Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,134 meets 964,740 performances
 
 
 

League Meet 2 - boys Conf. 1,3

Monday, April 3, 2017    Location: Valley Stream North HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2017

Race: Final(Unseeded)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.2 h Stephan Dupont 12 Lawrence  
2 11.5 h Chanon Simmons 10 Lawrence  
3 12.0 h Suquan Stays 11 Lawrence  
4 12.2 h Ryan Williams 9 VS North  
5 12.3 h Gavin Gray 11 VS North  
6 12.4 h Dan McGuigan 12 New Hyde Park  
7 12.4 h Luke Oh 12 New Hyde Park  
8 12.5 h Kevin Ng 12 New Hyde Park  
9 12.8 h Christopher Jaiyesimi 11 Lawrence  
10 13.1 h Abishek Johnson 12 New Hyde Park  
11 13.2 h Nathan Edwards 12 New Hyde Park  
12 13.4 h Devonte Gordon 9 VS North  
13 13.6 h Amir Grant 9 VS North  
14 14.0 h Bradly Varughese 9 New Hyde Park  
15 14.6 h Eoin Atlagh 9 New Hyde Park  
 

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.8 h Timothy Hutchinson 9 VS North  
2 12.1 h Alexander Hazel 11 Roslyn  
3 12.3 h George Bromes 12 VS North  
4 12.3 h Blain Candelario 10 VS North  
5 12.4 h Matthew DeMestrio 11 Roslyn  
6 12.6 h Evan Greif 12 Roslyn  
7 13.1 h Matthew Leconte 11 Roslyn  
8 13.4 h Kevin Cho 10 Roslyn  
 

Race: Final(Open)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 17.0 h Adam Chin 12 Roslyn  
2 17.4 h Chrys Philemon 11 VS North  
3 18.9 h Peter Ackermann 10 Roslyn  
4 19.3 h Andrew Yan 12 Roslyn  
5 19.4 h Kevin Perdomo 12 VS North  
6 20.9 h Michael Wechsler 10 Roslyn  
7 21.1 h Matthew Foster 9 VS North  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 16.7 h Alberto Laguerre 12 Lawrence  
2 17.3 h Austin Manjila 12 New Hyde Park  
3 19.7 h Dan Rodriguez 9 Lawrence  
4 20.1 h Luke Oh 12 New Hyde Park  
 

Race: Final(Unseeded)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 22.9 h Alberto Laguerre 12 Lawrence  
2 23.5 h Stephan Dupont 12 Lawrence  
3 25.0 h Lucas Molina 10 New Hyde Park  
4 25.2 h Gavin Gray 11 VS North  
5 25.2 h Ryan Williams 9 VS North  
6 25.6 h Luke Oh 12 New Hyde Park  
7 25.6 h Blain Candelario 10 VS North  
8 25.8 h Dan McGuigan 12 New Hyde Park  
9 26.2 h Brian Sanders 11 Lawrence  
10 26.4 h Christopher Saji 9 New Hyde Park  
11 26.7 h Joey Tsai 9 New Hyde Park  
12 26.7 h Christopher Jaiyesimi 11 Lawrence  
13 27.2 h Kevin Ng 12 New Hyde Park  
14 28.1 h Darrian Creary 9 Lawrence  
15 28.2 h Mudit Prashar 12 New Hyde Park  
16 28.4 h Melvin Hernandez 9 VS North  
17 28.8 h Matthew Arroyave 11 Lawrence  
18 29.1 h Luis Gomez 9 New Hyde Park  
19 29.2 h Alvin Varghese 9 New Hyde Park  
20 29.2 h Bradly Varughese 9 New Hyde Park  
21 29.5 h Isaac Castro 11 Lawrence  
22 29.5 h Roger Aguliar 9 New Hyde Park  
23 29.7 h Jithin John 12 New Hyde Park  
24 29.9 h Nezar Vidad 11 New Hyde Park  
25 29.9 h Hugo Alvarez 11 Lawrence  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 23.5 h Javier Blythe 11 VS North  
2 23.8 h Nicholas Leong 11 Roslyn  
3 23.9 h Brandon James 11 VS North  
4 24.0 h Jacob Schoenfeld 10 VS North  
5 24.9 h Shawn Anand 12 Roslyn  
6 24.9 h Taylor Diamond 10 Roslyn  
7 27.2 h Michael Wechsler 10 Roslyn  
8 27.2 h Evan Greif 12 Roslyn  
9 27.8 h Kevin Cho 10 Roslyn  
10 27.9 h Immar Butler 11 Roslyn  
11 28.1 h Danny Ye 11 Roslyn  
12 28.3 h Barr Berco 10 Roslyn  
13 28.8 h Joseph Pak 10 Roslyn  
14 30.0 h Dylan Levin 9 Roslyn  
15 30.5 h Max Garfinkel 11 Roslyn  
16 30.7 h Eric Altman 10 Roslyn  
17 31.2 h Young Kang 10 Roslyn  
18 31.8 h Ziad Wazihullah 9 Roslyn  
19 32.1 h Syed Haque 10 Roslyn  
20 36.4 h Jason Goncalves 10 Roslyn  
21 40.6 h Justin Lee 9 Roslyn