Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,946 meets 1,041,307 performances
 
 
 

Bob Pratt Invitational

Saturday, September 16, 2017    Location: Sunken Meadow State Park
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Cross Country 2017

Race: Final(Jr. Varsity)     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 18:32.7 Michael R. O'Brien 11 Xavier H.S. NYC  
2 19:04.5 Jack Pappas 12 Xavier H.S. NYC  
3 19:26.2 Nicholas Pappas 10 Commack  
4 19:38.1 Anthony Cruz 12 Xavier H.S. NYC  
5 19:38.9 Ryan Fitzgerald 11 Xavier H.S. NYC  
6 19:43.5 Vincent Ioviero 12 Xavier H.S. NYC  
7 19:43.9 Patrick Boyle 10 Manhasset HS  
8 19:45.1 Justin Wei 10 Mount Sinai  
9 19:45.7 Brian Foley 11 Commack  
10 19:48.7 Dylan Abernethy 11 Xavier H.S. NYC  
11 19:56.5 Drew Miller 11 Manhasset HS  
12 19:57.8 Calvin Flett 10 Xavier H.S. NYC  
13 19:58.7 Christian Ruiz 11 Xavier H.S. NYC  
14 19:59.5 Eli Cruise-Abaidoo 12 Port Washington  
15 20:00.1 Michael Yarrington 10 Manhasset HS  
16 20:01.3 Brian Healy 10 St. John The Baptist  
17 20:11.3 Justin Louie 12 Manhasset HS  
18 20:12.6 Max Friedman 11 Port Washington  
19 20:17.9 Howard Svensson 11 Commack  
20 20:22.0 Matthew Kiley 10 Manhasset HS  
21 20:25.2 Louis Blakeman 11 Port Washington  
22 20:28.0 Alexander Vitarelli 12 Xavier H.S. NYC  
23 20:28.7 Justin Hill 10 Port Washington  
24 20:36.0 Matthew Scardigno 9 Port Washington  
25 20:41.4 Julian Bastianello Xavier H.S. NYC  
26 20:43.7 Nicholas Scardigno 11 Port Washington  
27 20:47.9 Alex Schlaefer 10 Manhasset HS  
28 20:50.1 Matt Smith 11 St. John The Baptist  
29 20:56.5 Nathaniel Kimball 9 Port Washington  
30 21:00.7 Dylan McDonald 10 Garden City  
31 21:01.6 Ryan Thorpe 12 Manhasset HS  
32 21:05.6 Patrick Barry 12 Port Washington  
33 21:06.5 Jack LaSalle 10 Manhasset HS  
34 21:06.9 Hazen Hildebolt 10 Manhasset HS  
35 21:17.2 Daniel Ruskin 9 Port Washington  
36 21:18.7 Vincent Aleaga 11 St. John The Baptist  
37 21:19.0 Timothy Fruhauf 10 Manhasset HS  
38 21:20.4 Ben Reilly 11 Manhasset HS  
39 21:22.4 Andrew Bova Miller Place  
40 21:23.4 Alexander Zsikla 12 Port Washington  
41 21:40.2 Bryce Husted 11 Commack  
42 21:41.2 Yutaka Ito 9 Port Washington  
43 21:42.2 Jared Levine 12 Port Washington  
44 21:45.5 John Kehoe 12 Xavier H.S. NYC  
45 21:46.3 Ian Wong Brewster HS  
46 21:46.9 John Prestipino 11 Xavier H.S. NYC  
47 22:07.3 Lewis Grana 11 Brewster HS  
48 22:12.0 Nick Haywood Brewster HS  
49 22:12.5 Kyle Klein 10 Miller Place  
50 22:15.0 nick simel 12 Xavier H.S. NYC  
51 22:15.7 Daniel Schwartz Dobbs Ferry HS  
52 22:16.8 Dominick Urso 12 Commack  
53 22:18.2 Patrick Murray 10 Center Moriches  
54 22:21.1 Kevin Budveit 10 St. John The Baptist  
55 22:23.6 Robert Burns 12 Port Washington  
56 22:24.6 Jonah Yonks 11 Mount Sinai  
57 22:26.6 Jake Cizmarik 10 Manhasset HS  
58 22:27.1 Noah Metzler 10 Mount Sinai  
59 22:28.9 Jack Lasalla 10 Garden City  
60 22:29.3 Chris Greenidge 10 St. John The Baptist  
61 22:30.6 Jeremy Silberg 9 Port Washington  
62 22:33.2 Kevin Stefanick Brewster HS  
63 22:33.5 Victor D'Angelo 11 Manhasset HS  
64 22:41.9 Alvi Hossain 11 Deer Park  
65 22:42.5 Kevin Maloney 10 Miller Place  
66 22:45.3 Joe Hickok Brewster HS  
67 22:45.8 Jake Angelo 12 Miller Place  
68 22:46.4 Nick DiDio Brewster HS  
69 22:48.3 Qai Hardy 12 John Glenn  
70 22:50.6 Tristan Bailey 10 Miller Place  
71 22:54.5 Nate Bloom Dobbs Ferry HS  
72 22:55.1 Rafael (RJ) Arias 12 Port Washington  
73 23:02.1 Nathan Aranoff 9 Port Washington  
74 23:03.0 Kazuki Neo 11 Roslyn  
75 23:04.6 Jason Goncalves 11 Roslyn  
76 23:10.0 Brandon Tso 10 Jericho  
77 23:17.2 Fernando Mora Brewster HS  
78 23:20.3 Benjamin Aranoff 11 Port Washington  
79 23:23.9 Paul Farrell Brewster HS  
80 23:24.4 Thomas Blaney 11 Manhasset HS  
81 23:27.5 Jelani Williams Dobbs Ferry HS  
82 23:32.0 Eric Waclawski Brewster HS  
83 23:33.3 Stephen Lombardi 12 Miller Place  
84 23:38.3 Michael Lombardi 10 Miller Place  
85 23:38.9 Nathan Agpalo 11 VS South  
86 23:39.5 Dylan Rinck 12 Mount Sinai  
87 23:46.1 Adejuwon Fasanya 12 VS South  
88 23:49.4 Sean Keenan 12 Commack  
89 23:49.9 Robert Golinello Brewster HS  
90 23:51.0 Larry Ding 10 Jericho  
91 23:51.6 Rukiya Kawaguchi 10 Port Washington  
92 23:52.8 Michael Frueh 11 Miller Place  
93 23:59.4 Ryan Salvia 11 Miller Place  
94 24:03.7 Jack Kelly 10 Center Moriches  
95 24:04.0 Daniel Henninger 10 Mount Sinai  
96 24:06.4 Daniel Rutcofsky 12 Roslyn  
97 24:06.8 Luke Markovina 10 Jericho  
98 24:08.3 Christopher Lalli 11 Lindenhurst  
99 24:12.1 Jonathan Elkowitz 10 Roslyn  
100 24:13.3 John Hyde 9 Port Washington  
101 24:15.2 Matthew Avila 9 Port Washington  
102 24:17.9 Nate Weaver 10 Miller Place  
103 24:30.0 Clark Lerner 10 Port Washington  
104 24:35.3 Nicholas Trerrotola 9 Plainedge  
105 24:42.4 Mitchell Klee 10 Port Washington  
106 24:46.7 Ethan Ma 12 Jericho  
107 24:52.1 Joseph Lyons 10 Center Moriches  
108 24:54.8 Jael Nash 11 VS South  
109 24:55.2 Andrew Ferreira 12 Garden City  
110 24:55.8 Jeff Qiu 12 Jericho  
111 24:57.9 Rahul Daggubati 12 Manhasset HS  
112 24:59.2 Michael Shu 10 Port Washington  
113 24:59.7 Walter Cook 10 Plainedge  
114 25:04.3 Connor Bradwisch 11 Xavier H.S. NYC  
115 25:04.8 Jake Schoen 11 Plainedge  
116 25:23.9 Josh Murphy Deer Park  
117 25:35.4 Russell Neuwirth 11 Port Washington  
118 25:36.1 Tyler Schettino 9 Port Washington  
119 25:36.9 John Lamparter 10 Mount Sinai  
120 25:37.8 Eric Lau 10 Manhasset HS  
121 25:39.5 Andrew Pogue 11 Manhasset HS  
122 25:46.9 Justin Gonzalez 11 Lindenhurst  
123 25:47.4 Alex Assenmacher 10 Plainedge  
124 25:49.6 Asa Wong 12 Brewster HS  
125 25:58.0 Tristan Morlock John Glenn  
126 25:58.6 Joe Bednarczuk Brewster HS  
127 25:59.1 Timothy Ryan 10 Garden City  
128 26:12.2 Zachary Vila Deer Park  
129 26:16.4 Zachary Gitlin 10 Port Washington  
130 26:27.7 Anthony Zavala 12 Islip  
131 26:30.1 William Borges 10 Roslyn  
132 26:35.9 Harrison Boukas 10 Plainedge  
133 26:37.8 Marc DiStefano 12 Plainedge  
134 26:38.8 Daniel Chen 9 Port Washington  
135 26:40.8 John Karcher 10 Garden City  
136 26:50.9 Paul Mikowski 11 Babylon  
137 26:55.3 James O'Sullivan 12 Port Washington  
138 27:01.6 James Jung 10 Port Washington  
139 27:03.5 Ryan Kennedy 12 Manhasset HS  
140 27:10.0 Jacob Fried 10 Roslyn  
141 27:34.6 Ziad Wazihullah 10 Roslyn  
142 27:49.4 Adam Ayroso 10 Plainedge  
143 27:52.7 Andrew Rosen 11 Plainedge  
144 27:59.6 Nathaniel Soloman 9 Port Washington  
145 28:25.5 Max Wang 11 Friends Academy  
146 28:37.1 Harrison Owens 10 Port Washington  
147 28:50.3 Connor Callow 10 Plainedge  
148 29:02.2 Harry Thompson 10 Port Washington  
149 29:03.5 Jake Acquilino 10 Plainedge  
150 29:25.9 Andrew Korakis 10 Mount Sinai  
151 29:32.3 Jack Frycek 10 Mount Sinai  
152 29:42.0 Harrison Ernst 12 Garden City  
153 30:04.4 Michael Abatemarco 10 Plainedge  
154 30:34.3 Logan Steinhauer 10 Babylon  
155 30:59.7 Lokesh Vasanthakumar 9 Port Washington  
156 31:35.2 Andrew McKeown 10 Plainedge  
157 31:52.3 Dylan Dial 11 VS South  
158 33:59.5 Russ Magnussen 12 Mount Sinai  
159 42:29.7 Jake Mosia 9 Plainedge  
160 47:41.2 Matthew Sirico 12 Mount Sinai  
 

Race: Final(Varsity A)     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 17:32.1 Sawyer Gwyn-Rowsom 12 Xavier H.S. NYC  
2 17:36.1 Michael Crorkin Xavier H.S. NYC  
3 17:38.8 Erik Jacobsen 12 Brewster HS  
4 17:48.2 Oliver Branham-Upton 10 Xavier H.S. NYC  
5 17:56.2 Aidan Donahue Xavier H.S. NYC  
6 18:08.3 Fergus MacDonnell 12 Xavier H.S. NYC  
7 18:12.3 Ethan Rice 10 Xavier H.S. NYC  
8 18:16.4 Scott Jacobsen 12 Brewster HS  
9 18:20.8 Jed Katzenstein Dobbs Ferry HS  
10 18:23.8 Scott Henneberger 10 Garden City  
11 18:25.8 Cole Ginghina Dobbs Ferry HS  
12 18:50.4 Jerardo Perez 12 Xavier H.S. NYC  
13 18:56.8 Luke Strand 11 Hauppauge  
14 18:58.0 Chris Kelly 11 Hauppauge  
15 19:15.7 Josh Herman 11 Brewster HS  
16 19:18.6 christian demchak 11 Mattituck  
17 19:23.0 cole flynn 10 Harborfields  
18 19:24.9 Sean Cadenhead 9 Dobbs Ferry HS  
19 19:33.3 Ryan Neubauer Brewster HS  
20 19:35.9 Kevin Murphy 10 Hauppauge  
21 19:36.2 Oliver Melara-Perez 9 Port Washington  
22 19:36.8 Aaron Cotumaccio 12 Port Washington  
23 19:38.1 Thomas Marino 11 John Glenn  
24 19:40.5 Ethan Ferland Dobbs Ferry HS  
25 19:41.7 Noah Loewy 9 Port Washington  
26 19:45.3 Ryan Lenahan Brewster HS  
27 19:50.3 Finn Ratajack Brewster HS  
28 19:51.3 patrick wilson 11 Harborfields  
29 20:02.7 Grant Krawiec 10 Garden City  
30 20:07.0 Christopher DiLillo 11 Port Washington  
31 20:07.3 Sam Iglesias 12 Harborfields  
32 20:10.5 William Ford 12 Brewster HS  
33 20:19.2 justin klei 11 Harborfields  
34 20:20.6 Samuel Gosden 10 Long Beach  
35 20:24.1 Sean Cohen 12 Port Washington  
36 20:24.9 Nicholas Hager 11 Lindenhurst  
37 20:27.2 Michael Rosen 11 Plainedge  
38 20:33.7 Brandon Gong 12 Garden City  
39 20:35.7 Alex Brown 12 Long Beach  
40 20:41.5 Patrick Giambruno 12 John Glenn  
41 20:44.2 Kevin Wrobleski 12 Hauppauge  
42 20:50.9 Alex Michealmen 12 Long Beach  
43 21:01.0 Frank Orlando 2 Lindenhurst  
44 21:01.6 Andrew Tang 12 Garden City  
45 21:02.3 Evan Miller 10 VS South  
46 21:11.8 Jonathan Cruz 11 VS South  
47 21:14.4 Matthew Baker 12 JFK Bellmore  
48 21:17.9 Jack Mcshane 12 Garden City  
49 21:21.1 Jack Goldstein 12 JFK Bellmore  
50 21:24.2 Daniel Ferreira 11 Garden City  
51 21:26.3 Jacob Santha 10 Lindenhurst  
52 21:29.9 Jason Lehrfeld 11 JFK Bellmore  
53 21:31.4 Matthew Moody 11 Garden City  
54 21:34.3 Shane McCaffery 11 Lindenhurst  
55 21:38.8 Scott Defex 10 Long Beach  
56 21:39.3 Michael DiMartini 11 John Glenn  
57 21:46.8 Dominic Merchelski 10 Lindenhurst  
58 21:47.3 Justin Dynia 12 JFK Bellmore  
59 21:48.6 Scott Newman Dobbs Ferry HS  
60 21:56.7 Grant Bruno 12 Port Washington  
61 22:00.2 Jack Rand 10 Long Beach  
62 22:01.4 Marc Boucicault 10 VS South  
63 22:02.8 Brook Assefa 12 VS South  
64 22:22.4 Ryan Devitt 10 John Glenn  
65 22:27.2 Thomas Gleave 11 Plainedge  
66 22:46.5 Samuel Anglim 10 Plainedge  
67 22:50.2 Joshua Starling 12 VS South  
68 22:57.2 Maximo Ramos 12 VS South  
69 23:06.5 Justin Ahye 11 VS South  
70 23:08.1 shaan singh 10 Harborfields  
71 23:09.1 jack wren 10 Harborfields  
72 23:26.6 Joseph Drossman 11 JFK Bellmore  
73 23:27.8 Brian Parpan 12 Plainedge  
74 23:33.1 James Fahy 11 Plainedge  
75 23:47.7 Raymond Whittaker 12 Babylon  
76 23:52.8 Matthew Wanderman 12 Babylon  
77 23:57.9 Anthony Cafaro 10 Long Beach  
78 24:08.9 Michael Ciuffo 10 Plainedge  
79 24:29.7 Kyle Tracy 11 Babylon  
80 24:35.7 Stanley Guo 10 Lindenhurst  
81 24:40.0 Thomas Edrmann 11 Plainedge  
82 24:40.7 Christopher Chao 12 JFK Bellmore  
83 24:51.6 Mike Mccabe 12 Long Beach  
84 24:52.4 Jesse Sollinger 12 Port Washington  
85 24:52.9 Robert Dewitt 10 Mercy  
86 25:13.6 Jack Dooley 10 Hauppauge  
87 25:45.7 Brett Gold 11 JFK Bellmore  
88 26:27.8 Robert Penn 11 Mercy  
89 26:32.5 Jeffrey Kaji 12 Babylon  
 

Race: Final(Varsity B)     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 17:17.2 Gustavo Morastitla 12 Southampton  
2 17:24.7 Dan Czop 11 Commack  
3 17:34.3 John Cyprus 12 Manhasset HS  
4 17:35.3 Tom Cirrito 10 Miller Place  
5 17:50.7 Christopher Courts 11 Manhasset HS  
6 17:53.6 Aidan Sweeney 12 Manhasset HS  
7 17:56.6 Aidan Healy 12 St. John The Baptist  
8 17:58.4 Kyle McCormack 12 St. John The Baptist  
9 18:00.6 Jamison Homatas Commack  
10 18:02.4 Paul Markovina 12 Jericho  
11 18:15.5 Patrick Kain 12 St. John The Baptist  
12 18:19.3 Ryan Watson 12 Manhasset HS  
13 18:21.5 Nicholas Harris 12 Manhasset HS  
14 18:28.0 Artemi Gavalas 10 Southampton  
15 18:30.0 Thomas Roulette 12 St. John The Baptist  
16 18:32.2 Patrick Fiorillo 10 St. John The Baptist  
17 18:34.1 Daniel Gross 12 Center Moriches  
18 18:36.5 Adam Stefan 11 Manhasset HS  
19 18:38.7 Dean Gregory 11 Commack  
20 18:39.6 Joe Christian 12 Commack  
21 18:59.0 Bryce Thalheimer 11 Manhasset HS  
22 19:09.7 Sean Keenan 12 Commack  
23 19:18.1 Joseph Luongo 10 Center Moriches  
24 19:19.7 Ryan Chen 12 Roslyn  
25 19:21.6 Dylan Lopez 11 East Islip  
26 19:22.2 Jack Waldman 11 Roslyn  
27 19:24.6 Mario Xerri 10 Mount Sinai  
28 19:29.8 Timothy Hirdt 10 Miller Place  
29 19:31.3 Sean Higgins 11 Mount Sinai  
30 19:36.4 Christian Law 2 Mount Sinai  
31 19:41.1 Michael Koscinski 10 Center Moriches  
32 19:43.0 Warren Millien 11 Deer Park  
33 19:51.0 Logan Martensen 10 East Islip  
34 19:53.4 Ryan Wilson 11 Mount Sinai  
35 19:58.4 William Pettit 12 Center Moriches  
36 19:59.4 Andrew Zabatta 12 MacArthur  
37 20:00.0 Matt Calogianes 12 Deer Park  
38 20:16.4 Jackson Law 11 Mount Sinai  
39 20:21.2 Ben Chen 12 Jericho  
40 20:26.5 Joseph Lostritto 10 Friends Academy  
41 20:28.9 Michael Gallardo 12 Roslyn  
42 20:35.4 Tyler Neilson 11 Deer Park  
43 21:00.7 Adam Tarsia 10 Miller Place  
44 21:02.5 Jack Michael 12 Islip  
45 21:17.8 Michael Arkinson 12 Southampton  
46 21:21.0 Rohan Basavaraju 12 Jericho  
47 21:30.6 Manuel Valenzuela Deer Park  
48 21:33.4 Jack Hewson 12 Miller Place  
49 21:34.3 Griffen LaBianca 11 Miller Place  
50 21:36.7 David Miekley 10 Miller Place  
51 21:38.6 Oscar Martinez 11 MacArthur  
52 21:40.4 Armand Lannard 12 Center Moriches  
53 21:43.1 Taylor Diamond 11 Roslyn  
54 21:54.6 Owen Eubanks 11 Islip  
55 21:55.5 Christian Mackey 12 Jericho  
56 21:58.2 James Norrby 10 East Islip  
57 22:02.9 Ryan Strasser 11 East Islip  
58 22:07.8 Kevin Gmelin 12 Center Moriches  
59 22:17.6 Sean Balakhanei 10 Roslyn  
60 22:21.4 Michael Sensale 10 Friends Academy  
61 22:21.8 Jonathon Nieves 11 MacArthur  
62 22:35.9 Ben Wilkonski 11 Deer Park  
63 22:51.3 Jake Furnari 12 MacArthur  
64 22:52.9 Sohil Dharia 10 Jericho  
65 23:00.9 Jason Chen 10 Jericho  
66 23:18.8 Wilson Guillen 12 Glen Cove  
67 23:21.5 Thomas Klimaszewski 11 Glen Cove  
68 23:28.9 Peter Ackermann 11 Roslyn  
69 23:29.2 James Kearney 11 Southampton  
70 23:42.0 Elijah Halsey 10 Southampton  
71 23:45.8 Christopher Liotta 12 Roslyn  
72 23:47.0 Ebed Pineda 10 Islip  
73 24:16.6 Alex Clinton 11 Friends Academy  
74 24:27.4 Josh Reyes 12 Southampton  
75 24:28.2 Kenny Galo 10 MacArthur  
76 24:33.8 Steven Bailey 10 Glen Cove  
77 25:01.3 Szymon Frye 11 Glen Cove  
78 25:39.5 John Dong 12 Glen Cove  
79 25:44.6 Nicholas Seier 10 MacArthur  
80 25:59.1 Peter Leonard 12 Islip  
81 26:12.8 Robert Mortarana 11 MacArthur  
82 28:16.0 Vincent Famiglietti 11 Islip  
83 29:53.2 Cristian Cueva-Bonilla 11 Glen Cove  
84 30:44.6 Ahmed Aziz 9 Floral Park  
85 31:09.8 Barlin Singh 9 Floral Park  
86 31:26.4 Matt Soto 11 MacArthur  
 

Race: Final(Freshmen)     Event: 1.5 Mi XC

Place Time Name Grade School 
1 07:45.8 Zac Mobius 9 Southampton  
2 07:53.0 Henry Kolyer 9 Manhasset HS  
3 08:14.0 Elijah Yeroushalmi 9 Roslyn  
4 08:18.3 Alexander Mejia 9 Garden City  
5 08:27.9 Nicholas Bavaro 9 MacArthur  
6 08:32.2 Kealan Mullally 9 Garden City  
7 08:35.3 Gavin Park 9 Friends Academy  
8 08:35.8 Chris Vartoukian 9 MacArthur  
9 08:36.2 Alexander Kasper 8 Jericho  
10 08:44.1 Barry Zhang 9 Jericho  
11 08:48.3 Max Baggett 9 Jericho  
12 08:50.6 Joseph Albanese 9 Manhasset HS  
13 08:54.0 Raymond Ye 9 Manhasset HS  
14 08:57.2 Dylan Sofield 9 Long Beach  
15 09:04.7 Daniel O'Neill 9 Manhasset HS  
16 09:08.6 Fletcher Wilson 9 Manhasset HS  
17 09:18.5 Benjamin Fried 8 Dobbs Ferry HS  
18 09:22.9 Matt Volpe 10 Long Beach  
19 09:23.7 Miguel Santos 9 Garden City  
20 09:24.2 Zackary Stickelman 11 John Glenn  
21 09:25.1 William Hu 9 Jericho  
22 09:25.6 Matthew Ardito 9 Garden City  
23 09:27.0 Ryan Derasse 8 Manhasset HS  
24 09:32.9 Nicolas Ragas 9 Garden City  
25 09:33.4 Justin Lin 9 Jericho  
26 09:36.6 Tyler Hanratty 10 John Glenn  
27 09:38.8 Jordan Gangaram 9 Manhasset HS  
28 09:41.0 James Medina 9 MacArthur  
29 09:42.6 Liam Biscari 8 Islip  
30 09:43.2 Justin Oh 9 Manhasset HS  
31 09:43.7 Andrew Flood 9 Manhasset HS  
32 09:48.6 Frank Patano 9 Garden City  
33 09:49.2 John Simoldoni 9 Manhasset HS  
34 09:49.6 Jonathan Lelis DeSousa 10 Long Beach  
35 09:51.9 Patrick Serrentino Miller Place  
36 09:54.5 Michael Reilly 9 Manhasset HS  
37 09:55.0 Matt Fioretti 9 MacArthur  
38 09:55.6 Aidan Doyle Miller Place  
39 10:04.8 Colin Leslie 8 Center Moriches  
40 10:15.2 Chris Walter Miller Place  
41 10:16.7 Thomas Rowan 9 Manhasset HS  
42 10:18.7 Matthew Benaharon 9 Roslyn  
43 10:21.3 Devin Cardoza 9 Roslyn  
44 10:22.8 William Lawrence 9 Friends Academy  
45 10:25.3 Thomas Gelfand 9 Friends Academy  
46 10:31.0 Alex Suh 9 Jericho  
47 10:31.6 Richard Ren 9 Jericho  
48 10:40.1 Ethan Horowitz 9 Manhasset HS  
49 10:40.6 Jesse Faller 9 Roslyn  
50 10:43.9 Michael Maisano 9 Islip  
51 10:50.0 Cody Stefan 9 Manhasset HS  
52 11:18.8 Michael DiMartini 11 John Glenn  
53 11:55.1 Matthew O'Connor 9 Manhasset HS  
54 11:58.2 Andrew Louie 9 Manhasset HS  
55 12:13.8 Anthony Bacani 9 MacArthur  
56 12:23.4 Jacob Mayourian 9 Roslyn  
57 12:29.0 Alexander Imperial 9 Garden City  
58 12:33.0 David DeRienzo 9 MacArthur  
59 12:49.4 Jonathan Givre 9 Friends Academy  
60 13:44.1 Thomas Khan Lindenhurst  
61 14:21.6 James Pettinato Lindenhurst  
62 16:37.5 Conor Slevin 10 Manhasset HS