Welcome! Register or Login       Visit Us:   
Search this site:  
Reporting on: 6,028 meets 930,621 performances
 
 
 

Nassau Coaches Meet

Saturday, October 7, 2017    Location: Bethpage State Park
 
Team:  Boys | Girls | Combined
 
Event Group: 
 
View by:  Overall  |  State class
Boys Cross Country 2017

Race: Final(Freshmen A)     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 17:55.4 Noah Loewy 9 Port Washington  
2 18:38.9 Jayden Abraham 9 East Meadow  
3 18:43.6 Alexander Niyazov 9 Hewlett  
4 18:52.2 Nathaniel Kimball 9 Port Washington  
5 18:52.7 Elijah Yeroushalmi 9 Roslyn  
6 19:03.9 Braeden Vieni 9 Calhoun  
7 19:06.6 Matthew Scardigno 9 Port Washington  
8 19:21.6 Oliver Melara-Perez 9 Port Washington  
9 19:26.4 Daniel Ruskin 9 Port Washington  
10 19:37.7 Isaiah James Huntington  
11 20:04.2 Matt Zerbarini 9 Island Trees  
12 20:19.1 Nathan Im 9 Port Washington  
13 20:34.1 Tristan Degen 9 Oceanside  
14 20:35.5 Yutaka Ito 9 Port Washington  
15 20:49.2 Jeremy Silberg 9 Port Washington  
16 20:52.9 Matt Rice 9 East Meadow  
17 21:12.0 James Lenihan Longwood  
18 21:19.5 Tyler Meah 9 East Meadow  
19 21:35.9 Gavin Stumpf Longwood  
20 21:49.8 Nathan Aranoff 9 Port Washington  
21 21:50.6 Samuel Lam 9 East Meadow  
22 22:17.1 Tyler Schettino 9 Port Washington  
23 22:18.0 Jason Bier 9 Oceanside  
24 22:23.1 John Hyde 9 Port Washington  
25 22:32.7 Max Baum 9 Hewlett  
26 22:44.8 Matthew Sheehan 9 Bethpage  
27 22:57.3 Matt Fioretti 9 MacArthur  
28 23:07.8 Matthew Avila 9 Port Washington  
29 23:41.4 Daniel Chen 9 Port Washington  
30 23:51.4 Matthew Benaharon 9 Roslyn  
31 24:16.5 John Sprague 9 Calhoun  
32 24:30.0 Frank Beslity 9 MacArthur  
33 24:31.6 Nick Leeb 9 East Meadow  
34 24:42.9 Devin Cardoza 9 Roslyn  
35 25:57.6 Nathaniel Soloman 9 Port Washington  
36 26:31.3 Jesse Faller 9 Roslyn  
37 26:33.8 Noah Lika Bay Shore  
38 26:36.0 Cameron Felicien Bay Shore  
39 26:42.8 Ian Isseks 9 Hewlett  
40 27:18.0 Jacob Reyes 9 Oceanside  
41 28:10.1 Scott Yanover 9 Oceanside  
42 28:19.0 Jacob Mayourian 9 Roslyn  
43 28:47.9 Lokesh Vasanthakumar 9 Port Washington  
44 28:54.0 James Vilar East Hampton  
45 30:02.1 Conner Meyers 9 Hewlett  
46 31:30.9 Brendan Carr 9 MacArthur  
47 31:43.8 Alec Schmidt 9 MacArthur  
48 32:09.0 Anthony Bacani 9 MacArthur  
49 32:19.5 David DeRienzo 9 MacArthur  
50 32:29.1 Rubin Thind 9 MacArthur  
51 36:02.1 Nicholas Damiani 9 Plainedge  
52 41:00.2 Jake Mosia 9 Plainedge  
 

Race: Final(Jr. Varsity)     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 18:25.7 Aidan Rooney 10 Bay Shore  
2 18:37.8 William Goode 11 Bay Shore  
3 18:48.3 Christopher DiLillo 11 Port Washington  
4 19:06.6 Sean Cohen 12 Port Washington  
5 19:17.0 James Carey 11 Amityville  
6 19:22.3 James Ferrone 12 East Meadow  
7 19:23.9 Hugh Owens 11 Port Washington  
8 19:32.9 Christopher Gioia 11 Carey  
9 19:46.0 Andrew Granger 11 Northport  
10 19:48.0 Dominic Osojnak 11 East Meadow  
11 19:51.9 Axel Torres 12 East Meadow  
12 19:57.1 Christian Marinello 11 East Meadow  
13 19:58.2 Joshua Gershoff 11 East Meadow  
14 20:01.2 Ryan DeRosa 11 East Meadow  
15 20:02.2 Sebastian Castro 11 East Meadow  
16 20:04.6 Robert Monaco 11 Northport  
17 20:05.6 Justin Ortiz 10 Island Trees  
18 20:09.9 Moises Hernandez 11 Bay Shore  
19 20:12.2 Patrick Cruz 12 East Meadow  
20 20:13.4 Manuel Valenzuela Deer Park  
21 20:19.9 Steven Keane 11 Seaford  
22 20:21.4 Jonanthony Tarlen Hampton Bays  
23 20:21.9 Jardineau Pierre 11 Clarke  
24 20:22.4 Joel Barrett 11 Amityville  
25 20:23.3 Jared Levine 12 Port Washington  
26 20:32.7 Brian Walsh 12 East Meadow  
27 20:40.2 Brian Jeffery 11 Northport  
28 20:51.5 Ryan Brandon 12 Northport  
29 21:03.9 Mathew Cicero 11 Calhoun  
30 21:11.9 Jonathon Nieves 11 MacArthur  
31 21:13.2 Joey DiGilio 12 Carey  
32 21:17.1 Robert Burns 12 Port Washington  
33 21:23.8 Peter Ackermann 11 Roslyn  
34 21:38.1 Benjamin Aranoff 11 Port Washington  
35 21:49.0 Antonio Bello 12 Bethpage  
36 21:55.9 Chris Russo 12 MacArthur  
37 22:07.3 Kai Samuda 11 Bay Shore  
38 22:09.4 Peter Agate 11 Carey  
39 22:15.7 Patricio Pulla 11 Hampton Bays  
40 22:23.3 Shemar Allen 12 Amityville  
41 22:28.2 Joshua Fields 11 Amityville  
42 22:30.5 Dylan Trichon 11 Calhoun  
43 22:32.4 Tommaso Coraci 11 Carey  
44 22:39.3 Jake Schoen 11 Plainedge  
45 22:43.5 Russell Neuwirth 11 Port Washington  
46 22:52.5 Alvi Hossain 11 Deer Park  
47 23:08.6 Thomas O'Connell 11 Hampton Bays  
48 23:23.8 Brendan Mark 10 Clarke  
49 23:26.3 Thomas Edrmann 11 Plainedge  
50 23:43.0 Marc DiStefano 12 Plainedge  
51 23:46.1 Kevin Finck 11 Plainedge  
52 23:51.3 Brian Sprague 12 Calhoun  
53 23:52.0 Christian Barbieri 11 New Hyde Park  
54 23:57.0 Alex Feldman 9 JFK Bellmore  
55 23:58.4 Patrick Duba 11 Hampton Bays  
56 23:58.7 Robert Mortarana 11 MacArthur  
57 24:02.5 Aditya Jindal 11 New Hyde Park  
58 24:03.7 Harrison Boukas 10 Plainedge  
59 24:10.4 Kenneth Seltman 9 JFK Bellmore  
60 24:12.9 Tyler Conor 11 Calhoun  
61 24:15.5 Joshua Gallo 12 East Meadow  
62 24:34.8 Richard Gakshteyn 12 East Meadow  
63 24:42.0 Eric Lopez 11 Calhoun  
64 24:46.5 Nicolas Carlino 10 JFK Bellmore  
65 24:48.3 Matthew Notine 12 New Hyde Park  
66 24:55.2 John Bellisio 10 Island Trees  
67 24:57.7 Jesse Sollinger 12 Port Washington  
68 25:04.7 Zachary Vila Deer Park  
69 25:10.1 Jack Billingham 10 Hampton Bays  
70 25:17.1 Rafael (RJ) Arias 12 Port Washington  
71 25:22.6 Jacob Schneebaum 12 East Meadow  
72 25:36.5 Nicholas Pollak 12 Port Washington  
73 25:50.8 Jack Racer 10 JFK Bellmore  
74 26:02.4 Tobin James 11 New Hyde Park  
75 26:14.6 Shane Scaffidi 11 MacArthur  
76 26:17.5 Andy Zhang 10 JFK Bellmore  
77 26:23.4 Tyler Gaffney 12 Hampton Bays  
78 26:39.0 Bryan Perez 11 JFK Bellmore  
79 26:45.3 Matthew Gregory 11 Clarke  
80 26:49.3 Jason Zhang 9 JFK Bellmore  
81 26:50.1 Jake Acquilino 10 Plainedge  
82 27:44.8 Andrew Rosen 11 Plainedge  
83 27:51.3 Jack Schriro 11 Seaford  
84 28:21.8 Eric Parmar 11 New Hyde Park  
85 28:34.0 Christopher Kerrane 12 New Hyde Park  
86 28:47.9 Ryan Shand 11 Calhoun  
87 29:25.8 Andrew McKeown 10 Plainedge  
88 30:05.2 Justin Schiavo 11 Roslyn  
89 32:45.8 Christopher Bello 11 Bethpage  
90 34:54.0 Matt Soto 11 MacArthur  
91 35:21.0 Thomas Bloecker 12 Oceanside  
 

Race: Final(Sophomore)     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 17:55.6 Paul Choi 10 East Meadow  
2 18:18.4 David Durdaller 10 Hewlett  
3 18:31.5 Sean Balakhanei 10 Roslyn  
4 18:32.9 Matthew Owens 10 East Meadow  
5 19:09.1 Al Munro 10 Seaford  
6 19:26.0 Justin Hill 10 Port Washington  
7 19:29.9 John Segreti 10 Huntington  
8 19:37.4 Justin Rajab 10 Longwood  
9 19:45.3 Aidan Sewell 10 Northport  
10 19:55.0 Joe Randazzo 10 Seaford  
11 20:03.4 Gabriel Osiashvilli 10 Hewlett  
12 20:07.1 Dylan Baker 10 Seaford  
13 20:10.2 Daniel Giron 10 Hewlett  
14 20:30.1 Rich Engesser 10 Longwood  
15 20:37.1 Brendan Wilkowski 10 East Meadow  
16 20:47.3 Vincent Savoretti 10 East Meadow  
17 20:56.9 Samuel Anglim 10 Plainedge  
18 21:01.1 Rukiya Kawaguchi 10 Port Washington  
19 21:04.7 Steven Giuliani 10 Northport  
20 21:13.9 Robert Caputi 10 Huntington  
21 21:19.7 Zyon Medina 10 Calhoun  
22 21:33.9 Michael Shu 10 Port Washington  
23 21:36.6 Jason Banish 10 East Meadow  
24 21:42.2 Nolan Sweeney 10 Oyster Bay  
25 21:51.9 Issac Castro 10 Northport  
26 21:57.0 Connor Callow 10 Plainedge  
27 22:03.5 Rory Dara 10 Huntington  
28 22:04.6 Brandon Lake 10 Hewlett  
29 22:08.5 Wilson Velasco 10 Port Washington  
30 22:08.8 Aidan Oneil 10 West Hemp  
31 22:14.9 Brandon Decarolis 10 Oyster Bay  
32 22:17.8 Brian Clark 10 Bethpage  
33 22:36.2 Nathaniel Lopez 10 East Meadow  
34 22:44.8 Vincent Diprima 10 Longwood  
35 22:47.7 Arthur Goady 10 Longwood  
36 22:48.1 William Borges 10 Roslyn  
37 23:09.8 Ryan Buhay 10 Longwood  
38 23:16.4 Jacob Fried 10 Roslyn  
39 23:19.1 Zachary Gitlin 10 Port Washington  
40 23:29.4 Nicholas Seier 10 MacArthur  
41 23:32.2 Nicholas Marchetti 10 Oceanside  
42 23:38.5 David Dagoon 10 East Meadow  
43 24:03.9 James Jung 10 Port Washington  
44 24:12.6 Ryan Tart 10 Longwood  
45 24:33.6 Jason Kaplan 10 East Meadow  
46 24:45.9 Mitchell Klee 10 Port Washington  
47 24:49.3 Clark Lerner 10 Port Washington  
48 24:51.8 Kabeera Singh 10 Port Washington  
49 24:57.7 Jake Gakshteyn 10 East Meadow  
50 25:05.4 Walter Cook 10 Plainedge  
51 25:14.6 Ziad Wazihullah 10 Roslyn  
52 25:56.1 Michael Abatemarco 10 Plainedge  
53 26:09.2 Matthew Murphy 10 Oyster Bay  
54 26:17.0 Alexandro Villalobos 10 Bethpage  
55 26:27.3 Joshua An 10 Port Washington  
56 27:32.3 brandon leeb 10 West Hemp  
57 28:03.3 Max Newman 10 Seaford  
58 28:08.0 Harrison Owens 10 Port Washington  
59 29:13.2 Ryan Heinzman 10 Northport  
60 36:58.5 Mathew Pietranello 10 Calhoun  
 

Race: Final(Varsity A)     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 16:58.2 Jason Linzer 10 Seaford  
2 17:29.1 Brian Keach 12 Bay Shore  
3 17:44.1 Alex Rogers 12 Calhoun  
4 17:54.9 Will Grillo 11 Northport  
5 17:59.3 Brendan Rosario 11 Calhoun  
6 18:02.5 Ryan Chen 12 Roslyn  
7 18:08.3 Ben Donohue 11 Northport  
8 18:11.9 Darin Cofield 10 Bay Shore  
9 18:14.6 Perry Balsamo 10 Bay Shore  
10 18:15.8 Brian Schaaf 12 Longwood  
11 18:28.0 Nolan Kata 10 Bay Shore  
12 18:30.3 Justin Murillo 11 New Hyde Park  
13 18:31.4 Jack Waldman 11 Roslyn  
14 18:40.3 Anthony Cuadros 10 Northport  
15 18:42.1 Kieran Weaver 11 Northport  
16 18:43.1 Michael Gallardo 12 Roslyn  
17 18:47.9 Jake Rabin Bay Shore  
18 18:57.7 James Senior 10 Northport  
19 19:03.2 Sean Bottalico 11 Calhoun  
20 19:07.7 Ryan Happel 11 Calhoun  
21 19:10.3 Joey Schneider 12 Longwood  
22 19:10.9 Jake Furnari 12 MacArthur  
23 19:13.3 Damond Crothers-Maida 11 Northport  
24 19:15.1 Jacob Chimerine 12 Wheatley  
25 19:16.4 Timothy Saulpaugh 11 Seaford  
26 19:21.1 Nicolas Villante 10 East Hampton  
27 19:24.3 Connor Kelly 12 Seaford  
28 19:24.5 John Krzyminski 11 Seaford  
29 19:28.1 Jack Nichols 11 New Hyde Park  
30 19:36.9 Matthew Mezzasalma 12 Seaford  
31 19:39.9 Joshua Chung 11 New Hyde Park  
32 19:42.3 Zach Rohr 14 Bay Shore  
33 19:52.4 Dylan Patel 11 New Hyde Park  
34 20:00.9 Anthony Cuchel 12 Seaford  
35 20:05.2 Nicholas Bavaro 9 MacArthur  
36 20:16.1 Chris Ducey 11 MacArthur  
37 20:16.8 Alex Miller 11 Longwood  
38 20:19.3 Devin Brancato 12 Wheatley  
39 20:20.1 Steven Multer 10 Calhoun  
40 20:21.9 Bryan Lo 10 New Hyde Park  
41 20:23.9 Michael Rosen 11 Plainedge  
42 20:24.3 ed Andres 12 Calhoun  
43 20:25.5 Liam Coffey 12 Wheatley  
44 20:32.2 Manny Vilar East Hampton  
45 20:36.7 Vincent Matarese 11 Oceanside  
46 20:40.2 Thomas Gleave 11 Plainedge  
47 20:54.2 Avery Martinsen 11 East Hampton  
48 20:57.6 Kazuki Neo 11 Roslyn  
49 20:59.8 Taylor Diamond 11 Roslyn  
50 21:00.5 Mikko Negroponte East Hampton  
51 21:01.2 James Medina 9 MacArthur  
52 21:02.6 Jeff Jijy 11 New Hyde Park  
53 21:04.4 Jason Goncalves 11 Roslyn  
54 21:11.1 Chris Vartoukian 9 MacArthur  
55 21:35.6 Robert Hagner 11 MacArthur  
56 21:36.8 Christopher Liotta 12 Roslyn  
57 21:53.3 Xavier Custodio 11 Calhoun  
58 21:56.2 Daniel Rengifo 12 Plainedge  
59 22:01.3 Gabriel Vega 12 Oceanside  
60 22:03.4 Eric Schneider 11 Seaford  
61 22:06.4 Brian Parpan 12 Plainedge  
62 22:10.9 James Fahy 11 Plainedge  
63 22:25.0 Nicholas Trerrotola 9 Plainedge  
64 22:29.3 Teddy Koutsoftus 10 Wheatley  
65 22:31.9 Anthony Schembeck 9 New Hyde Park  
66 22:35.1 Ubaidullah Hassan 9 Wheatley  
67 22:45.7 Oscar Martinez 11 MacArthur  
68 22:49.6 Matt Verso 12 Longwood  
69 22:51.5 Anthony Ranieri 11 Oceanside  
70 23:15.3 Jason Ogbue 12 Oceanside  
71 23:31.0 Justin DeDonna 12 Oceanside  
72 24:19.5 Alex Assenmacher 10 Plainedge  
 

Race: Final(Varsity B)     Event: 5K XC

Place Time Name Grade School 
1 17:19.4 Harshil Patel 11 Holy Trinity  
2 17:22.7 Clayton Santiago 12 Bethpage  
3 17:34.3 Aidan Pech 11 Bethpage  
4 17:42.9 Jeremy Erman 12 East Meadow  
5 17:52.4 Glenn Newberger 11 East Meadow  
6 17:53.5 Bryan Villafuerte 11 East Meadow  
7 18:16.8 Max Friedman 11 Port Washington  
8 18:28.5 Ben Goldstein 11 Port Washington  
9 18:33.0 Kevin Ryan 11 East Meadow  
10 18:36.8 Patrick Barry 12 Port Washington  
11 18:38.4 Tahir Tuzun 11 Deer Park  
12 18:40.4 Aaron Cotumaccio 12 Port Washington  
13 18:41.4 Jonathan Melkun 11 Clarke  
14 18:42.2 Aidan Monteleone 11 Bethpage  
15 18:46.2 Nicholas Scardigno 11 Port Washington  
16 18:47.2 Javier Lopez 12 Clarke  
17 18:53.3 Alexander Zsikla 12 Port Washington  
18 18:56.3 Matt Calogianes 12 Deer Park  
19 19:00.9 Graham Young 11 Huntington  
20 19:01.3 Louis Blakeman 11 Port Washington  
21 19:01.6 Joshua Savan 12 East Meadow  
22 19:04.0 Brian Casey 11 Oyster Bay  
23 19:06.0 Alberto Rodriguez 10 Clarke  
24 19:06.3 Daniel Sheehan 11 Bethpage  
25 19:08.7 Zachary Yurdiga 12 Clarke  
26 19:11.3 Ryan Brooks 11 Deer Park  
27 19:16.2 Warren Millien 11 Deer Park  
28 19:22.5 Tyler Neilson 11 Deer Park  
29 19:39.0 patrick Hanley 9 Bethpage  
30 19:45.6 Jordan Kanner 11 JFK Bellmore  
31 19:56.9 Anthony Leeb 11 East Meadow  
32 19:57.3 Ben Wilkonski 11 Deer Park  
33 20:03.2 Ayden Morales 9 Bethpage  
34 20:06.2 Zachary Arenella 12 Oyster Bay  
35 20:06.8 Roberto Izzo 12 Clarke  
36 20:11.0 Eric Chao 12 Oyster Bay  
37 20:11.3 Anthony Perchinelli 10 Holy Trinity  
38 20:12.0 Aiden Yurdiga 10 Clarke  
39 20:23.1 Keith Hernandez 12 East Meadow  
40 20:24.0 Terrance Cameron 12 Oyster Bay  
41 20:30.8 Matthew Baker 12 JFK Bellmore  
42 20:31.9 Brandon Hernandez 11 Island Trees  
43 20:39.8 Abishek Ravindran 10 Clarke  
44 20:49.7 Justin Gulbin 10 Oyster Bay  
45 20:50.2 Nicholas Timoshenko 11 Bethpage  
46 20:53.8 Kenneth McGee 12 Oyster Bay  
47 20:55.9 Justin Dynia 12 JFK Bellmore  
48 21:02.1 John Burns 10 Holy Trinity  
49 21:03.6 Brendan Muller 10 Holy Trinity  
50 21:28.7 Isaac Luckman 11 Oyster Bay  
51 21:31.8 Joseph Drossman 11 JFK Bellmore  
52 21:39.2 Daniel Thompson 11 Huntington  
53 21:41.6 Kenny Chen 12 Island Trees  
54 22:38.4 Ian Citrin 12 Oyster Bay  
55 23:08.6 John Barry 11 Holy Trinity  
56 23:15.9 Brett Gold 11 JFK Bellmore  
57 23:24.8 Thomas Kratina 11 Island Trees  
58 23:33.1 Justin Maiorana 11 Holy Trinity