Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,114 meets 960,258 performances
 
 
 

Division 3B Championships

Original result sheets: Boys Results | Girls Results

Tuesday, May 16, 2017    Location: Glen Cove HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2017

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.37 Stephan Dupont 12 Lawrence  
2 11.40 Matthew Storch 10 Friends Academy  
3 11.52 T.J. Hart 10 Bethpage  
4 11.54 Chanon Simmons 10 Lawrence  
5 11.70 Gavin Gray 11 VS North  
6 11.71 Joey Grella 11 Glen Cove  
7 11.73 Christopher Thompson 11 Glen Cove  
8 12.37 Trayvorn Alexander 9 Friends Academy  
 

Race: Preliminaries(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.48 Matthew Storch 10 Friends Academy  
2 11.50 Chanon Simmons 10 Lawrence  
3 11.60 Stephan Dupont 12 Lawrence  
4 11.62 T.J. Hart 10 Bethpage  
5 11.63 Gavin Gray 11 VS North  
6 11.77 Christopher Thompson 11 Glen Cove  
7 11.80 Joey Grella 11 Glen Cove  
8 12.21 Trayvorn Alexander 9 Friends Academy  
9 12.27 Vishnu Nair 12 Bethpage  
10 12.31 Matthew Tringali 12 Plainedge  
11 12.42 Blain Candelario 10 VS North  
12 12.54 Tahj Buckner 9 Floral Park  
13 12.61 Adam Ayroso 9 Plainedge  
14 12.91 Charles Mealing 10 Floral Park  
15 12.93 Devonte Gordon 9 VS North  
16 12.97 Kevin O''Sullivan 9 Bethpage  
17 13.23 Marco Montreuil 8 Floral Park  
18 13.29 Thomas Augeri 9 Plainedge  
 

Race: Final(Open)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 17.25 Chrys Philemon 11 VS North  
2 18.63 Matthew Foster 9 VS North  
3 18.93 Kevin Perdomo 12 VS North  
4 19.04 Alberto Rodriguez 9 Lawrence  
5 19.51 Dan Rodriguez 9 Lawrence  
6 21.27 Liam Byrne 9 Plainedge  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 22.59 Alberto Laguerre 12 Lawrence  
2 23.01 Michael Thurmond 12 Glen Cove  
3 23.48 Chanon Simmons 10 Lawrence  
4 23.56 Justin Cano 12 Bethpage  
5 23.87 T.J. Hart 10 Bethpage  
6 23.98 Christopher Thompson 11 Glen Cove  
7 24.01 Bora Soybas 9 Bethpage  
8 24.03 Gavin Gray 11 VS North  
9 24.31 Javier Blythe 11 VS North  
10 24.82 Matthew Storch 10 Friends Academy  
11 25.09 Blain Candelario 10 VS North  
12 25.49 Adam Ayroso 9 Plainedge  
13 25.58 Trayvorn Alexander 9 Friends Academy  
14 25.80 Tahj Buckner 9 Floral Park  
15 25.82 Joey Grella 11 Glen Cove  
16 26.84 Charles Mealing 10 Floral Park  
17 27.18 Marco Montreuil 8 Floral Park