Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

Conference 5 Championships

Wednesday, January 10, 2018    Location: St. Anthony's HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  County Class
Boys Winter Track 17/18

Race: Final(Open)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.75 Christopher Peralta 12 VS South  
2 06.81 Lenz St. Vil 12 VS North  
3 06.85 Chanon Simmons 11 Lawrence  
4 06.89 Jonathan Cabral-Martin 11 Lynbrook  
5 06.91 Elia Alberts 12 North Shore  
6 06.93 William Walker 12 VS South  
 

Race: Preliminaries(Open)     Event: 55 M

Place Time Name Grade School 
1 06.77 Christopher Peralta 12 VS South  
2 06.87 Lenz St. Vil 12 VS North  
3 06.87 Chanon Simmons 11 Lawrence  
4 06.89 Elia Alberts 12 North Shore  
5 06.90 William Walker 12 VS South  
6 06.93 Jonathan Cabral-Martin 11 Lynbrook  
7 07.06 Gavin Gray 12 VS North  
8 07.09 Ethan Sochinsky 10 Division Avenue  
9 07.11 Chadrick Williams 12 VS South  
10 07.14 Timothy Hutchinson 10 VS North  
11 07.15 Alex Deputy 10 Lynbrook  
12 07.17 Brian Hamerman 12 Floral Park  
13 07.30 Chris Guido 12 Mineola  
14 07.37 Christian Menjivar 12 Bethpage  
15 07.42 Matt Saltzman 11 North Shore  
16 07.45 Christopher Jaiyesimi 12 Lawrence  
17 07.48 Kevin Berthelsen 11 Bethpage  
18 07.53 Andres Duran 9 Lawrence  
19 07.60 Christian Beers 12 Division Avenue  
20 07.69 Peter Pagan 10 Lynbrook  
21 07.87 Keith Hyland 10 Division Avenue  
22 08.01 Stevie Xuanyuan 10 North Shore  
23 08.05 Joseph Spinner 11 Floral Park  
24 08.13 Evan Spinner 11 Floral Park  
 

Race: Final(Open)     Event: 55 HH

Place Time Name Grade School 
1 07.84 Ismail Abdullah 12 VS South  
2 08.75 Chrys Philemon 12 VS North  
3 08.84 Brendan Biliski 12 North Shore  
4 08.92 Charlie Schueler 12 Lynbrook  
5 09.77 Keaton Danseglio 10 North Shore  
6 09.98 Steven Davila 11 Mineola  
7 10.17 Dan Rodriguez 10 Lawrence  
8 10.22 Malachi Lewis 9 VS North  
9 12.00 Matthew Sepulveda 12 Division Avenue  
 

Race: Final(Open)     Event: 300 M

Place Time Name Grade School 
1 37.49 Jacob Schoenfeld 11 VS North  
2 37.52 Elia Alberts 12 North Shore  
3 38.03 Shane Johnson 12 VS North  
4 38.45 Chanon Simmons 11 Lawrence  
5 38.52 Brian Hamerman 12 Floral Park  
6 38.56 Javier Blythe 12 VS North  
7 38.77 Alex Smith 12 Lawrence  
8 39.77 Christian Menjivar 12 Bethpage  
9 40.33 Collin Santiago 11 Bethpage  
10 40.38 Brook Assefa 12 VS South  
11 40.63 Joseph Vela 12 North Shore  
12 40.88 Luca Marra 11 North Shore  
13 41.18 Ethan Sochinsky 10 Division Avenue  
14 41.34 Christopher McDonald 9 VS South  
15 41.67 Joshua Jamison 10 Bethpage  
16 42.36 Dominic Miele 9 Lynbrook  
17 43.33 Tristan Gilbert 11 Mineola  
18 43.51 Michael Derenzo 12 Division Avenue  
19 44.14 Brian Sanders 12 Lawrence  
20 44.15 Joseph Spinner 11 Floral Park  
21 45.52 Aidan Smithwick 10 Lynbrook  
22 46.30 Isiah Navas 10 Division Avenue  
23 51.63 Evan Spinner 11 Floral Park