Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

Lynbrook HS Green & Gold Invitational

Original result sheets: Results

Friday, May 4, 2018    Location: Lynbrook HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2018

Race: Final(Varsity)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.6 h Chris Collier 12 Lawrence  
2 11.6 h Jonathan Kielb 12 Oceanside  
3 11.8 h Hugo Alvarez 12 Lawrence  
4 11.8 h Gavin Gray 12 VS North  
5 11.9 h George Jarvis 12 VS South  
6 12.0 h Erroll Brown 12 East Rockaway  
7 12.1 h Lenz St. Vil 12 VS North  
8 12.1 h tyon grimes 12 Roosevelt  
9 12.2 h Aaren McCurdy 12 East Rockaway  
10 12.3 h Ryan Williams 10 VS North  
11 12.3 h Jason Vincent 11 VS South  
12 12.4 h tay-veon johnson 12 Roosevelt  
13 12.5 h Joshua Davis 11 Baldwin  
14 12.5 h Emil Acosta 10 Baldwin  
15 12.5 h Trey Parkin 9 Baldwin  
16 12.6 h Shane Belkin 12 Oceanside  
17 12.7 h Jeremy Jean-Baptiste 10 Baldwin  
18 12.7 h Barry Zheng 12 Oceanside  
19 12.8 h Justin Bloom 12 Oceanside  
20 12.9 h Isaiah Forbes 10 Baldwin  
21 13.0 h David Warner 12 Baldwin  
22 13.0 h Matthew Torrisi 11 Oceanside  
23 13.0 h Keve Melendez 11 Baldwin  
24 13.6 h Kimani Clarke 10 Baldwin  
 

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.8 h George Jarvis 12 VS South  
2 12.0 h Erroll Brown 12 East Rockaway  
3 12.2 h Jason Vincent 11 VS South  
4 12.2 h Aaren McCurdy 12 East Rockaway  
 

Race: Final(Novice)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 12.3 h Nicolas Devis 11 VS North  
2 12.4 h Ben Sanchez 9 Oceanside  
3 12.6 h Christopher McDonald 9 VS South  
4 12.6 h Justin Stuart 10 Baldwin  
5 12.7 h Sam Mitchell 10 Roosevelt  
6 12.8 h Eric Maisch 10 Oceanside  
7 12.9 h Jeremey Genao 10 South Side  
8 12.9 h Jael Nash 11 VS South  
9 13.1 h Milton Morris 9 VS North  
10 13.1 h Matt Tamis 10 Oceanside  
11 13.3 h Brian Sanders 12 Lawrence  
12 13.3 h Shawn Vincent 9 VS South  
13 13.3 h Jonah Yochai 11 Hewlett  
14 13.3 h Christopher Figat 9 Oceanside  
15 13.4 h Brandon Marano 9 VS North  
16 13.4 h Devonte Gordon 10 VS North  
17 13.5 h joshua diaz 11 Baldwin  
18 13.5 h Jaeger Hessing 9 VS South  
19 13.6 h Maurice Reid 9 South Side  
20 13.7 h Jonathan Pitt 10 Baldwin  
21 13.8 h Justin DeDonna 12 Oceanside  
22 13.9 h Joseph Correa 10 VS South  
23 13.9 h Matthew Grant 11 Baldwin  
24 14.1 h Jaden Moscati 10 Baldwin  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.6 h Chris Collier 12 Lawrence  
2 11.8 h Chanon Simmons 11 Lawrence  
3 12.2 h Kareem Placide 9 VS South  
4 12.3 h Joshua Davis 11 Baldwin  
5 12.3 h Maurice Webster 9 Baldwin  
6 12.4 h Kurtis Michel 12 Baldwin  
7 12.4 h Emil Acosta 10 Baldwin  
8 12.4 h Jeremy Jean-Baptiste 10 Baldwin  
9 12.4 h Trey Parkin 9 Baldwin  
10 12.5 h Isaiah Forbes 10 Baldwin  
11 12.6 h Shawn Vincent 9 VS South  
12 12.6 h Keve Melendez 11 Baldwin  
13 12.6 h Justin Stuart 10 Baldwin  
14 12.6 h Christopher McDonald 9 VS South  
15 12.8 h Kimani Clarke 10 Baldwin  
16 12.8 h Jonathan Milligan 12 Baldwin  
17 13.1 h Joseph Correa 10 VS South  
18 13.1 h Jaeger Hessing 9 VS South  
19 13.3 h Brian Sanders 12 Lawrence  
20 13.3 h Jonathan Pitt 10 Baldwin  
21 13.4 h George Pollstin 11 Baldwin  
22 13.5 h Chris Worrell 11 Baldwin  
23 13.5 h joshua diaz 11 Baldwin  
24 13.5 h Zyaire Whitfield 11 Baldwin  
25 13.7 h Matthew Grant 11 Baldwin  
26 13.9 h Alexander Berrios 9 VS South  
27 13.9 h Jaden Moscati 10 Baldwin  
28 14.8 h Tyler Faithfull 9 VS South  
29 15.7 h Kibwe Basdeo 9 VS South  
30 16.0 h Collin Hopper 10 East Rockaway  
 

Race: Final(Open)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 15.9 h Charlie Schueler 12 Lynbrook  
2 16.8 h Jevon Walker 11 Baldwin  
3 19.4 h Jeremy Jean-Baptiste 10 Baldwin  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 14.9 h Anthony Romeo 12 Oceanside  
2 15.9 h Charlie Schueler 12 Lynbrook  
3 16.0 h Jayden Francis 11 Hewlett  
4 16.1 h Matthew Foster 10 VS North  
5 17.3 h Jevon Walker 11 Baldwin  
6 17.4 h Liam Maliner 12 South Side  
7 17.6 h Brando Mateo 10 South Side  
8 17.8 h Mark Weber 10 South Side  
9 17.8 h Benjamin Schmidt 9 Oceanside  
10 18.9 h Malachi Lewis 9 VS North  
11 19.3 h Jeremy Jean-Baptiste 10 Baldwin  
12 19.8 h Liel Sandler 9 Hewlett  
13 22.9 h Michael Cori 12 Hewlett  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 24.0 h Corey Powell 11 VS South  
2 24.3 h Zefanyah McDonald 12 VS South  
3 24.5 h George Jarvis 12 VS South  
4 26.0 h Kurtis Michel 12 Baldwin  
5 26.3 h Patrick Largie-Sean 9 Baldwin  
6 26.4 h Chris Worrell 11 Baldwin  
7 26.7 h Fritz Jean 10 VS South  
8 27.0 h Jaden Moscati 10 Baldwin  
9 27.6 h Kimani Clarke 10 Baldwin  
10 28.0 h Matthew Grant 11 Baldwin  
11 28.0 h Jonathan Pitt 10 Baldwin  
12 29.0 h George Pollstin 11 Baldwin  
13 29.4 h Andrew Williams 11 Baldwin  
14 31.4 h Elijah Williams 10 Baldwin  
15 32.5 h Qaeed Mir 11 VS South  
16 34.1 h Curtis Finch 10 Baldwin  
 

Race: Final(Varsity)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 22.8 h Malcolm Livingston 12 Roosevelt  
2 22.8 h Lenz St. Vil 12 VS North  
3 23.6 h Corey Powell 11 VS South  
4 23.7 h Jacob Schoenfeld 11 VS North  
5 23.7 h Zefanyah McDonald 12 VS South  
6 23.9 h Gavin Gray 12 VS North  
7 24.4 h George Jarvis 12 VS South  
8 24.5 h Alex Smith 12 Lawrence  
9 24.6 h Ryan Williams 10 VS North  
10 25.1 h Aaren McCurdy 12 East Rockaway  
11 25.1 h Isaiah Forbes 10 Baldwin  
12 25.2 h Dominic Miele 9 Lynbrook  
13 25.3 h Isaiah Feimster 9 Baldwin  
14 25.5 h Gabriel Vega 12 Oceanside  
15 25.6 h Nicolas Devis 11 VS North  
16 25.6 h Emil Acosta 10 Baldwin  
17 25.7 h Nicholas Mauro 11 Oceanside  
18 25.9 h Karl-Philippe Josil 9 VS North  
19 26.1 h Jonathan Kielb 12 Oceanside  
20 26.5 h Devonte Gordon 10 VS North  
21 26.5 h Patrick Largie-Sean 9 Baldwin  
22 26.9 h Tyrese Grant 12 VS North  
23 27.5 h Lucca Goldberg 10 VS North  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 24.3 h Isaiah Forbes 10 Baldwin  
2 25.1 h Aaren McCurdy 12 East Rockaway  
3 25.1 h Isaiah Feimster 9 Baldwin  
4 25.8 h Emil Acosta 10 Baldwin