Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,134 meets 964,740 performances
 
 
 

Division 3A Championships

Original result sheets: Boys Results | Girls Results

Monday, May 15, 2017    Location: Hewlett HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2017

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.61 Corey Bull 12 Roosevelt  
2 11.97 deondre barnes 11 Roosevelt  
3 12.11 isaiah mitchell 12 Roosevelt  
4 12.42 Sherman Sawyer 11 South Side  
5 12.54 Ethan Sochinsky 9 Division Avenue  
6 12.63 Kiran Persaud 11 New Hyde Park  
 

Race: Preliminaries(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.61 Corey Bull 12 Roosevelt  
2 11.74 isaiah mitchell 12 Roosevelt  
3 11.84 Sherman Sawyer 11 South Side  
4 12.16 deondre barnes 11 Roosevelt  
5 12.18 Kiran Persaud 11 New Hyde Park  
6 12.38 Ethan Sochinsky 9 Division Avenue  
7 12.75 Matthew DeMestrio 11 Roslyn  
8 12.86 Shawn Geotina 9 Hewlett  
9 12.94 Nathan Edwards 12 New Hyde Park  
10 13.05 Ian Kavanaugh 12 Division Avenue  
11 13.15 Nicholas Araya 11 Hewlett  
12 13.24 Kevin Ng 12 New Hyde Park  
13 13.32 Michael Mitchell 11 Wantagh  
14 13.34 Evan Greif 12 Roslyn  
15 13.35 Michael Lambardi 9 Wantagh  
16 13.57 Chris Cusak 11 South Side  
17 13.61 Nicholas Weinert 12 Division Avenue  
18 13.74 Chris Bernabe 11 Hewlett  
19 14.42 Tasheen Moore 12 South Side  
 

Race: Final(Open)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 16.01 Jayden Francis 10 Hewlett  
2 16.50 Matt Mannino 11 Hewlett  
3 16.71 Jake McAleer 12 Division Avenue  
4 17.29 Adam Chin 12 Roslyn  
5 17.73 Luke Oh 12 New Hyde Park  
6 17.83 Liam Maliner 11 South Side  
7 18.13 Zion Blackman 9 Hewlett  
8 18.74 Austin Manjila 12 New Hyde Park  
9 18.94 Peter Ackermann 10 Roslyn  
10 18.97 Matthew Chung 12 New Hyde Park  
11 19.31 Brando Mateo 9 South Side  
12 19.41 Dashawn Jackson 12 Roosevelt  
13 19.57 Andrew Yan 12 Roslyn  
14 19.95 David DeSantis 10 Hewlett  
15 20.58 James Seaman 10 Wantagh  
16 20.84 Mark Weeber 9 South Side  
17 21.44 Rich Corbin 12 Wantagh  
18 21.62 Dan Lovelace 10 Wantagh  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 23.03 Corey Bull 12 Roosevelt  
2 23.68 deondre barnes 11 Roosevelt  
3 23.73 Malcolm Livingston 11 Roosevelt  
4 24.42 Nicholas Leong 11 Roslyn  
5 24.84 Sherman Sawyer 11 South Side  
6 25.03 Charlie Doherty 12 Wantagh  
7 25.43 Delano Townsend 12 Hewlett  
8 25.51 Taylor Diamond 10 Roslyn  
9 25.85 Shawn Anand 12 Roslyn  
10 26.32 Ian Kavanaugh 12 Division Avenue  
11 26.36 Luke Oh 12 New Hyde Park  
12 26.60 Matthew Drago 9 Wantagh  
13 26.85 Lucas Molina 10 New Hyde Park  
14 27.11 Christopher Saji 9 New Hyde Park  
15 27.33 Keith Hyland 9 Division Avenue  
16 27.57 Liam McDermott 11 Wantagh  
17 27.57 Zion Blackman 9 Hewlett  
18 28.10 Chris Cusak 11 South Side  
19 29.08 Nicholas Weinert 12 Division Avenue