20:36.4 Richard Wu 9 Jericho  
38 20:38.4 Jacob Rigos 9 Great Neck South  
39 20:39.0 Brandon Eagle 9 East Meadow  
40 20:45.9 Paul Douglass 9 Long Beach  
41 20:47.0 Abroor Nadroo Syosset  
42 20:51.5 Brendan Wright 9 Locust Valley  
43 20:52.2 Blake Lee Woods 9 Glen Cove  
44 20:55.1 Robert Lang 9 Mineola  
45 21:00.7 William Chen 10 Great Neck South  
46 21:02.2 2atthew Neubauer 9 Massapequa  
47 21:06.9 Richard Muller 9 Locust Valley  
48 21:08.4 Justin Shapiro 9 JFK Bellmore  
49 21:15.3 Chris Angelidis 9 Great Neck North  
50 21:15.6 Ben Varnas 8 Seaford  
51 21:20.6 Michael Gribbin 9 Lynbrook  
52 21:22.4 Jordan Weinstock 9 Wheatley  
53 21:28.5 Eric Kim Syosset  
54 21:30.7 Ryan Tine 9 North Shore  
55 21:32.4 Benjamin O'Brien 10 Port Washington  
56 21:35.4 John Reddington 9 Manhasset HS  
57 21:37.7 Luke Michalakis 9 Calhoun  
58 21:41.0 Alex Pekoff 9 Mepham  
59 21:42.4 John Gandolfo 9 Calhoun  
60 21:43.4 Dane Giorlando 9 Freeport  
61 21:44.0 Tom Ferrone 9 East Meadow  
62 21:44.4 Thomas Ensmenger 9 Plainview Kennedy  
63 21:46.2 Justin Iovino 9 Oceanside  
64 21:46.5 Chris Coakley 8 Seaford  
65 21:46.8 Jack Alboher 9 Mepham  
66 21:54.7 Harshil Garg 9 Bethpage  
67 21:55.7 Jack Simon 9 Port Washington  
68 21:56.0 Daniel Pritzker 9 Roslyn  
69 21:57.0 Aiden Wagner 9 Mepham  
70 22:01.6 John Graziano 9 Manhasset HS  
71 22:06.7 Nicholas McLean 9 Freeport  
72 22:07.1 Tate Keller 9 Calhoun  
73 22:12.8 Michael Kaestel 9 Mineola  
74 22:13.4 Kevin Cribbin 9 Lynbrook  
75 22:14.4 George Yiachos 9 Manhasset HS  
76 22:16.4 Kyle Senn 9 Massapequa  
77 22:18.4 Mike Caldwell 9 North Shore  
78 22:19.0 Michael Signorelli 9 Manhasset HS  
79 22:24.7 John Kimiabakhsh 9 Great Neck North  
80 22:28.5 Randall Olivera 9 Glen Cove  
81 22:28.7 Daniel Hanover 9 Great Neck North  
82 22:29.7 Steve Massamillo 9 Oceanside  
83 22:33.2 Chris Mueller 9 Mineola  
84 22:34.1 Nick Konzelman 9 Floral Park  
85 22:35.6 David DePerez 9 Locust Valley  
86 22:36.0 Matthew Green 9 Seaford  
87 22:36.7 Kyle Marmorale 9 Oyster Bay  
88 22:37.5 Robert Weiss 9 Calhoun  
89 22:39.7 Jordan Leeds 9 Friends Academy  
90 22:40.0 Alex Cicio Syosset  
91 22:41.0 Carlo Escober 50 VS Central  
92 22:41.4 James Corbett 7 Seaford  
93 22:42.7 Avery Chu 9 Manhasset HS  
94 22:44.5 Stephen Fischer 9 CSH  
95 22:44.9 John Casella 9 Wantagh  
96 22:48.2 Daniel Dreher 9 Farmingdale  
97 22:50.8 Charles Hollmuller 9 Locust Valley  
98 22:51.1 Terry Choi 9 Jericho  
99 22:57.1 Malvei Patrikeyer 9 Great Neck South  
100 23:03.7 Justin Tam 9 Great Neck North  
101 23:11.5 Andrew Weissenberger 9 Massapequa  
102 23:12.8 David Gambino 9 Sewanhaka  
103 23:15.5 Harry Prevor Syosset  
104 23:16.5 Chris Mascia 9 Lynbrook  
105 23:18.4 Michael Kueper Syosset  
106 23:22.2 Michael Sapienza Syosset  
107 23:31.6 Neil Shahdadpuri 9 Wheatley  
108 23:35.1 Matthew Palczewski 9 Oyster Bay  
109 23:36.0 Neil Kavthekar 9 East Meadow  
110 23:38.8 Cameron Ghazvini 9 Jericho  
111 23:40.6 Timothy Luk 9 Great Neck South  
112 23:40.9 Austin Andriano 9 Seaford  
113 23:44.5 Brandon Shimiae 9 Great Neck North  
114 23:54.1 John Modica 9 Massapequa  
115 23:55.2 Brendan Creagh 9 Massapequa  
116 24:01.5 Aidan Nicholes 9 Plainedge  
117 24:06.4 Max Tanner 9 Great Neck North  
118 24:06.9 Owen Welsh 9 Manhasset HS  
119 24:08.6 Christopher Janusas 9 North Shore  
120 24:09.1 Sam Dascher 9 JFK Bellmore  
121 24:10.3 Ian Tornquist 9 Wheatley  
122 24:18.8 Steven Moffet 9 Lynbrook  
123 24:20.9 JeffMichael Presto 50 VS Central  
124 24:21.2 Zachary Diamond 9 Great Neck North  
125 24:25.3 Robert Perrone 9 Farmingdale  
126 24:26.1 Mikee Villanueva 50 VS Central  
127 24:27.8 Christian Wang 9 Roslyn  
128 24:31.3 Liam Doxey 9 Oyster Bay  
129 24:31.9 Constantine Hartofilis Syosset  
130 24:32.6 Geoffrey Decoster 9 Glen Cove  
131 24:35.2 Brandon Jackson 9 East Rockaway  
132 24:40.0 Danny Huang 9 Jericho  
133 24:47.3 Arihant Jain 9 Manhasset HS  
134 24:49.1 Jesse Ames 9 Jericho  
135 24:50.7 Jonah Rabinowitz Syosset  
136 24:51.0 Edwin Jimenez 12 Hicksville  
137 24:55.7 Brian Tehrani 9 Great Neck North  
138 24:58.5 Ryan Maloney 9 Oyster Bay  
139 24:59.9 Nick Paldino 9 Mineola  
140 25:09.2 Ethan Lee 9 Hewlett  
141 25:14.6 Jake Maslavi 9 Great Neck North  
142 25:30.5 Alec Li 9 Great Neck North  
143 25:30.9 Timothy Charles 9 Bethpage  
144 25:36.5 Alexander Nunez 9 Mepham  
145 25:48.4 Daniel Weinberg Syosset  
146 25:50.0 Christian Weber 9 Manhasset HS  
147 26:24.3 Spencer poon 9 Great Neck North  
148 26:27.0 Jacob Mathai 9 Great Neck South  
149 26:35.1 Max Klipper Syosset  
150 26:43.2 Andi Swedler Syosset  
151 27:16.0 Andrew Jedd 9 Bethpage  
152 27:17.4 Benji Marcus 9 Manhasset HS  
153 27:20.6 BRIAN TESTA 9 Plainedge  
154 27:31.6 Brendan Butler 9 Floral Park  
155 27:32.5 Michael Vangelatos 9 Manhasset HS  
156 27:33.2 Christopher Zheng 9 Great Neck South  
157 27:36.0 Ronn Mathew 9 Mineola  
158 27:41.0 Richard Lamothe 9 Farmingdale  
159 27:46.3 Stephen Harrington 9 Carle Place  
160 27:48.0 Nicholas DeMartino 9 Farmingdale  
161 27:52.5 Christian Milea 9 Floral Park  
162 28:24.4 Matthew Schmidt 9 Carle Place  
163 28:28.2 Paul Jung 9 Great Neck South  
164 28:43.7 Robert Petruso 9 Manhasset HS  
165 28:44.8 Tom Hannen 9 Oceanside  
166 28:51.0 David Elyaho 9 Great Neck North  
167 29:19.4 Robin Abraham 9 Mineola  
168 29:23.4 James Feimer 9 Wheatley  
169 29:24.7 Chris Dawson Syosset  
170 29:33.9 Christopher Scagnelli 9 East Rockaway  
171 29:41.4 Anand Bradley 9 Mepham  
172 30:01.9 Elliot Hakimian 9 Great Neck North  
173 31:49.8 Nate Davis 9 Oceanside  
174 32:24.2 Thomas Fitzpatrick 9 Bethpage  
 

Race: Soph     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 17:03.5 Jonathan Schloth 10 East Rockaway  
2 17:32.2 Joseph Miller 10 Seaford  
3 17:34.7 Dylan Smith 10 North Shore  
4 17:35.1 Bryant Babel 10 Oceanside  
5 17:39.2 Timmy Reilly 10 Wantagh  
6 17:45.1 Matthew Weilep 10 Manhasset HS  
7 17:46.3 Steven Forte 10 Mepham  
8 17:57.2 Dmitry Baptiste 10 Hewlett  
9 17:58.5 Alex Boyd 10 Calhoun  
10 17:59.0 Christoper Melito 10 Calhoun  
11 18:09.4 Daniel Holohan 10 Farmingdale  
12 18:13.5 David Lam 10 Syosset  
13 18:15.1 Travis Laderer 10 North Shore  
14 18:16.2 Andrew Bloniarz 10 Wantagh  
15 18:18.3 Daniel Boltja 10 Farmingdale  
16 18:23.7 Wesley Craig 10 Wantagh  
17 18:25.1 Ken Peluso 10 Wantagh  
18 18:34.4 Joseph Pinto 10 Massapequa  
19 18:50.4 Stephen Tranchina 10 Manhasset HS  
20 18:50.6 Gregory Caso 10 Locust Valley  
21 18:57.2 Michael O'Brien 10 Syosset  
22 18:57.6 Kamrynn Irani 10 Great Neck South  
23 18:59.0 Matthew Clark 10 Seaford  
24 18:59.6 Anthony Bouchard 10 Wantagh  
25 19:00.3 Jordan Mentzel 10 Calhoun  
26 19:01.7 Joseph Kocaj 10 Oceanside  
27 19:05.2 Kevin Cheong 10 Baldwin  
28 19:08.5 Dylan Comforti 10 Syosset  
29 19:10.1 Dylan Picart 10 Sewanhaka  
30 19:15.0 Eamon Sheerin 12 Syosset  
31 19:16.8 Steven Scally 10 Syosset  
32 19:17.9 Jacob Petty 10 Port Washington  
33 19:19.5 James Dachille 10 JFK Bellmore  
34 19:19.8 David Tchaou 10 Baldwin  
35 19:27.4 Christian Salas 10 VS Central  
36 19:28.2 Timothy Woods 10 Massapequa  
37 19:35.2 Ryan Wu 10 Jericho  
38 19:39.2 John Marcucci 10 Manhasset HS  
39 19:43.9 Dean Ostrofsky 10 JFK Bellmore  
40 19:46.9 Kenny Hanlon 10 CSH  
41 19:47.9 Alexander Russo 10 Bethpage  
42 19:48.6 Richard Monaco 10 Wantagh  
43 19:51.8 Zach Millack 10 Island Trees  
44 19:55.0 Matthew Blasi 10 Seaford  
45 19:59.8 Richie Chu 10 Syosset  
46 20:00.1 Jake Tavernite 10 Mineola  
47 20:04.2 Mark Edwards 10 VS Central  
48 20:05.1 Brad Spilka 10 Manhasset HS  
49 20:06.2 Matt Paris 10 Lynbrook  
50 20:06.5 Brian Marckesano 10 South Side  
51 20:07.7 Dan Miller 10 Oceanside  
52 20:08.0 Justin Truglio 10 Port Washington  
53 20:10.4 Mike Agarenzo 9 Oceanside  
54 20:11.4 Andrew Ferrall 10 Lynbrook  
55 20:12.7 Andrew Montalti 10 Mepham  
56 20:14.1 Will Duggan 10 South Side  
57 20:14.7 Rob Barracca 10 East Meadow  
58 20:17.8 Brandon Green 10 VS South  
59 20:18.6 Erik Loscalzo 10 Friends Academy  
60 20:19.3 Brian Ackerman 10 South Side  
61 20:24.7 Nick Vines 10 Wantagh  
62 20:26.2 Kyle Bentley 10 Manhasset HS  
63 20:39.8 Charlie Malhame 10 Manhasset HS  
64 20:42.7 Gary Huang 10 Great Neck South  
65 20:44.4 Justin Liberta 10 Manhasset HS  
66 20:44.8 Vincent Steves 10 Great Neck South  
67 20:45.2 Erick Celeddonio 10 Oceanside  
68 20:47.5 Justin Strudler 10 Syosset  
69 20:48.3 Peter Marin 10 VS Central  
70 20:49.2 Anthony Tesoriero 10 Massapequa  
71 20:58.7 Aaron Gochman 10 Calhoun  
72 21:00.9 Matthew Jones 10 VS Central  
73 21:02.8 Dillon Hanel 10 Wheatley  
74 21:08.7 Justin Riley 10 VS Central  
75 21:09.7 Zachary Cho 10 Hewlett  
76 21:12.1 Kevin Rauchenberger 10 Roslyn  
77 21:12.7 Thomas Lesniak 10 Seaford  
78 21:13.3 Brian O'Sullivan 10 Massapequa  
79 21:14.6 Prabnoor Multani 10 East Meadow  
80 21:19.2 Carter Paterson 9 Manhasset HS  
81 21:19.5 Mellique Nicholas 10 Mineola  
82 21:24.7 Michael Cook 10 Manhasset HS  
83 21:26.9 Robert Dowling 10 Sewanhaka  
84 21:27.8 Andrew Brusca 10 East Meadow  
85 21:30.5 Anthony Cueter 10 Mineola  
86 21:31.1 Brendan Egan 10 Wantagh  
87 21:32.3 Tyler Eckles 10 VS Central  
88 21:35.7 Sam Kim 10 Plainview Kennedy  
89 21:38.0 John Katramados 10 Great Neck South  
90 21:43.6 Ariel Kadouri 10 Great Neck North  
91 21:46.7 John Shelley 10 Oceanside  
92 21:47.1 Dan Cohen 10 East Meadow  
93 21:50.0 Elvis Garcia 10 Freeport  
94 21:51.8 Zachary Niles 10 VS Central  
95 21:55.3 Chirag Gosalia 10 East Meadow  
96 21:56.9 Daniel Bostrom 10 Floral Park  
97 22:02.5 Scott Katzmann 10 Manhasset HS  
98 22:05.0 William Chen 10 Great Neck South  
99 22:05.6 Adam Weinstein 10 Oceanside  
100 22:06.0 Joseph Sheehan 10 Oyster Bay  
101 22:06.4 Flo Legoupil-Maier 10 Oceanside  
102 22:06.7 Christopheer Roerdan 10 Oyster Bay  
103 22:09.1 Chun Leung Liu 10 Port Washington  
104 22:14.5 Matthew Karp 10 Calhoun  
105 22:16.6 Alex Lamy 50 VS Central  
106 22:17.0 Michael Murray 10 VS South  
107 22:19.2 Matthew Josephs 10 Bethpage  
108 22:19.5 Hassan Alam 10 East Meadow  
109 22:22.1 Robert Mattia 10 Farmingdale  
110 22:41.1 Pranay Lunavat 10 Manhasset HS  
111 22:44.9 Austin Ovadia 10 East Meadow  
112 22:46.6 2atrick Hefferman 10 North Shore  
113 22:47.1 Seth Moreida 10 Lynbrook  
114 22:47.6 Oliver Hu 10 Jericho  
115 22:48.1 Matthew Cheung 10 Great Neck South  
116 22:48.9 Albert Hsiung 10 Jericho  
117 22:55.3 Tim Hung 10 Lynbrook  
118 22:56.0 Dean Kurzweil 10 JFK Bellmore  
119 22:59.7 Conor Cicione 10 Oceanside  
120 23:01.6 Brandon Prashad 10 South Side  
121 23:05.6 Tyler Ambrico 10 Lynbrook  
122 23:06.5 Sam Breiter 10 Plainview Kennedy  
123 23:10.0 Steven Easterbrook 10 Plainedge  
124 23:11.0 Adel Elkosh 10 Herricks  
125 23:13.7 Christopher Chong 50 VS Central  
126 23:14.1 Alec Visslailli 10 Carle Place  
127 23:16.1 Russell Cumberbatch 9 Elmont  
128 23:17.0 Paul Papandrew 10 Lynbrook  
129 23:20.2 Luke DeIulio 10 Carle Place  
130 23:34.2 Alex Schillio 10 Lawrence  
131 23:37.9 Tom Giunta 10 Wheatley  
132 23:45.1 Ryosuke Kondo 10 Port Washington  
133 24:00.9 Chris Perri 10 Mineola  
134 24:04.8 John Paul Rosal 10 Seaford  
135 24:14.7 Edwin Vela 10 Mineola  
136 24:15.0 Min Kim 10 Jericho  
137 24:16.8 Bijon Lee 10 Hewlett  
138 24:25.4 Daniel Verhey 10 Lynbrook  
139 24:29.6 3atrick Sheehan 10 Massapequa  
140 24:34.9 Yoni Yaghoubian 10 Great Neck North  
141 24:48.4 Christopher Tesoriero 10 CSH  
142 24:49.1 Andrew Wang 10 Roslyn  
143 25:16.1 Jurrell Wilson 50 VS Central  
144 25:22.1 Michael Horne 10 Massapequa  
145 25:24.1 Reza Sabooni 9 Roslyn  
146 25:25.1 Daniel Palacio 10 VS South  
147 25:30.5 JUSTIN LAW 10 Plainedge  
148 25:34.3 Andrew Alegria 10 VS South  
149 25:42.1 Alec Leto 10 North Shore  
150 25:51.3 Robert Clarke 10 Manhasset HS  
151 25:53.2 Steven Hart 10 Wantagh  
152 25:54.2 Andrew Garcia 10 East Rockaway  
153 26:04.1 Alex zseller 10 Calhoun  
154 26:04.4 Jason Halpern 10 Oyster Bay  
155 26:53.7 Ronald Campbell 50 VS Central  
156 27:00.8 Syrus Sassouni 10 Great Neck North  
157 27:01.1 Spencer Berger 10 Roslyn  
158 27:05.0 Dan Horbachevsky 10 Oceanside  
159 27:06.9 Chenyang (Chris Li 10 Plainview Kennedy  
160 27:09.5 Thomas Nokelty 10 Plainedge  
161 27:39.5 Matthew Lifman 10 JFK Bellmore  
162 27:42.8 Jeremy Sola 10 Bethpage  
163 28:03.9 Anthony Girimonti 10 Plainedge  
164 28:14.6 Justin Wang 12 Jericho  
165 28:35.5 Xavier Bohorquez 10 VS South  
166 29:12.9 Philip Haas 12 Hewlett  
167 29:25.0 Jeffrey Chance 10 VS Central  
168 29:38.5 Evan Oppenheimer 10 Great Neck South  
169 29:40.6 Brandon Hamroff 10 Great Neck North  
170 31:35.9 Dan Arndt 9 JFK Bellmore  
171 32:44.3 Ruben Renderos 10 Mineola  
172 36:42.4 Warren Lee 10 Great Neck South