Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,134 meets 964,740 performances
 
 
 

Division 3B Championships

Thursday, May 17, 2018    Location: LEVITTOWN
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2018

Race: Final(Event 4)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.24 Chanon Simmons 11 Lawrence  
2 11.33 Gavin Gray 12 VS North  
3 11.35 Matthew Storch 11 Friends Academy  
4 11.39 Chris Collier 12 Lawrence  
5 11.61 Ethan Sochinsky 10 Division Avenue  
6 11.81 Ryan Williams 10 VS North  
 

Race: Preliminaries(Event 4)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.23 Chanon Simmons 11 Lawrence  
2 11.26 Chris Collier 12 Lawrence  
3 11.28 Gavin Gray 12 VS North  
4 11.44 Matthew Storch 11 Friends Academy  
5 11.48 Ethan Sochinsky 10 Division Avenue  
6 11.80 Ryan Williams 10 VS North  
7 11.97 T.J. Hart 11 Bethpage  
8 11.99 Jake Vissicchio 11 Wantagh  
9 12.19 Trayvon Alexander 10 Friends Academy  
10 12.22 Michael Whitney 10 Division Avenue  
11 12.35 Tahj Buckner 10 Floral Park  
12 12.45 Michael Mitchell 12 Wantagh  
13 12.48 Noor Moffi 12 Floral Park  
14 12.52 Jack Schamroth 9 Friends Academy  
15 12.57 Brian Sanders 12 Lawrence  
16 12.80 Keith Hyland 10 Division Avenue  
17 13.15 Liam McDermott 12 Wantagh  
 

Race: Final(Event 10)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 16.21 Matthew Foster 10 VS North  
2 16.22 Chrys Philemon 12 VS North  
3 18.75 Malachi Lewis 9 VS North  
4 19.08 Michael Derenzo 12 Division Avenue  
5 19.57 Dan Rodriguez 10 Lawrence  
6 19.71 James Seaman 11 Wantagh  
7 21.03 Chris Curley 10 Bethpage  
8 22.44 Dylan Enright 10 Bethpage  
9 25.16 Joshua Baer 9 Division Avenue  
10 26.06 Matthew Sepulveda 12 Division Avenue  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 26.5 h Milton Morris 9 VS North  
2 29.5 h Christopher Chery 9 VS North  
3 33.7 h Brendon Charlien 9 VS North  
4 36.9 h Aaron Lu 10 VS North  
 

Race: Final(Event 16)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 23.45 Lenz St. Vil 12 VS North  
2 23.66 Kyle Graham 11 Wantagh  
3 23.85 Ethan Sochinsky 10 Division Avenue  
4 24.35 Christopher Avena 12 Wantagh  
5 24.36 Ryan Williams 10 VS North  
6 24.53 Patrick Cave 10 Lawrence  
7 24.68 Miguel Suarez 12 Bethpage  
8 24.73 Joshua Jamison 10 Bethpage  
9 24.85 T.J. Hart 11 Bethpage  
10 25.14 Tahj Buckner 10 Floral Park  
11 25.21 Michael Whitney 10 Division Avenue  
12 25.24 Jake Vissicchio 11 Wantagh  
13 25.65 Trayvon Alexander 10 Friends Academy  
14 25.91 Noor Moffi 12 Floral Park  
15 26.45 Keith Hyland 10 Division Avenue  
16 29.17 Faraz Fayyaz 11 Floral Park