Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,539 meets 1,004,805 performances
 
 
 

League Meet #1 - Conference 4

Thursday, March 11, 2021    Location: Eisenhower Park
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Cross Country Spring 2021

Race: Open(Varsity Boys 1)     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 17:24.7 Aiden Watson 12 Island Trees  
2 17:35.8 Dylan Esquivel 12 Island Trees  
3 18:11.3 Zachary Ragozino 12 Friends Academy  
4 20:17.5 Spencer Kriegstein 12 Friends Academy  
 

Race: Open(Varsity Boys 2)     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 17:14.9 Scott Schmuck 11 Wheatley  
2 18:33.0 Kenny He 11 Clarke  
3 18:34.4 Myles Munro 8 Seaford  
4 19:13.5 Paul Anzelone 11 Seaford  
5 19:29.8 Said Reyes 11 Clarke  
6 19:34.5 Mike Wang 11 Seaford  
7 19:35.1 Miles Stump 11 Clarke  
8 19:38.8 Ryan McClernon 12 Seaford  
9 19:45.0 Bryan Schmuck 11 Wheatley  
10 20:18.1 Will Cascio 10 Seaford  
11 20:37.2 Patrick Barerra 11 Wheatley  
12 20:47.9 John Eagle 11 Seaford  
13 20:49.8 Lucas Schmuck 11 Wheatley  
14 21:02.6 Kevin Cantley 11 Seaford  
15 21:16.0 Declan Brady 11 Wheatley  
16 21:24.7 Daniel Beckworth 11 Clarke  
17 21:36.7 Yanjun Lin 11 Wheatley  
18 21:58.1 Tristen Silverstein 11 Seaford  
19 22:43.3 Shivpreet Singh 11 Clarke  
20 23:33.3 Steven Karibian 12 Clarke  
 

Race: Open(Varsity Boys 3)     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 16:05.7 Nick Tardugno 12 Oyster Bay  
2 16:41.9 Carson Paradis 12 North Shore  
3 16:43.3 Thomas Burfeind 12 North Shore  
4 16:56.6 Sam Rosencrans 12 North Shore  
5 17:29.6 Sam Sturge 10 North Shore  
6 17:46.0 Izzy Silver 12 Oyster Bay  
7 19:10.0 Connor Wick 12 Oyster Bay  
8 19:35.8 William Capone 12 Oyster Bay  
9 20:02.6 Liam Brady 9 North Shore  
10 20:17.3 Riley Keffer 12 Oyster Bay  
11 20:31.4 Matthew Carlinsky 11 Oyster Bay  
12 20:50.6 Liam O'Neill 11 East Rockaway  
13 21:07.2 Eric Anderson 12 West Hemp  
14 21:10.4 Ethan Fichtl 10 North Shore  
15 21:22.3 Jonathon Cox 11 Oyster Bay  
16 21:22.4 Christopher Tardugno 9 Oyster Bay  
17 21:48.5 Matthew Pollackov 11 East Rockaway  
18 22:27.9 Tudisco Joe 12 West Hemp  
19 22:41.8 Aidan Attina 10 North Shore  
20 22:43.0 Luke Peterson 10 North Shore  
21 22:52.8 Conor Kelly 10 East Rockaway  
22 22:56.3 Alex D.Santos 9 West Hemp  
23 24:07.2 Colin D'Angelis 10 North Shore  
24 24:24.2 John Cuddy 10 Oyster Bay  
25 25:32.9 Tyler Delorey 11 West Hemp  
26 26:08.0 Kieran Lynch 9 East Rockaway  
27 26:24.9 Oliver Keczmer 9 Oyster Bay  
28 26:50.4 Omek Kumar 9 Oyster Bay  
29 26:54.9 Nathaniel Wick 9 Oyster Bay  
30 28:36.1 Kevin Lynch 9 East Rockaway  
 

Race: Open(Varsity Boys 4)     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 18:37.1 John Schmuck 12 Carle Place  
2 20:04.8 Ben Little 11 Locust Valley  
3 20:13.4 Mario Reyes 11 Carle Place  
4 20:13.8 Jhonatan Marroquin 12 Lawrence  
5 20:22.5 Brett Drakos 9 CSH  
6 20:57.8 Sean McCarey 9 CSH  
7 20:59.8 Ryan Keegan 9 CSH  
8 21:07.4 Henry Kitchen 9 CSH  
9 22:03.5 Michael McCoy 11 CSH  
10 22:39.7 Ryan Sylwester 12 Locust Valley  
11 22:49.9 Daniel Wright 9 CSH  
12 24:05.1 Chris Bonilla 12 Lawrence  
13 25:01.6 Thomas Vairo 12 Lawrence  
14 26:58.3 Deniz Yuruk 11 Carle Place  
 

Race: Open(JV Boys A)     Event: 1.5 Mi XC

Place Time Name Grade School 
1 09:06.4 Caden Paradis 9 North Shore  
2 09:18.4 Gabriel Bar Kochus 10 Island Trees  
3 09:32.9 Aaron D'Aversa 11 North Shore  
4 09:47.2 Deaglan Doyle 12 North Shore  
5 10:17.0 Luke Araoz 12 East Rockaway  
6 10:29.2 Jack Pidherney 11 Seaford  
7 10:30.4 Anthony Golio 12 Clarke  
8 10:47.1 Aiden Dauz 11 Clarke  
9 10:47.8 Bryant Wong 11 Seaford  
10 10:47.9 Brandon Coons 10 Seaford  
11 11:08.5 Saami Ali 9 CSH  
12 11:22.7 Christopher Kolilias 12 North Shore  
13 11:24.8 Brady Wagner 12 North Shore  
14 11:31.4 Desmond Mehta 9 CSH  
15 12:03.0 Dennis Petrescu 9 Island Trees  
16 12:07.9 Liam Stump 9 Clarke  
17 12:12.2 Fred Miller 12 Oyster Bay  
18 12:19.8 Marco DaCosta 10 East Rockaway  
19 13:01.6 Brandon Velasquez 11 East Rockaway  
20 13:01.7 Angelo Parisi 10 East Rockaway  
21 13:48.4 Alex Nieves 9 Lawrence  
22 14:36.3 Ryan Maselli 12 Locust Valley  
23 16:47.8 Maahir Kasliwal 9 Wheatley