Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

Nassau Coaches Meet

Saturday, October 21, 2006    Location: Bethpage State Park
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Cross Country 2006

Race: Varsity 1     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 16:24.1 Brian Riley 11 South Side  
2 16:31.9 Richard Schmitz 12 Port Washington  
3 17:04.7 David Rothman 12 Oceanside  
4 17:07.2 Daniel Judge 12 South Side  
5 17:18.1 Michael Colucci 11 Oceanside  
6 17:19.1 Pat Duggan 12 South Side  
7 17:33.3 Michael Yang 10 Oceanside  
8 17:47.9 Renan Del Valle 11 Port Washington  
9 18:01.9 Peter Gabrielli 12 Port Washington  
10 18:03.7 Claudio Joseph 11 Farmingdale  
11 18:05.6 Tom McAvoy 12 Oceanside  
12 18:10.2 Daniel Mazur 12 Oceanside  
13 18:14.7 Brian Eng 11 Clarke  
14 18:23.9 Andrew Bosso 12 Farmingdale  
15 18:24.7 Edward Albrecht 11 Hicksville  
16 18:29.7 Alex Bertuccio 11 Oceanside  
17 18:31.2 David Colletta 10 South Side  
18 18:33.6 Anthony Calabrese 12 East Rockaway  
19 18:36.8 Richard Maddox 11 Westbury  
20 18:41.1 Christopher Catalano 12 Port Washington  
21 18:46.2 Thomas Valerius 12 VS Central  
22 18:46.7 Michael Curry 12 Farmingdale  
23 18:48.8 Charlie Finn 12 Oyster Bay  
24 18:49.1 Ryan Hupfer 11 Hicksville  
25 18:53.2 John Lynch 12 Oceanside  
26 18:54.4 Brian Dillman 9 Oyster Bay  
27 18:56.1 Juan Carlos Barrera 12 Port Washington  
28 18:59.2 Kyle Dunning 11 East Rockaway  
29 19:00.8 Michael Fuller 11 East Rockaway  
30 19:02.5 Richard Morin 10 South Side  
31 19:13.9 Eric Ruvio 11 Port Washington  
32 19:16.8 Colin Moriarty 11 South Side  
33 19:23.1 Ryan O'Neil 12 South Side  
34 19:25.7 Shamell Forbes 12 VS Central  
35 19:39.9 Ryan Contarino 11 Farmingdale  
36 19:42.8 Justin Nakrin 10 Oyster Bay  
37 19:53.8 Matthew Mondragon 12 Port Washington  
38 20:02.3 Chris Poelker 11 Oyster Bay  
39 20:11.7 Anupam Sadananda 11 Clarke  
40 20:25.3 Justin Ellis 11 VS Central  
41 20:57.1 Alexander James 11 VS Central  
42 21:45.4 Bart Venza 12 East Rockaway  
43 21:48.8 Bryan Pujol 10 East Rockaway  
44 21:50.5 Brian VanCott 9 Oyster Bay  
45 25:44.5 Nicholos Rimatell 12 Clarke  
 

Race: Varsity 2     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 15:44.5 Charles N White 11 Garden City  
2 16:35.8 Scott Bickard 12 Bethpage  
3 16:44.1 Frankie Dioguardi 11 Massapequa  
4 16:45.7 Ryan Cassidy 11 Calhoun  
5 17:02.4 Dan Gidasi 12 Calhoun  
6 17:21.2 Arquimedes DelaCruz 10 Wantagh  
7 17:31.2 Kevin Valenski 12 Massapequa  
8 17:32.7 Andrew Coelho 10 Wantagh  
9 17:36.5 Adam Clark 12 Wantagh  
10 17:50.6 Nicholas Connelly 9 Farmingdale  
11 17:56.6 Jason Shimiaie 12 Great Neck North  
12 17:57.6 John Emmett 10 Calhoun  
13 18:00.8 Sean Mullooly 11 Garden City  
14 18:01.9 Chris Lewis 10 Wantagh  
15 18:07.0 Patrick Osullivan 10 Calhoun  
16 18:14.4 Stefan Schwarz 10 Wheatley  
17 18:15.7 Kevin Bickard 10 Bethpage  
18 18:16.7 Brian Richman 12 Wantagh  
19 18:20.3 Neal Reff 12 Massapequa  
20 18:30.0 Dan Lupu 12 Mepham  
21 18:34.7 Kevin Becerra 10 Roslyn  
22 18:36.9 Christopher Dembia 12 Roslyn  
23 18:38.5 Dan McCormack 11 Calhoun  
24 18:39.3 Thomas Clark 10 Wantagh  
25 18:40.0 Pat Burke 12 Mepham  
26 18:42.7 John Greisheimer 10 Wantagh  
27 18:43.2 Lakshman Kalasapudi 11 Wheatley  
28 18:44.7 Eric Vondunn 10 Massapequa  
29 18:45.9 Matthew Murillo 11 Roslyn  
30 18:47.2 Paul Chilelli 11 Garden City  
31 18:47.8 Tim Logan 11 Garden City  
32 18:49.2 Karl Arabian 11 Calhoun  
33 18:57.0 Toby Ring 11 Massapequa  
34 19:01.7 Joe DeMarco 11 Mepham  
35 19:04.5 Rob Marvin 10 Mepham  
36 19:06.2 Matt Ostermann 11 Garden City  
37 19:08.9 Tom Trousdell 12 Mepham  
38 19:12.8 Jonathon Stein 11 Mepham  
39 19:20.8 Kyle Donohue 11 Mepham  
40 19:37.8 Lawrence Schena 12 Garden City  
41 19:38.8 Jon Pfadenhauer 12 Wheatley  
42 19:39.1 Eric Wong 10 Massapequa  
43 19:43.0 David Foxen 12 Garden City  
44 19:55.9 Josh Samuels 11 Calhoun  
45 20:01.5 Samuel panzer 11 Great Neck North  
46 20:03.7 Tom Moskowitz 11 Massapequa  
47 20:08.2 Zach Hollander 12 Great Neck North  
48 20:08.6 Chris Carlin 12 Wheatley  
49 20:26.4 Ramiro Barbuzano 12 Bethpage  
50 20:31.4 Conrad Skuza 11 Bethpage  
51 20:35.9 Ryan Selock 10 Bethpage  
52 20:43.1 Greg Cutajar-Wynne 12 Wheatley  
53 20:57.4 Jason Bastida 10 Great Neck North  
54 21:39.2 Josh Cooper 10 Wheatley  
55 21:50.8 Christian Becerra 9 Roslyn  
56 22:14.2 Steve Chang 10 Bethpage  
57 22:34.5 Justin Levenberg 9 Roslyn  
58 22:35.7 Eric Sengslacken 12 Bethpage  
59 22:46.9 Joseph Viola 11 Roslyn  
60 25:01.1 Mike Fallon 10 Bethpage  
61 25:09.3 Zach Wichter 10 Bethpage  
62 27:24.6 Joseph Niczky 10 Bethpage  
63 27:35.1 Arie Fischman 10 Great Neck North  
 

Race: JV     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 19:04.4 Angelo Melendez 8 Elmont  
2 19:14.8 Joe Lopresti 11 South Side  
3 19:15.7 Will Vogt 12 Mepham  
4 19:17.2 Michael Jacobs 11 Calhoun  
5 19:31.3 Brian Weber 11 Wantagh  
6 19:34.6 Max Kutner 12 South Side  
7 19:41.1 Patrick Christophel 12 Wantagh  
8 19:44.9 Isaac Degani 11 Mepham  
9 19:46.6 Adam Berger 12 Wantagh  
10 19:50.6 William Walsh 11 Wantagh  
11 19:54.5 Harris Brown 12 Hewlett  
12 19:55.7 Erik Demonte 11 Calhoun  
13 19:58.5 Kevin Ouyang 11 Port Washington  
14 20:04.1 Andrew Friedman 9 Wantagh  
15 20:04.8 Harrison Callman 11 Calhoun  
16 20:08.6 Daniel Hazelton 11 Oceanside  
17 20:10.7 Mark Murray 10 South Side  
18 20:11.6 Adam Rieff 11 South Side  
19 20:12.6 Nick Moneta 11 Mepham  
20 20:15.7 Gary Cruz 11 Port Washington  
21 20:23.0 Tim Murray 12 South Side  
22 20:25.0 Ryan Alles 10 South Side  
23 20:36.6 Jacob Friedman 11 Port Washington  
24 20:38.1 Ryan Waxon 11 South Side  
25 20:39.3 Anthony Saldino 11 Calhoun  
26 20:39.8 Brian Riley 11 South Side  
27 20:41.8 Joe Palazzola 10 South Side  
28 20:43.2 Matt Hudak 12 South Side  
29 20:44.9 Jonathon Ey 11 Farmingdale  
30 20:45.4 Eric Lewis 11 Mepham  
31 20:52.5 Sean Stagnari 11 Wheatley  
32 20:56.0 Kyle O'Neil 9 South Side  
33 20:57.1 Ryan Herlihy 10 Mepham  
34 20:57.8 Jason Mangin 11 Oceanside  
35 20:58.5 Timothy Yuan 9 Hewlett  
36 21:01.7 Ryan Akley 10 Wantagh  
37 21:16.4 Mike Garland 11 Massapequa  
38 21:19.2 Nick Delgatto 11 Wheatley  
39 21:31.1 Ethan Koreff 9 Wantagh  
40 21:32.1 Mike Lawoo 10 Mepham  
41 21:35.1 Evan Reap 11 South Side  
42 21:36.1 Kevin Alexander 10 South Side  
43 21:38.6 George Hawriluk 10 South Side  
44 21:39.4 Patrick Campbell 10 Wantagh  
45 21:40.1 Doug Tyers 9 South Side  
46 21:50.8 Patrick Riley 9 Wantagh  
47 22:00.1 Sam Levy 12 South Side  
48 22:03.4 Brian Sheehan 10 Mepham  
49 22:04.4 Andrew Tsang 9 Herricks  
50 22:09.7 Matt Minowitz 11 Massapequa  
51 22:10.1 Dennis Vamuakas 9 Herricks  
52 22:17.6 Ben Kutner 9 South Side  
53 22:18.1 Reid Robinson 11 Jericho  
54 22:19.2 Carlos Ballon 9 Mepham  
55 22:19.9 Drew Preller 12 South Side  
56 22:20.3 Daniel Lafata 9 Calhoun  
57 22:26.1 Thomas Nethaway 9 Wantagh  
58 22:27.7 Chris Marrrone 12 South Side  
59 22:31.1 Kevin Sung 10 Mineola  
60 22:34.7 Karn Joshi 10 Wantagh  
61 22:43.5 Marvin Li 10 Jericho  
62 22:51.3 Lane Mergler 11 Port Washington  
63 22:53.3 Landon Marder 12 Calhoun  
64 22:55.9 Joe Kim 10 Jericho  
65 23:03.1 James Kim 11 Port Washington  
66 23:42.0 Scott Jyang 12 Plainview Kennedy  
67 24:04.7 Donovan Williams 9 Elmont  
68 24:10.7 Jonathan Falcon 9 Hewlett  
69 24:20.7 Michael Caffrey 9 South Side  
70 24:32.2 Thomas Chang 10 Jericho  
71 24:46.1 Bobby DeGregoris 11 South Side  
72 24:47.9 Andrew Turro 11 South Side  
73 24:49.6 Jeffrey Fattal 11 Friends Academy  
74 25:23.9 Jared Cooperman 9 Hewlett  
75 26:01.4 Josh Snider 9 Herricks  
76 26:02.6 Pat Hollohan 12 Farmingdale  
77 26:07.0 Tom Bryne 11 Farmingdale  
78 26:12.0 Chris Sheppard 10 South Side  
79 26:22.2 Zach Burr 10 Wantagh  
80 26:39.2 David Kislik 11 Plainview Kennedy  
81 26:42.1 Matt Wojis 11 Mineola  
82 26:59.8 Thomas Deeb 9 JFK Bellmore  
83 27:49.7 Oceanside Athlete 10 Oceanside  
 

Race: Class     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 17:24.1 Daniel Fishbein 12 Plainview Kennedy  
2 17:27.2 Mitchell Kastoff 12 Hewlett  
3 17:49.6 Chad Hall 11 Uniondale  
4 17:58.5 Teddy Cruz 11 Herricks  
5 18:13.0 Ben Weinberg 11 Hewlett  
6 18:24.8 John Tupper 12 Sewanhaka  
7 18:26.3 Matt Sherman 11 Jericho  
8 18:31.6 Eric Castillo 10 Friends Academy  
9 18:32.7 Stephen LaRosa 10 Plainview Kennedy  
10 18:35.9 Benjamin Curran 10 Friends Academy  
11 18:45.4 Greg Kirschner 10 Herricks  
12 18:47.5 Eric De La Haba 10 Herricks  
13 18:48.8 Alex Kozin 11 Seaford  
14 18:49.1 Michael Duffy 11 VS South  
15 18:52.0 Brandon Pastor 11 Hewlett  
16 18:56.0 Robert Bruno 11 Carey  
17 18:56.9 Ryan Lester 11 JFK Bellmore  
18 19:16.7 Steve Parks 11 Lawrence  
19 19:28.0 Mike Battafarano 12 Island Trees  
20 19:29.1 Eric Engelman 11 Lawrence  
21 19:32.0 Ryan Rosmarin 9 Friends Academy  
22 19:34.8 Chris Kirchner 12 Lawrence  
23 19:37.7 Ankit Shah 10 Herricks  
24 19:42.7 Todd Levine 11 Plainview Kennedy  
25 19:45.7 Scott Park 11 Jericho  
26 19:50.5 Michael Grossman 12 JFK Bellmore  
27 19:54.4 Brian Kim 12 Plainview Kennedy  
28 19:56.0 Andrew Karp 12 VS South  
29 20:02.0 Harrison Hefele 10 Friends Academy  
30 20:03.8 Kevin Goddard 11 Floral Park  
31 20:11.1 Gabe Samaroo 11 Lawrence  
32 20:11.7 Jared Saporta 9 Herricks  
33 20:21.9 Stephen Spurgeon 10 Plainedge  
34 20:26.2 Francesco DiPalermo 11 Seaford  
35 20:27.6 John Hwang 10 Jericho  
36 20:30.4 Alex Park 11 Jericho  
37 20:34.3 Andrew Lax 12 Friends Academy  
38 20:36.2 Byron Liu 11 Jericho  
39 20:36.6 David Mathew 12 Sewanhaka  
40 20:41.8 Michael Coughlin 12 Carey  
41 20:45.7 Scott Simon 10 Jericho  
42 20:47.2 Chris Vacchio 12 Lawrence  
43 20:52.6 Brian Racow 12 JFK Bellmore  
44 20:58.4 Jean Desrosiers 11 Elmont  
45 21:05.1 Bradley Silverstein 9 Friends Academy  
46 21:20.9 Joshua Cumberbatch 12 Freeport  
47 21:25.6 William Descovich 10 Plainview Kennedy  
48 21:27.0 Jonathan Porcasi 11 Carey  
49 21:31.0 Jake Lehmann 10 Herricks  
50 21:32.6 Bill Dmuchowski 10 Island Trees  
51 21:39.9 Alex Ashley 12 JFK Bellmore  
52 21:53.1 Eran Abraham 12 VS South  
53 21:54.1 Tim Liu 12 Jericho  
54 21:54.9 Josh Sailor 9 Island Trees  
55 22:00.7 Matthew Regan 11 Plainedge  
56 22:06.4 Scott Waldman 10 Plainview Kennedy  
57 22:14.8 Matthew Biggin 11 Plainedge  
58 22:17.0 Shawn Stroke 12 Lawrence  
59 22:20.7 Joseph Claps 11 Plainedge  
60 22:23.4 Raja Arumugam 11 Friends Academy  
61 22:25.5 Noah Sollog 9 Floral Park  
62 22:27.1 Dan Solow 11 Lawrence  
63 22:30.8 Francis Rocco 11 Sewanhaka  
64 22:38.8 Stanley Soman 9 Sewanhaka  
65 22:39.1 Timothy McCauliffe 10 Plainedge  
66 22:47.7 Rob Mansky 10 Island Trees  
67 22:49.4 Mike Pellegrino 10 Island Trees  
68 22:56.6 John Pizzo 10 Island Trees  
69 23:22.4 Jeremy Johns 12 Herricks  
70 23:23.1 Greg Quinto 12 Herricks  
71 23:26.1 Christopher Osowiecki 10 Carey  
72 23:30.2 Kurban Lokhandwala 10 Sewanhaka  
73 23:41.5 Christopher Matos 11 Freeport  
74 23:55.2 Matthew Baena 12 New Hyde Park  
75 24:09.9 Jon Gaetjens 11 JFK Bellmore  
76 25:01.0 Dominic Irving 11 Freeport  
77 25:08.1 Alex Duroseau 10 JFK Bellmore  
78 25:18.2 Kevin Siragusa 11 Plainview Kennedy  
79 26:07.4 Ronald (Matt) Ott 12 New Hyde Park  
80 26:53.7 Daniel Commacho 12 Freeport  
81 27:20.4 Jeff Hallock 9 Floral Park  
 

Race: Sophomore     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 17:54.7 Joe Morris 10 Farmingdale  
2 18:20.9 Victor Flores 10 Uniondale  
3 18:32.5 Joe Wellbrock 10 Mineola  
4 18:41.8 Matthew Kelly 10 Oceanside  
5 18:44.0 Jordan Ashley 10 JFK Bellmore  
6 18:46.3 Alex Desidero 10 Clarke  
7 18:57.5 Jordan Ogurcak 10 Oceanside  
8 19:02.7 Chris Reilly 10 Calhoun  
9 19:04.1 Noah Bondy 10 Port Washington  
10 19:08.9 Andrew Strunk 10 Lawrence  
11 19:12.3 Jeffrey D'elia 10 Port Washington  
12 20:03.0 Peter Campbell 10 Calhoun  
13 20:04.1 Eddie Einhaus 10 Port Washington  
14 20:04.6 Eugene Yesilevskiy 10 Hewlett  
15 20:08.4 Pierce Wezenaar 10 Port Washington  
16 20:29.0 Joe Panetta 10 Calhoun  
17 20:47.9 Chris Bacchi 11 Hicksville  
18 20:59.3 Luke Dicola 10 Calhoun  
19 21:03.5 Daniel Gabrielli 10 Port Washington  
20 21:07.0 Lamartine Pierre 10 VS Central  
21 21:07.3 Stanton Hudja 10 Lawrence  
22 21:15.7 Andrew Braunstein 10 Wheatley  
23 21:17.3 Max Green 10 JFK Bellmore  
24 21:22.1 Matthew Stephenson 10 JFK Bellmore  
25 21:28.3 Matt Condon 10 Calhoun  
26 21:35.1 Bryan Vesely 10 Mineola  
27 21:37.1 Christopher Jean-Pierre 9 Uniondale  
28 21:39.5 Connor Ryall 9 Clarke  
29 21:46.1 Andrew Riggio 10 Massapequa  
30 21:47.5 Kyle Robertson 10 VS Central  
31 21:47.7 Ali Odeh 10 Hewlett  
32 21:54.8 Adam Mittasch 10 Oceanside  
33 22:03.2 Alex Strzelecki 10 Herricks  
34 22:07.9 Michael Tavolacci 10 Wheatley  
35 22:08.6 Oceanside Athlete 10 Oceanside  
36 22:12.4 Andrew Descovich 10 Plainview Kennedy  
37 22:18.5 Erick Torres 10 VS Central  
38 22:19.9 John Lee 10 Hewlett  
39 22:29.9 Jordan Golan 10 Lawrence  
40 22:39.2 James Fitzpatrick 10 Oceanside  
41 22:46.0 Jose Marino 10 Farmingdale  
42 22:50.7 Greg Lapin 10 Mineola  
43 22:52.0 Mike Tice 10 Calhoun  
44 23:19.9 Steven Landis 10 Hewlett  
45 23:29.7 Brian Klaus 10 Massapequa  
46 23:32.5 Richie Dominguez 10 Herricks  
47 23:40.6 Casey Bach 10 Massapequa  
48 23:44.0 Tom Szenber 10 Clarke  
49 23:46.8 Anthony Antreasyan 11 Clarke  
50 24:03.5 Ryan Berger 10 JFK Bellmore  
51 24:06.7 Will Chan 11 Lawrence  
52 24:10.0 Jason Poblodor 10 Wheatley  
53 24:10.5 Max Weingast 10 Port Washington  
54 24:15.7 David Dursunian 10 Mineola  
55 24:21.7 Dennis Golbin 9 Hewlett  
56 24:48.3 David Meltzer 10 Herricks  
57 25:39.7 Jordan Jorisch 10 Massapequa  
58 25:52.4 Patrick Mannion 10 Port Washington  
59 26:20.3 Corey Rockower 10 Plainview Kennedy  
 

Race: Freshman     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 18:05.0 Marco Bertolotti 9 Port Washington  
2 18:58.8 Dan Kovler 9 Farmingdale  
3 19:03.0 Jacob Levine 9 Port Washington  
4 19:14.0 Steven Ferraro 9 Hewlett  
5 19:16.4 Tom Mastropasqua 9 Farmingdale  
6 19:17.3 Bobby McGetrick 9 Calhoun  
7 19:34.0 Mike Tittl 9 Massapequa  
8 19:37.1 Pat Morgan 9 Massapequa  
9 19:48.5 Justin Shanahan 9 Clarke  
10 19:50.4 Jeffrey Benesch 9 Oceanside  
11 19:55.1 Mike Esposito 9 Massapequa  
12 20:07.4 Sherwin Grenville 9 VS Central  
13 20:09.8 Mike Dioguardi 9 Massapequa  
14 20:25.4 Derek Venezia 9 Farmingdale  
15 20:40.7 Dominick Vulpis 9 East Rockaway  
16 20:51.2 Sean Leonard 11 Mepham  
17 20:58.2 Matthew Choi 9 Great Neck North  
18 20:58.7 Justin Svegliato 9 Massapequa  
19 21:09.6 Matt Gross 9 Calhoun  
20 21:14.5 Danny Finnerty 9 Calhoun  
21 21:18.7 Kevin Demott 9 East Rockaway  
22 21:25.3 Seth Kaufman 9 Clarke  
23 21:27.6 Mathew Callman 9 Calhoun  
24 21:29.0 Rich Eng 9 Clarke  
25 21:30.1 Ryan Kutchner 9 Calhoun  
26 21:30.9 Matt Stupak 9 Hewlett  
27 21:30.9 Richard Grove 9 Port Washington  
28 21:33.8 Joe Lasher 9 Seaford  
29 21:39.9 Andrew Shang 9 Port Washington  
30 21:46.4 Nicholas Connelly 9 Farmingdale  
31 21:49.5 Kevin Carlin 9 Wheatley  
32 22:01.9 Preston Pazmino 9 JFK Bellmore  
33 22:06.1 Elliott Nation 9 Uniondale  
34 22:13.0 David Mack 9 Oceanside  
35 22:26.0 Sal Massa 9 Mineola  
36 22:30.7 Matthew Savino 8 Seaford  
37 22:34.1 Gregory Cerasoli 9 East Rockaway  
38 22:39.5 Matthew Castagna 9 Oceanside  
39 22:46.0 David Wittlin 9 Plainview Kennedy  
40 22:50.3 Andrew Au 9 Port Washington  
41 22:51.5 Andrew DiNonno 9 Massapequa  
42 22:56.9 Mark Zhuang 9 Clarke  
43 22:57.7 Jeremy Roberts 9 JFK Bellmore  
44 22:58.6 Shawn Haupage 9 Jericho  
45 23:12.8 Jake Shauli 9 Lawrence  
46 23:16.5 Kenny Lehanka 9 Clarke  
47 23:23.3 Frank Mandrachia 9 Clarke  
48 23:26.2 Nate Cho 9 Hewlett  
49 23:29.3 Rohitvarma Basavarga 9 Jericho  
50 23:40.3 Justin Joyce 9 Port Washington  
51 23:59.3 Jeremy Oberstein 9 Lawrence  
52 24:06.3 Kenneth Fitzgerald 9 Freeport  
53 24:14.4 James McGlone 9 East Rockaway  
54 24:47.6 Mike Chandler 11 Jericho  
55 24:55.8 Andrew Schmitt 9 Lawrence  
56 24:58.8 Harry He 9 Jericho  
57 25:10.6 Michael Issacs 10 Hewlett  
58 25:16.9 Max Blanco 9 Hewlett  
59 25:23.7 Aaron Brander 9 Lawrence  
60 25:38.2 Jesse Forman 9 JFK Bellmore  
61 25:39.1 Alex Deeb 9 JFK Bellmore  
62 25:40.8 Conor Osullivan 9 Oceanside  
63 25:51.4 Michael Berardi 9 East Rockaway  
64 26:04.5 Steven Lubrano 9 Plainview Kennedy  
65 26:16.9 John Venza 9 East Rockaway  
66 27:38.6 Jon Meshnick 9 JFK Bellmore  
67 27:42.7 Connor Ryall 9 Clarke  
68 28:06.3 Ryan Lichtenberg 9 Hewlett  
69 28:40.5 Neal Oh 9 Jericho  
70 28:59.1 Liore Shai 9 Hewlett  
71 29:18.1 Marlon Villeda 9 Uniondale  
72 30:11.3 Corey Greenwald 9 Plainview Kennedy