Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,028 meets 930,621 performances
 
 
 

Port Washington Invitational

Original result sheets: Boys Results | Girls Results

Friday, May 3, 2019    Location: Port Washington HS
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Spring Track 2019

Race: Final(Open)     Event: 100 M

Place Time Name Grade School 
1 11.07 Taiki Hirooka 11 Port Washington  
2 11.07 Taiki Hirooka 11 Port Washington  
3 11.09 Cavel Campbell 11 Hempstead  
4 11.22 Gabriel Jegede 12 Hempstead  
5 11.28 Ryan Williams 11 VS North  
6 11.39 Timothy Hutchinson 11 VS North  
7 11.44 Nicholas Quinn 12 Manhasset HS  
8 11.45 Mackensdy Dormeus 11 Malverne  
9 11.58 Timmy Bosques 12 Malverne  
10 11.60 Cyrille Date 11 VS North  
11 11.60 Louis Ridley 11 Malverne  
12 11.61 Brandon Ferdinand 12 Sewanhaka  
13 11.62 JORDAN EVEILLARD 12 Malverne  
14 11.74 William Nugent 10 Garden City  
15 11.78 Andrew Lawrence 12 Hempstead  
16 11.83 Matthew Marooney 12 Garden City  
17 11.90 Blain Candelario 12 VS North  
18 11.94 Jalen Norfleet 11 Sewanhaka  
19 12.09 Max Genova 11 Garden City  
20 12.10 Benjamin Helman 11 Port Washington  
21 12.12 Ethan Mitchell 11 Port Washington  
22 12.19 Tahj Gibbons 12 Sewanhaka  
23 12.20 Nicholas Choi 11 Port Washington  
24 12.20 Gianni Mentor 11 Sewanhaka  
25 12.22 Kevin Charles 10 Sewanhaka  
26 12.30 Barr Berco 12 Roslyn  
27 12.31 Tay-Jon Williams 12 Hempstead  
28 12.31 Andre Lawson 10 VS North  
29 12.54 Oumar Cisse 11 Sewanhaka  
30 12.68 Gerrick Charles 10 VS North  
31 12.78 Gavin Glasco 8 Roslyn  
32 13.06 Derek Feliu 11 VS North  
33 13.17 Josiah Nelson 11 Roslyn  
 

Race: Final(Open)     Event: 110 HH

Place Time Name Grade School 
1 16.69 Matthew Foster 11 VS North  
2 17.10 Milton Morris 10 VS North  
3 17.23 Daniel Plasencia 11 Sewanhaka  
4 17.72 Keagan Reilly 11 Roslyn  
5 17.87 Benjamin Helman 11 Port Washington  
6 18.15 Malachi Lewis 10 VS North  
7 18.50 Aadil Alli 9 VS North  
8 18.59 William Nugent 10 Garden City  
9 19.15 Justin Gavia 9 Sewanhaka  
10 19.56 Alex D''Aloisio 12 Garden City  
11 19.92 Alex Flyer 9 Port Washington  
12 20.37 Malachi Beckett 10 Roslyn  
13 20.41 Jonathan Wong 11 Manhasset HS  
14 21.00 Maxwell Bergman 10 Roslyn  
15 21.12 Thomas McAuley 10 Garden City  
16 22.33 Kye Toussaint 12 Sewanhaka  
 

Race: Final(Open)     Event: 200 M

Place Time Name Grade School 
1 22.73 Cavel Campbell 11 Hempstead  
2 22.75 Taiki Hirooka 11 Port Washington  
3 22.75 Taiki Hirooka 11 Port Washington  
4 22.77 Jordan Graham 12 Malverne  
5 23.09 Daniel Williams 11 Roslyn  
6 23.33 Jacob Schoenfeld 12 VS North  
7 23.44 RASHAD TEACHEY 11 Malverne  
8 23.85 Ryan Williams 11 VS North  
9 23.89 Daron Proctor 10 Port Washington  
10 23.89 Daron Proctor 10 Port Washington  
11 24.00 Christopher Bradberry 11 Port Washington  
12 24.08 Timmy Bosques 12 Malverne  
13 24.42 Cyrille Date 11 VS North  
14 24.46 Jalen Norfleet 11 Sewanhaka  
15 24.73 Andrew Jiang 12 Manhasset HS  
16 24.90 Nate Fridrich 11 Garden City  
17 25.29 Kevin Charles 10 Sewanhaka